DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@doguStone kazandığınızı öğrendikten sonraya saklayın bence ev, araba bakma sürecini mülakat gelmesini beklerken zaman harcayacak şeylere ihtiyacınız oluyor çünkü

• ⭐⭐

@Atlantis00 Kontratta bir sıkıntı yokki aslında aksine bu durum ev sahibinin işine yaramaz mı?

Çünkü kiracıyı çıkarmak istediğinde kiracı reddediyor işte kontrattaki yada tahliye taahhütnamesindeki benim imzam değil diye zaman kazanıyor.

O yüzden avukat ev sahipleri noterden onaylatıyordu bu 2 belgeyi yarın öbür gün bir şey olursa ben imza atmadım demesin diye

O yüzden tek artısı vergi kaçırılmasının önlenmesi olur gibi şu anlık

• @Atlantis00 o zaman o da benden olsun hayırlı olsun 1000 🙂

• @Emre-Kurtulmuş
    ilk basvuru yapmaya karar verme süreci ilk bu forumu bulma sürecinden beri Houston da houston diye tutturan bir insanım.
    bu yüzden fikrim değişir daha güzel daha özel eyaletler bulurum diye başka eyaletlerin içine bile giremeyen biriyim.
    Ama O Ön yargımı Kırıp Jax a Tampaya Baktım.
    Al işte Cok Güzelmiş Buraya Gidelim Diye Kafamda Geçirirken Sonra Hortumdur Depremdir Timsahtır Siyah Yılandır Gördüm Bir Oh Çektim.
    Houston a Gidip Similasyon Gibi Çorak Düz Arazilerde Oturmaya Devam Etmeliyim 🙂
    Yanii Çıktıktan Sonra Daha Çooook Araştırılacak Sabahlayacak Yolumuz Var 🙂

• @Atlantis00 1000 in hayırlı olsun bi küçük rakı hak ettim ama 🙂

• ⭐⭐⭐

@doguStone internetten veya youtubedan gördüklerinize hemen güvenmeyin ama olabildiğince detaylı arqştırın. Bunu daha önce bir postumda daha yazmıştım, bizim SFye geleceğimiz belliydi mesela işimiz hazır olduğu için ama eşim bir youtuberın videolarından görüp çok beğendiği için aklında hep Seattle vardı buraya geldikten 5-6 ay sonra Seattlea gezmeye gittik ve youtubeda gördüğünden o kişinin anlattığından ne kadar farklı olduğuna gördük ve Seattle planından vazgeçtik mesela

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş San Fransisco güvenlik açısından nasıl bir yer ben de orayı düşünüyorum hep

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bugünü kuru kuru yazarak kutlamayalım dedik.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@doguStone dallas var plano var sugarland - katty buralara bir bakarsın.

• Forumda ki tüm kadınların ve tüm dünya ki kadınların Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.

• ⭐⭐⭐

@lawyergirl komple bir şehre güvenlik aısından iyi veya kötü dememiz imkansız. Buradaki her eyaletin güvenli bölgeleride var güvensiz bölgeleride. Bizim Seattleda gördüğümüz sorunda tam olarak buydu aslında eşimin takip ettiği youtuber Seattleın çok güvenli bir yer olduğunu hiç evsiz olmadığından bahsediyordu mesela hatta vir videosunda SFyi ziyaret etmiş ve SFde ne kadar çok evsiz var güvende hissetmiyorum vs demişti. Ama SFnin şehir merkeziyle Seattleın banliyösünü karşılaştırmıştı mesela.

SF için şunu diyebilirim evet şehir merkezinde evsizler vs var ama arabayla bir 10-15 dakika mesafeye gittiğiniz zaman gayet sakin bölgelere ulaşırsınız. Kaldı ki biz 1 senedir şehrin göbeğinde yaşıyoruz evet evsiz görüyoruz ama bizi rahatsız ediyorlar mı derseniz bulaşmıyorlar ama Türkiyede görmeye alışık olmadığımız için biraz garip geliyor olabilir. SFnin sorunu bence evsizden çok pahalılığı diyebiliriz tabii bu pahalılığa oranla aldığınız maaş oranıda yüksek oluyor onuda dikkate almak lazım. Ben başka eyaletlerle karşılaştırma yaparken kirayı yüzde bazında karşılaştırırken benim pozisyonumdaki maaşlarıda o eyaletle yüzdesel olarak karşılaştırıyorum mesela

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş çok teşekkür ederim ☺

• @ayvalik10 Geçen Sene Semavi İle Görüştük Mesaj Üzerinden O da aile Olarak Geliyorsan En Uygun Olan Yerler Sugarland Katty Demişti.
    Genellikle O Bölgelere Baktık Araştırdık . Planoyada Bi Bakalım Teşekkürler.

• @Emre-Kurtulmuş Youtube üzerinden değilde direk o bölgede ikamet eden kişilerle görüşüyoruz fazla sık boğaz etmeden bilgi almaya çalışıyoruz. yağmur soğuk falan sevmediğimiz için sıcak yerler ağırlıklı başladık filtreyi daralta daralta Houston'a Göç Etmeye Çalışan Çift Olarak Kaldı İsmimiz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@doguStone eski aile üyemiz oradan videolar çekmişti. İstersen bir göz atarsın

YouTube kıvanç birkan aratır mısın

• @ayvalik10 Tabi ki teşekkür ederim .
    hemen takibe alıyorum videoları inceliyorum.

• ⭐⭐⭐

@doguStone evet youtube videoları yerine direk orada yaşayan birilerden birebir daha gerçekçi yorumlar almanız daha iyi bencede sizin için. Tabii ki x kişisi için çok iyi olan bir yer size iyi gelmeyebilir veya tam terside olabilir o risk her zaman var ama ne kadar gerçekçi yorum alabilirseniz o kadar iyi

• ⭐⭐ Yasaklı

@olcay54 Çok teşekkür ettim 😃 🙂

• ⭐⭐ Yasaklı

Ben Teksas, California, Washington vs. bilmem. Hepsi yalan dolan. Tek gerçek Oregon ya da artık her şeyi boş verip gidip Montana'ya yerleşmek 😃

• GC çıkmadan araştırma yapmak önemli. Çünkü plan yapmak gerekiyor. Plansız çıktığında manipüle olmak çok kolay. Mesela benim tüm planım USA gidince ilk 6 aylık yada gideceğim yere bağlı olarak 1 yıllık kira + araba + 6 aylık geçimimi sağlayacak bir para ile oraya gitmek. Çünkü Türkiye'de yetkin bir işim yok. Eşim muhasebeci ve 4 yaşında bir kızım var. Piyango bize vurursa ilk 1 yıl eşim ve kendim için bir yandan dil eğitimi alıp bir yandan Amazon Flex, Doordash Ubereats v.s. gibi işler yapıcam. Çocuğumu okula göndericem bir sene sonra Muhasebe için eşim Üni denklik işlemlerini halledip bir işe girmesini sağlamayı planlıyorum. Tabi ben kuriye veya yolcu taşıma işini devam ettirip geçim sağlamaya devam edicem. Tabi bunun yanında az çok bilgim olan hisse alım satım birşeyler kovalarım zaten.

Bir nevi ben planı kurdum ama uygun Eyalet ve uygun şehir konusunda hala kararsız araştırma yapıyorum.
    NC - Raleigh
    GA- Atlanta
    TX - Austin ( kuriye işleri çok düşükmüş ama hala aklımda)
    ILL - Chicago ( kar yağışı ve dönemsel bir yer olduğu için kuriye v.s. işleri nasıl olur aklımda deli sorular )

Buralarda güvenli şehirler güvenli mahalleler var NJ gibi Türk yoğunluğu olan yerler istemiyorum zaten hele ki NJ pahalı bir yer kiralar v.s.

Kısacası GC çıkınca elimiz ayağımıza dolaşıp telkin ve manipülasyon ile yanlış karar vermemek için boş vakitlerde araştırılması gereken bir konu kiralık ev orada yapılacak iş v.s.

Mesela en güzel yer NC- Raleigh ama orada Doordash - Grubhub - Ubereats nasıl? Kazançlar v.s. okadar aradım taradım bu işi yapan kimse yok oralarda. Daha çok IT ve bilgisayar işi yapanlar var. Ama yaşanacak güzel şehirlerden.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

75

43.1k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.3k

| | | |