Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Bunu dedikten sonra baktım rezil kenya bile vize istiyormuş bizden, lanet olsun 😁

• @Emre-Kurtulmuş Coğrafya kaderdir demek istemiyorum.

• ⭐⭐⭐

@newbie97 taşıdığınız bölgedeki numaranın sizle bir alakası yok ki. Siz istediğiniz kıtaya taşıyın önemli olan kendi numaranızın kendi bölgenizde aktif olması. Örnek vereyim mesela şu anda Afrika için 45kya kadar aktifken Avrupa için 17.5Kya kadar aktif. Numarası avrupa 20k olan biri dosyasını afrikaya taşısada henüz mülakat alamaz çünkü numarası aktif değil

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş O durumu tahmin ettim zaten fakat anlaşılan adamlar çatır çutur mülakat veriyor, günde belki onlarca kişiye veriyorlar araya kaynamak kolay olur diye tahmin ediyorum özellikle 60-70 binlere sayı geldiğinde mali yıl bitmeden olan son süreçte şans baya yüksek olur

• ⭐⭐⭐

@EasternStar coğrafya kaderdir mottosuna her ne kadar katılsamda bu noktada çokta mantıklı sayılmaz. Başvuran çoğunluğu ayrılan kota vs nedeniyle afrika kotasından kazanan sayısı fazla ortalama arada 10K daha fazla case var diyebiliriz Afrika kıtası için, işin içine boşluk vs girincede case numarasının böyle büyük olması normal, işin içine tabi birde şunu katabiliriz seçilen kişi sayısı fazla olsada mülakatta elenen sayısıda Afrika kıtası için fazla mesela avrupaya göre

• @Emre-Kurtulmuş Hocam Afrika'daki devletlerin kayıt tutma, arşiv tutma kapasitelerini göz önüne alınca orada elenenlerin Avrupa'dan epey yüksek olması şaşırtmıyor. Afrika'da CN'lerin kotaya oranla biraz yüksek olması da şaşırtmıyor, zira başvuruların büyük çoğunluğu elenmiştir, bu fotoğraftan da başvurucunun hatasından da kaynaklanıyor olabilir. Esas şaşırtan ve üzücü olan Afrika'daki ABD büyükelçiliklerinin göçmen vize basma kapasitesinin Ankara'dan yüksek olmasıdır.

Bu durum Ankara'nın suçu değil zira onlar da yığınla göçmen olmayan vizelerle uğraşıyorlar. Muhtemelen Ankara Konsolosluğu ABD'li diplomatlar için en zor yerlerden birisidir. Coğrafya kaderdir mottosu İran gibi bir komşunuz olunca anlamlı oluyor. Keşke gelişen İran-Ermenistan ve Ermenistan-ABD ilişkileri sayesinde İranlılar mülakata Erivan'da girmeye başlasalar, hem Ankara'daki konsoloslar hem de Türkiye'de yaşayan GC talihlileri bir rahat nefes alsalar...

• ⭐⭐⭐

@newbie97 önemli olan hangi case numbera ulaştığından ziyade kaç kişiye mülakat verdiği tabii, mesela gana ile türkiyeyi ele alalım. dv23 için yaklaşık kazanan kişi sayısı aynı bu iki ülkeden ama bastıkları vizeye gelirsek gananın 2 katı kadar EU vizesi basmış ankara hatta Af ve As kotasıns bastığı vizeyidr dahil edersek ankara 3 katı vize basmış oluyor. İçinde bir çok etken var yani case numbera aldanmamak lazım iki farklı kıtayı karşılaştırırken

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş Her türlü DV performansı Ankara dan yüksek birkaç ülke vardır hele bir çıksın da tüm şartları değerlendiririm şu anlık ilk 10k ya kadar Ankara beklenir 20 30 lar içinse mecbur o dosya taşınacak zaten başka çare yok

• ⭐⭐⭐

@EasternStar en büyük sorunlardan biri bu zaten iran vatandaşlarının ankarada mülakata girmesi oluyor

• ⭐⭐⭐

@newbie97 yoğunluğu az olan dosyanızı kabul ettirebilecek bir konsolosluk bulmanız lazım. Yoğunluğu az olanı bulmak zor değil ama kabul ettirebilmek zor

• @EasternStar İran'a vizeyi kaldırdıklarından beri malesef durum çok kötü, Her elini sallayan soluğu ya İstanbul'da ya Ankara'da alıyor, ki zaten sıraya girenlerin yarısı yabancı uyruklu olmakla beraber büyük çoğunluğu İranlı oluyor.

Ankara'daki DV randevularını etkileyip etkilemediğini bilmemekle beraber sınırlı sayıda randevu saati olduğu düşünüldüğünde ve büyük ihtimalle İranlılar dahil yabancı uyruklulara ayrıyeten mesai harcamayacaklarından dolayı bizim vatandaşlarımız numarası geldiği halde randevu eksikliğinden dolayı sıra alamıyor/yavaş ilerliyor olması kuvvetle muhtemel.

• @korki ankaranın vize bültenlerini incelediğimiz'de

verdiği vizlerin detayları var burada gördüğümüz kadarıyla ankara çok yoğunlar bir çok ülkenin ankaraya gelmesinden dolayı bu yüzden dv yavaş ilerliyor

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş şu olayı biliyor musunuz mesela çin banlı gc ye başvuramıyor ama Guangzhou konsolosluğundan DV vizesi basılmış bu nasıl oluyor? Yani başvuru yapamayan ülkelerden de mülakat almak mümkün mü?

• @newbie97, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Emre-Kurtulmuş şu olayı biliyor musunuz mesela çin banlı gc ye başvuramıyor ama Guangzhou konsolosluğundan DV vizesi basılmış bu nasıl oluyor? Yani başvuru yapamayan ülkelerden de mülakat almak mümkün mü?

Bu enteresanmış ama bence dosya taşımıştır birisi hazır dv falan da yok müsait bir konsolosluktur tahminimce.

• @newbie97 mümkün. DV2022 Mumbai’de mülakat alan Türk kazananlar vardı. Bir ara Kolombiya’da mülakat yapan olmuştu. DV ile green card almak yöntemlerden sadece biri ve DV çekilişine katılmayan ülkelerde başka göçmen vize görüşmeleri devam ediyor.

• ⭐⭐

Baya bir seçenek var o zaman, şimdi geriye sadece çekilişi kazanmak kaldı 😁

Artık Viyana kapılarını mı zorlarız, Çin seddini mi aşarız göreceğiz mayısta 😁

• @newbie97 Aynen çıksın da dünyanın bir ucundan mülakatınızı veririz deseler giderim 🙂

• ⭐⭐

Hayattaki en zor şeylerden biri insanın anne babasına, anne babalık yapmasıdır. Anne babaya bakmak anlamında değil. Yaptıkları onlarca hataya rağmen sizin onlara anne babalık yapmanız, doğruyu yanlışı öğretmeye çalışmanız, hatalarını anlamalarını sağlamanız. Artık gerçekten çok yoruldum. İnsan içindekileri dışa da vuramıyor. Kırmaktan çok korktuğu için yıllarca kendini kırıyor insan. Anne, baba olan abilerime ve ablalarıma söylemek istiyorum. Lütfen hayatta kararlar verirken çocuklarınızı düşünün. Attığınız her adımda onların binlerce adım sonrasını düşünün. Lütfen çocuklarınızı sizlere ebeveynlik yapmak zorunda bırakmayın. Lütfen... Sadece içimi dökmek istedim. Umarım her şey gönlümüzce olur bu Mayıs ayında...

• @Atlantis00 babam tır şöförü annem kuafördü ikisi çalışarak 2 tane ev sahibi olmuşlardı biri konyada diğeri alanya'daydı benim hedeflerim hep yüksekti hedeflerime ulaşmak için çok mücadele ederdim bunuda ailemin farkındaydı ailem ne istesem yapmaya çalışırdı ama isteklerim hep yüksekti herkes bisiklet isterken ben motosiklet isterdim ama ailemden değil hedef olarak isterdim ve almak için mücadele ederdim ve hep hedeflerime ulaştım çok şükür kafam hep ticaret yapmak isterdim ailem arkandayız ne istersen yap dediğinde en ufak maliyetini çıkarırdım bu yüzden işim hesap kitap para işlerine basardı şuan finans alanında danışmanlık yapıyorum ve büyük bir şirketin finans müdür olarak çalışıyorum emeklerimin hep karşılığını aldım ama hedefim olan ticareti yapamadım bunu türkiyede düşünmedim hiç ticareti türkiye tarımda gelişirken yurt dışından tarımda gelişmiş ülkelerden bağlantı kurarak türkiyeye o ürünü getirip satmaktı bu konuda tek eksiğim dildi ama bir türlü öğrenemedim annem babam o dönemde anlaşmadılar ve ayrıldılar bende bu dönemde sanki evin tüm yükü benim üstümde olacak gibi hissettim o yüzden artık hedeflerim için aldığım risklerden çekindim babam ve annem o dönemde bana alanyadaki evi satalım istersen seni amerikaya gönderelim eğer sen ticaret yapmak istiyorsan yapalım dedi o zaman tamam deseydim acaba başaramazsam ıiksinin yıllarca emek verip alacakları ev gitmiş olacaktı korkusundan yapamadım şimdi eşimle çocuğumuzun bir tercihi olması için amerika kararı aldım ve hedeflerimi yapma kararı aldım bunun için sıfırdan başlmak gerekirse eşim yanımda olduğu sürece her zmaan yaparım bu yüzden çocuklarımın da geleceği için herşeyi yapacağım

• ⭐⭐

@T-C-Kubilay-Dikici İnşallah çocuklarınız ve sizler için her şeyin en güzeli nasibi olur 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

51

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |