Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @jammel DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Case 24.800 de bana mülakat sırası geleceğinden emin olsam, Amerika'da çalısabilecigim bir iş buldum İstanbul'da bu şirket hemde direk Amerika'ya transfer edilebiliyorum. Şimdiki meslegimi Amerika'da devam ettirmem zor, işimi seviyorum. Amerika'ya gidecegimden emin olsam işim hazır olur diye istifa ederdim nede olsa tr den ayrılıyorum diye ama bana sıra gelmezse sevdiğim işten ayrılmış olucam. Şaştım kaldım ne yapıcam şimdi. Düzenimi bozayımmı sizce. Sıra gelirmi gelmezmi diye düşünüyorum hep

Eğer burada yaşamaktan mutluysanız düzeninizi bozmayın yok ben her koşulda Amerika'da yaşamak istiyorum diyorsanız. Bence bu bir şans ayağınıza kadar gelmiş. Bir kez daha düşünün derim, karar zor bir karar. Benim için iş imkanı olsa hemen gider oradan green card başvurmaya devam ederdim amaç gitmekse zaten gitmiş oluyorsunuz.. Kafanızı karıştırmayayım karar sizin tabii..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jammel DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Case 24.800 de bana mülakat sırası geleceğinden emin olsam, Amerika'da çalısabilecigim bir iş buldum İstanbul'da bu şirket hemde direk Amerika'ya transfer edilebiliyorum. Şimdiki meslegimi Amerika'da devam ettirmem zor, işimi seviyorum. Amerika'ya gidecegimden emin olsam işim hazır olur diye istifa ederdim nede olsa tr den ayrılıyorum diye ama bana sıra gelmezse sevdiğim işten ayrılmış olucam. Şaştım kaldım ne yapıcam şimdi. Düzenimi bozayımmı sizce. Sıra gelirmi gelmezmi diye düşünüyorum hep

Hayir, vizeli pasaportunuz elinize gecene kadar hayatinizda buyuk degisiklikler yapmamanizi tavsiye ederim.

• @mel merhaba
    Yazınızda Alaska dan geldik yazıyordu. Alaska hakkında bilgi verebilir misiniz? Ne işte çalışıyordunuz? Yaşam nasıl? Soğuk mu? 🙂
    İş durumu nasıl? Gibi bilgileri paylaşır mısınız? Gidilmesi gereken eyaletler arasına eklemek doğru olur mu?

• Ben risk alıp sektör değişimi yapmıştım ama benim numaram güvenli idi... Bir kaç ay daha herhangi bir aksiyon almazsanız iyi olur gibi geliyor bana...

• @wedofun Merhabalar esim ve ben turizmciyiz Alaska Anchorageda da otelde calistik..Yani yasam cok kolay her yer cok yakin tamamen doga..kisin goller buz tutuo insanlar kayiyorlar yazin en fazla 22 derece oluo sicaklik o zmn da gollere girip yuzuyorlar..Kisin -2 -5 soguk gelmiodu bize -12 den sonra soguk oldu diyorduk.Aldigin hic birseye ayri bi tax odemiyorsunuz o guzelligi var.Tek merkexli bir sehir dusunun restaurantlar clublar alisveris merkezi bankalar hersey orda.Dogayi sewiyorsaniz yazin hiking kisin kayak sogukla da aramiz iyiyse neden olmasin.Bizde is durumuna gore ya Alaska ya Colorado dusunuyoruz..Biz cocuk kopek fln oyle gittik oraya.

• ⭐⭐

@jammel sizi vizenizi pasaportta basılı görmeden hiç bir risk almayın. Benim tahminime göre 24800 lere sıra gelir. Siz o case nosu ile 12900 üncü sıralardasınız. Biz 22160 ile 14500 üncü sırada idik. Bize ağustosta sıra geldi.

• @arnblt ceac dataları acıklanmış buradaki verilerden nasıl bi sonuç cıkartmalıyım ben hangi verilere bakmalıyım tam anlayamadım :S

• ⭐⭐

Her ne kadar süreç yavaş gitse de mutlaka hızlanacaktır. Toplamda EU bölgesinde 15086 dolu Case Numarası var. Max. No 30717.
    Geçen sene yaklaşık %65 gibi response rate yani geri dönüş oranı vardı. Bu sene de böyle olsa 10000 civarı bir CN mülakata gidecek diye düşünülebilir.
    Aile bireyleri ile birlikte bu sayı 22 bin civarında olur. Bu şekilde olursa tüm numaralar Current olmuş olur. Tabi 22 bin kişiye EU dan vize verirlerse. Süreç içerisinde verilen vizelerin sayısına göre yorumlar daha da netleşir. Böyle gitse dahi 24000 lere geliyor. Benim tahminim en kötü 27 binlere gelir. Tabi bu sadece tahmin. Geri dönüş oranı ve aile bireylerinin sayısı burada önemli.

• @arnblt
    şimdi anladığım kadarıyla 15086 selected var başvuran tekil kişi bunların aileleriyle beraber rakam 30717 kişi mi oluyor ?
    issued oranlarıda gecen seneye göre baya bi düşük nerdeyse yarıyarıya no response oranıda yüksek bunlar ne anlama geliyor aslında tahmin ediyorum ama siz daha tecrübelisiniz ? yorumunuzu merak ediyorum.

• ⭐⭐

Hayır öyle olmuyor. 15086 tekil seçim var. 30717 en büyük Case Number. Aileleri ile beraber seçilen sayı daha önce yayınlanan bültende vardı onu hatırlamıyorum. Case Number lar arasında boşluklar var. Yani 10000 ile 12000 arasında 2000 tane tekil seçilen yok. Daha az sayıda.

• @NeverGiveUP merhaba, kusura bakmayın post'unuzu görmemişim. Yaklaşık 87 bin dolu dosya var aileler ile birlikte fakat 110 dosya numarası var. Bu aradaki fark boşluklardan oluşuyor. Yani sisteme verileri işleyip boşlukları görebilmek için onlarında girilmiş olması gerek. Veriler açıklandı ve bu konu hakkında britsimon çok güzel bir analiz yaptı. Onu okumanızı tercih ederim. Biraz özetlyecek olursam geçen sene yaklaşık olarak 20000 tane dolu case vardı. Ve bunlardan yaklaşık 16000 case mülakata gitmeye hak kazandı. Tabi arada ds doldurmayanlar, mülakata gitmeyenler, red yiyenler, apye kalanlar bunlarda mevcut fakat bu oranlar her sene az çok aynı oluyor. Bu sene ise toplam dolu case sayısı 15085. Yani eğer insanların form doldurma oranı geçen seneye göre artış gösterse bile current olma ihtimali çok yüksek. Ama ekstrem bir durum olursa bunu bilemeyiz. Ayrıca brit şöyle bir yorum yapmış. Geçen sene avrupa bölgesi kotanın üzerinde vize aldı yaklaşık 21000 kadar ve kotamız 20000. Eğer yine kota aşımı olursa büyük ihtimal current olacak. Eğer bir aksilik yaşanır ve kota aşımı olmaz isede istatistiklere göre şuan 28xxx ve üzeri riskli gibi görünüyor demiş. Ama biliyoruz ki brit hep güvenli tarafta kalıyor. Bu güne kadar 28xxx e kadar olan numaralar için hep wait and see diyordu ve şuanda mülakat geleceğini söylüyor. Benim nacizene yorumum ise 2017, 2018, 2019 tüm verilerin karşılaştırması üzerine bu sene current olmamak için bir neden yok yalnıza bir kaç bülten beklemeliyiz. Bu bültende geçen aydan mülakat şansı alamayanlar olduğundan yine düşük gelebilir ama bulunan boşluklardan dolayı bir sonraki ay en az 4000 lik bir sıçrama yapacağını öngörüyorum.

• ⭐⭐

Sn @cancakicitr yorumlarınıza katılıyorum, umarım katılım oranı en fazla geçen sene kadar olur. Zaten bu sene seçimlerini de sanki herkes Current olsun diye yapmış gibiler. Fakat şunu unutmayın Britin yorumları bütün bir yıla yayıldığında çok tutarsız oluyor. Geçen sene 37 binin üstü hiç bir şekilde sıkıntı yapmasın diyordu, 2 ay sonra 33 yaptı sonra 20 nin sonları falan dedi. O da tutmadı. 🙂

• sn @arnblt , umarım bu sene yanıltıcı olmaz 🙂 bayağı dikkatli konuşuyor bu sene aslında ama bekleyip göreceğiz. Çıkan verilere göre current kendini iki üç ay içerisinde açıklanacak verilerle gösterir diye düşünüyorum. Hepimiz için hayırlısı olur umarım. Siz amerikadasınız galiba? Her şey yolundadır umarım sizin içinde:)

• ⭐⭐

Yok ben daha buralardayım. Temmuz gibi gidiyoruz. Burada daha projeler var.

• Herkese merhabalar, sizlere birkaç sorum olacak arkadaşlar. Sıra numaram 21xxx, az önce mülakat tarihi almak için gerekli belgelerin istendiği maili aldım. Yalnız birkaç sorunum var.

1- Mailin başında dear ABC XYZ diye adımı soy adımı kullanmışlar ama ikinci ismimi kullanmamışlar. Bunu görünce neden ikinci ismimi de yazmamışlar diye ürperdim açıkçası.

2- @crazycells Ali bey hatırlarsanız sizinle Polonya sabıka kaydı hakkında konuşmuştuk. Başvuru yapmamın üzerinden aylar geçmiş olmasına rağmen hala sabıka kaydı elime ulaşmadı. Polonya'da işler çok çok yavaş yürüyor. Elimdeki belgeleri yollayıp yurtdışı sabıka kaydını elime geçince yollasam sorun olur mu acaba?

• Merhaba arkadaşlar benim case no 21000 lerde bana biraz önce KCC den evrak maili geldi. Bilgilendirmek istedim. Herkese selam

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nevergiveup DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@arnblt
    şimdi anladığım kadarıyla 15086 selected var başvuran tekil kişi bunların aileleriyle beraber rakam 30717 kişi mi oluyor ?
    issued oranlarıda gecen seneye göre baya bi düşük nerdeyse yarıyarıya no response oranıda yüksek bunlar ne anlama geliyor aslında tahmin ediyorum ama siz daha tecrübelisiniz ? yorumunuzu merak ediyorum.

Su konuyu incelemenizi tavsiye ederim:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/275/sayılarla-green-card-lotosu-diversity-visa-sürecine-bakış

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ilight0196 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Herkese merhabalar, sizlere birkaç sorum olacak arkadaşlar. Sıra numaram 21xxx, az önce mülakat tarihi almak için gerekli belgelerin istendiği maili aldım. Yalnız birkaç sorunum var.

1- Mailin başında dear ABC XYZ diye adımı soy adımı kullanmışlar ama ikinci ismimi kullanmamışlar. Bunu görünce neden ikinci ismimi de yazmamışlar diye ürperdim açıkçası.

2- @crazycells Ali bey hatırlarsanız sizinle Polonya sabıka kaydı hakkında konuşmuştuk. Başvuru yapmamın üzerinden aylar geçmiş olmasına rağmen hala sabıka kaydı elime ulaşmadı. Polonya'da işler çok çok yavaş yürüyor. Elimdeki belgeleri yollayıp yurtdışı sabıka kaydını elime geçince yollasam sorun olur mu acaba?

1. Problem olmaz merak etmeyin.

2. Evet, hatirliyorum. Dediginiz sekilde yapin, eger Polonya konusunda sorun cikarirlarsa aciklama yazarsiniz, ama kendileri farketmezlerse siz bu konudan bahsetmeyin.

• @crazycells Teşekkürler cevabınız için Ali bey. 🙂 Ben bu işi es geçeceklerini zannetmiyorum ama yine de bir şansımı deneyeyim. Mailde sanırım özel olarak yurtdışına çıkanlar için belirtiyorlar:

-Police certificates for applicants 16 years of age or older" from all required countries."� If a police certificate will be sent directly to the Embassy or Consulate, submit to KCC a copy of the receipt showing you have applied.� �

Tırnak içerisinde kullandığım ifadeyi herkeste kullanamadıklarını zannediyorum.

Bu arada acaba sabıka kaydını başka bir kurumdan (Örneğin ECRIS) alabilir miyiz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |