DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @hasnotben, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

İyi geceler.

ne gecesi gündüz daha yeni başliyor 🙂

• ⭐⭐

@hasnotben Size de 🙂

• ⭐⭐

@Murat-4 Bizim gibi ülkeler seçime girdiğini sanıyor oysaki sonuç belli oluyor baştan bu makedonya ya gitsen de aynı bak rusyada silahlı askerler millet oy kullanırken başında beklemiş kime basıyorsun diye bakmışlar hep

• @newbie97 Evet Rusya ve benzeri ülkelerde dediğiniz doğru. Seçmen iradesine müdahale ediliyor. Ama bizde oy kullanırken ikinci bir kişi perdeye dahi yaklaşamaz. İnanın bana bizim ülkemizin tek bir sorunu var. Bilinçsiz seçmen. Takım tutar gibi parti tutuyorlar. Bu söylediğim her parti taraftarları için geçerli. Halkımızın büyük çoğunluğu tarihinin dininin ve bir çok konunun cahili...

• @newbie97, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Murat-4 Bizim gibi ülkeler seçime girdiğini sanıyor oysaki sonuç belli oluyor baştan bu makedonya ya gitsen de aynı bak rusyada silahlı askerler millet oy kullanırken başında beklemiş kime basıyorsun diye bakmışlar hep

3 gün sonra ben gidiyorum kim ne yapiyorsa yapsin valla artik seçimmiş başka birşeymiş umrumda degil. 🙂

• ⭐⭐

@gtx295 hocam nereye habersiz 😛

• @celica, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@gtx295 hocam nereye habersiz 😛

Tr yi terk ediyorum. Burada benim için kalmaya deger kimse kalmadi. Kiz arkadaşim vardi bugun itibari ile oda yok. Yasamaya degecek birsey kalmadi alternatifim var iken en iyisi ayrilmak. 🙂

iyi geceler ben yatiyorum bugun uykum geldi 🙂

• @gtx295 Yolunuz açık olsun. Darısı başımıza...

• @newbie97 evet evet şans bu üniversitede göz aşınası olduğum okan diye youtuber vardı şimdi nerelerde Amerika'da evi, arabası var herkes eşit şartlarda sonuçta çıkarken. Çıktıktan sonra oraya ayak basıncaya kadar söz yok kimseye 😃

• herkese iyi günler,bayvuruya çok az süre kaldı umarım isteyenlere çıkar

• Bugün kimse fotoğraf paylaşmamış, boş geçmeyelim 😀 Boston, Massachusetts'den güzel bir fotoğrafla herkese iyi geceler. Hayallere son 41 🤞 🇺🇸

alt metni

• Bana günaydin. Herkese iyi geceler. . 🙂

• Boston dan çekilmiş bir klip ile merhaba arkadaşlar herşey gönlünüzce olsun

• 41 gün kaldı.. son gün zaten sonuç ekranı açılmıyor ufak ufak kilitlenmeler başlıyor.. sonuç ekranından önce ilk başvurusu olan herkes ds260 nasıl doldurulur videolarına dalıyor.. burayı keşfedenler yeni üyelikler açıp bu konuya koşuyor dakikada 1 sayfa dolusu mesaj geliyor genelde ve sitede ufak çökmeler başlıyor.. has not been selected yazıları ufak ufak yayılıyor sonuç ekranları paylaşılıyor resimler ekleniyor.. olmadı seneye yazmadan önce imzalar güncelleniyor genelde.. 2025 aşamaları bölümü açılıyor kazananlar başlıyor yazmaya oraya yanlışlıkla case numberinin tamamını iletenler vs.. sonrasında kazanamayanlar için eb3 vize satıcıları e2 danışmanları ufak ufak telegram platformlarına falan çekmeye çalışıyor.. kazanamayanlar yeni başvuru tarihine kadar 2 ay hayallerini bir kenara bırakıyor ve yeni başvuru zamanı defteri bir kenara koyup yeni hayallere dalıyor.. kazananlar ise case number neymiş öğreniyor.. 45.000 cn ile kazanan adam hayal kırıklığını üstünden atamıyor 300cn almış olan adam ise ben zaten gitmeyecektim ehehehe diyip ds260 ı doldurmuyor bile… tabiki çok daha iyileridr var.. iyi cn ile beklediği hayallerine kavuşanlar içi kıpır kıpır olanlar.. mutluluktan diyecek kelime bulamayanlar.. ekrana bakar bakmaz mülakat tarihini düşünüp uçak bileti bakanlar..
    müthiş bir süreç değilmi gerçekten.. Keşke ülkemizde insanlar için bukadar hayal edilebilir bir ülke olsaydıda bu hayalleri bizler kurmasaydık.. aslında olabilirdikte.. orta avrupaya kadar uzanan büyük bir kültürel miras üzerine kurulmuş ve yeniden kurulum aşaması Mustafa Kemal Atatürk devrimleriyle müthiş işlenmiş bir ülkeyken bu hale gelmesi üzücü gerçekten…
    Umarım hepimiz hayallerimize kavuşuruz. Bu yıl eğer ki gc çıkmaz ise sene sonu turistik olarak başta abd gitmek istiyoruz.. okadar büyük hayalini kurduk biraz gidelim görelim değerse farklı yöntemlerle yerleşiriz modundayız.. umarım buna gerek kalmazda bu sene gc talihlisi olarak göçmen vizemizle adım atarız.. aslında tek korkumuz buradakinden daha kötü çıkabilme ihtimaliydi hep.. ancak son zamanlarda bu ihtimalide eledik gibi.. kültürlede kavgalı olduğumuzu fark ettik artık düzgün gitmeyen diğer şeylerin içine kültürüde ekledik geriye birşey kalmadı..

• @mcvk, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@ilkerkaynar90 Keşke başka ülkelerde aradığımız mutluluğu kendi ülkemizde yaşayabilseydik. Ama maalesef ülkemiz ölümü bekleyen kanser hastasına döndü. Bugün twitter da viral olan Karabük Üniversitesi bile ülkenin durumunun ne kadar kötü olduğunun kanıtıydı. Ülkenin tüm kurumlarında ciddi cürümeler var. Devleti ayakta tutan bu kurumların birgün işlevini yerine getiremeyeceğide aşikar. Kurumların başına dürüst ve liyakat insanlar getirilmiyor. Demografik yapı çok hızlı değişiyor ülke sürekli Suriyeli, Afgan, Afrikalı ... ülkelerden göç alıyor. Aranızda Hatay'lı varsa daha iyi anlayacaktır ne demek istediğimi. Son zamanlarda atanan doktor ve hemşirelerin sayısını ve nereli olduklarını araştırın. Eğitim sistemi bitik. Sağlık sisteminim kalite ve finans geleceği yok. Ekonomide ağır bir resesyon bekleniyor. Düşünün ülkede bir Başsavcı rüşvet iddaları ile HSYK ya yazı yazıyor. Adam görevden alınıyor. Vatandaşımızı öldüren Afrika liderinin oğlu 20 civarında para cezası alıp serbest bırakılıyor. Ve daha niceleri... Anlayacağınız adalet sisteminin geleceği sıkıntılı. İstanbul depreminin eli kulağında ve hiç bir önlem alınmıyor. Ve bu deprem bir gün olduğunda Türkiye'nin 20 yılı yok demektir
    Türkiye vergilerinin yüzde 40 ını Marmara veriyor. Türkiye'nin rejiminin değiştirilmesi anayasanın değiştirilemez maddelerinin değiştirilmesi gibi konular dillendirilmeye başlandı. Devam etmek istesem saaatlerce yazarım... Ama zaten herkes benim bildiklerimin fazlasını biliyor. Bu yüzden hepinizin duacısıyım. İnşallah bu grubdaki herkes GC sahibi olur. Sizde benim için dua edin.

Hocam yazdiklariniz güzel ama hangi ülke mükemmel ki? Avrupa da çok ca dediginiz şeylerden var. Gene Amerika da da ayni şekilde orda zengin sen yeterli mevki sahibi isen ordada hicbirşey olmuyor. Mesela milyar dolar dolandiran luna sahibi kwon gibi.. Yada Bizi batiran ftx sahibi sam gibi adamlar hala iceri de degil.
    Yeterli paran var ise ve yüksek mevki sahibi insanlari taniyor isen dunya nin neresine gidersin git ayni şeyler yaşanicak.
    Şuan da hangi ülkeye gitmek istersek gidelim adaletsizlik yolsuzluk gibi şeyleri görücez. Londra nin hali mesela ortada... yada Almanya nin hali ortada Fransa yi herkes biliyor malum.
    Kendi açimdan degilde insanlarin daha iyi bir yaşam için farkli ülkelere gitmelerini anliyorum. Toplum düzeni olsun refah seviyesi olsun adaletin 'daha' iyi olmasi olsun. insanlarin farkli ülkeler için çabalasini anliyorum. Ama emin olun dünya nin her yerinde adaletsizlik var toplum çürümesi var yolsuzluk var.

• IMG_4753.jpeg

chicago kışı da başka güzel ya

• @gtx295 Hocam siz ütopya ile kıyaslama yapıyorsunuz. Tabiki yeryüzünde mutlak adaletin olduğu bir yer yok. Medeniyet bir bakıma ölçüm birimidir. Amerika, Finlandiya, İngiltere, Kuzey Kore, Afganistan gibi tüm devletleri medeniyet sıkalasına koyduğunuzda Türkiye'nin siyasal ve toplumsal ekseninin oryantal tarafa kaydığı net görülüyor. Ayrıca sadece toplumsal değil kurumsal cürümeler de var ve bunlar kronikleşmeye başladı. Bu mevcut sorunlarla beraber gelecekte yaşanılacak sorunlarada malesef önlem alınmıyor. Bunlar gibi bir çok nedenden dolayı karamsarım. Belki melankolik düşünüyorum ama benim uzgörüm bu. 😀 Siz hangi ülkeye gidiyorsunuz?

• @gtx295 Hayatımın değişik evrelerinde çoğunluğu avrupa olmak üzere 4 farklı ülkede yaşamış biri olarak söylediklerinizde haklılık payı var ancak bulunduğum hiçbir ülkede yozlaşma ve adaletsizliğin bu denli tabana yayıldığı bir durumdan bahsetmek mümkün değil. Üniversite çağındaki bir çocuğun cep harçlığı için başvurduğu sokaktaki zincir marketin bile kasiyerlik yapmak için nepotizme başvurması toplumsal çürümüşlüğün göstergesidir. Ne yazık ki ülkemiz bir yanda ellerini avuçlayarak kendi sırasının gelmesini bekleyenlerle, "kazanılmış haklarını"kaybetmemek için ülke çıkarlarını feda eden arasında sıkışıp kalmıştır. Bunun körüklediği kutuplaşma yaşı, uzun yıllar sonra ortaokul çağındaki çocuklara kadar düşmüştür. Bu durumdan nasıl çıkılacağını gerçekten bilmiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

en güncel hastane videosunu seyredin ancak 7. dakikadan sonra ki kısım da bir anlatıyor zannedersin antalya 5 yıldızlı otelde kalıyorsun. Doktorlar çok yoğun çalışıyoruz dedikten sonra ki kısmı sağlık sektöründe çalışan kişilerin yorumları nasıl olur acaba

Benzer Başlıklar

• 682
  • 22394
  • 720
  • 22189
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

194

42.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.5k

| | | |