DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@gtx295 Valla hocam ben de çok sabırsızım napsak parasını verip hacker felan mı tutsak şu kcc verilerini araklasın da gidersin bizim merakımızı yok mu bunu erkenden öğrenmenin yolu ya 😁

• @newbie97, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@gtx295 Valla hocam ben de çok sabırsızım napsak parasını verip hacker felan mı tutsak şu kcc verilerini araklasın da gidersin bizim merakımızı yok mu bunu erkenden öğrenmenin yolu ya 😁

Darkweb de herşey varda orada dolandirici da çok. Muhtemelen bizdeki bu şans ile kesin dolandiriliriz 😂

Sabirsizlikta benim kadar varmisin? ben baya sabirsizim 🙂

• @gtx295 bir an önce Mayıs ayı gelse de öğrensek

• @T-C-Kubilay-Dikici şimdi şöyle düşünüyorum , hadi diyelim bu arkadaşın ailesi , nişanlanacak kadar aklı selim ve evlenince ailesine bakabilecek kadar kendi ayakları üzerinde duracağını düşünüyor . Nişan evlilik vs gibi geri dönüşü ve hata yapıldığında telafi etme ihtimalinin zor olduğu bir yola yönlendiriyorlar .

Fakat iş nişanlısından ayrıldıktan sonrasında yeni bir hayat ve nefes almak için hatta belki bundan sonra ki sülalesinin geleceğini etkileyecek bir kararda gidemezsin diyorlar .

Ben ve eşim 6 yasında ki oğlumuz için 3 senedir . Daha iyi eğitim ve gelecek mottosu ile avrupanın tüm ülkelerine ve amerikaya gitmek için gözümüzü kararttık . Sizinde dediginiz gibi eşim tamam dedikten sonra ailem ne isterse diyebilir . Düşünebilir.

Ha keza benim ailem benden önce burada kalırsan , bu çocuga yazık olur git biran önce diyip duruyorlar . Tek problem ailemin maddi durumu orta seviye türk aile ekonomisi ...

Bu sürecte eşimin ailesi bizi sürekli taciz edip , gidemezsiniz , olmaz sürünürsünüz , ne işiniz var , burada okuyanlar bir ere gelemiyormu , aptal mı vs vs gibi konusarak motivasyonumuzu yeteri kadar kırdı .

hatta o kadar ileri gittiler ki , ( bu kısım normalde özel olacak ) benım bos hayaller ıle aılemı pesımden surukleyıp bır hayal yuzunden mutlu yuvamı yıkacagımı falan dusunup . konusmama , eşimin aklını çelmeye kadar gittiler .

Eşim gereken cevabı kendı aılesı olsada verdı fakat bir süre aıle malesef tavırlı davrandı .

Sımdı ben bekar olsam sevgili @newbie97 nin dedigi gibi . Kredi çeker borc alır , bankada parayı gosterır sonra ıade eder o vizeyi bir sekılde alır . yinede giderdim .

Bu arada katılır / katılmazsınız saygı duyarım ama dedıgım gıbı bu benım yapacagım bırseydır.

Belki yadırgayacak ve yargılayacaksınızdır.

Ama benım bu hayatta ki en büyük mottom .

Bir ana sayesinde geldik tek basımıza dunyaya
    Bir tabutla dönecegiz öte ki dünyaya
    geldik yanlız
    gidecegiz yanlız .

o yuzden kimin ne soyleyıp , ne dediginden cok sizin ne yapmak istediginiz ve etrafınızda ki olumsuzluklardan kurtulmanız önemli ...

Hepinize kucak dolusu sevgıler . İyi bir aksam diliyorum sevgili amerikan vatandaşı aday adayları 🙂

• Yasaklı

Ben size asıl zor olan ne söyleyeyim mi…

Alternatifleriniz olması ve hepsinin ABD de olmakla yarışır cinsten olması.

Şu an gitmek için hazırlık yapıyorum ama eğer ABD yi seçersem alternatiflerimden olacağım.

Eğer şansım yaver gider de GC yi cebime koyarsam alternatiflerim de daha mükemmel bir seviyeye gelmiş olacak ancak; GC yi cebime koymadan çıkmak zorunda kalırsam her şey tepetaklak olacak.

Alin size parodi. 😩

• @SYTSNGR Allah bağişlasin diyelim hocam. İnsan seveni bulunca cidden mutlu oluyor. Hiç birşeyi aileler ile paylaşmamak lazim aslinda. Sonuçta bu sizin hayatiniz başkalari yaşamiyacak.

Anliyamadigim nokta neden insanlar bu kadar herşeye karişiyor ki?. Neden insanlarin hayatlarina karişmak zorundalar...

• @Ping-PONG O zamanda tüm alternatifleri bir sonraki adımlarından en son adımına kadar satranc oynuyormuşçasına degerlendırmek onu yaparsam bu olur diyerek , olumlu / olumsuz yanlarını ölçüp tartmak .

Başka bir seçeneginiz malesef yok gibi görünüyor .

İyi bir karar vermenizi dilerim .

• Herkese iyi akşamlar umarım herkes iyidir… hayallerimize kavuşmamıza sayılı günler kaldı …….

• @yaren94, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Herkese iyi akşamlar umarım herkes iyidir… hayallerimize kavuşmamıza sayılı günler kaldı …….

iyi akşamlar. herkesin hayalini yaşamasi dilegi ile...

• ⭐⭐

@gtx295 Hocam planı açıklıyorum 😃

Öncelikle bir facebook kız profili açıp profili dolduruyoruz,
    Ardından facebook üzerinden KCC dekileri ekliyoruz,
    1-2 hafta muhabbetten sonra al sana benim resmim diye bir dosya atıyoruz,
    O dosya amacına ulaştıktan sonra kendimizi selected yapıp CN yi düşükten giriyoruz,
    Tüm işlemler bittikten sonra kurban ile 1-2 hafta daha muhabbet ettikten sonra benim 6 tane abim var kusura bakma diyip konuşmayı sonlandırıyoruz 😁

• ⭐⭐

@yaren94 iyi akşamlar

• @gtx295 Ben bundan belki kısa bir süre önce diger arkadaslarımızla cok gülüp takıldıgımız bir post atmıstım . oda şöyle idi .

kem göze inanırım . işte kazanırsam kimseye söylemiycem , amerika ucagından ınene hatta amerikan vatandası olana kadar kımse bilmiycek falan diye böyle bayagı bir gülüşmüştük 🙂

işte bunların en büyük sebebi beni 1-2 sene öncesinde evden dahi çıkmak istemeyen bir adam haline dönüştüren depresyonun ana kaynagı ( akrep ) akrabalar ...

Daha kötüsünü söyleyim size . Almanyada iş sahibi bir kuzenimden beni oraya aldırmasını ( şirket üzerinden meslek lisesi mobilya mezunuyum ve kuzenim inşaat şirketi var ) bütün masraflarını benım odeyecegımı ve 1 sene kendısınden maas alsamda ona ıade edecegımı soyledım . kendısı senı kesın aldırıcam benım guvenılır bırıne ıhtıyacım var burada , senden ıyısı olmaz vs vs konusmalar .

Eş , çocuk , kendime pasaportlar .
    banka borclarını kapatmak para bırıktırmek ıcın satılan araba ..
    telefonların kapı duvar olması ve bır daha duzelmeyecek yaraların acılması .

ben bu senaryoları son 3 yılda defalarca yasadım ...

ama tek bir sebebi var . Oda oğlum .

Bakın 36 yasındayım , Hafta içi günde 2 iş . Hafta sonralı günde 3 iş yapıyorum . Özel sektrde idari işlerden uzman pozisyonunda 10 yıldır gecmısım var .

Bana oglun ıcın dansoz edıcez deseler senı cıkar gulerek oynarım .

Ama akrabaların , arkadasların , dostaların yapıkları , derın yaralar bırakıyor . siz gülüyorsunuz ama sadece gülen yüzünüz oluyor .....

biraz depresif gidiyoruz bu aksam benım yuzumden sanırım sızlerden ozur dlıyorum 😞

• ⭐⭐

@newbie97 Valla nöbet tutsalar da seni durdurabileceklerini sanmıyorum pek 😅

• @lawyergirl Yay gibi gerilmiş , @newbie97 GC Çıktığı anda mulakatı falan beklemeden fırlayıp gidecek izlenimi oluşturdu bende 🙂

• @SYTSNGR, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@gtx295 Ben bundan belki kısa bir süre önce diger arkadaslarımızla cok gülüp takıldıgımız bir post atmıstım . oda şöyle idi .

kem göze inanırım . işte kazanırsam kimseye söylemiycem , amerika ucagından ınene hatta amerikan vatandası olana kadar kımse bilmiycek falan diye böyle bayagı bir gülüşmüştük 🙂

işte bunların en büyük sebebi beni 1-2 sene öncesinde evden dahi çıkmak istemeyen bir adam haline dönüştüren depresyonun ana kaynagı ( akrep ) akrabalar ...

Daha kötüsünü söyleyim size . Almanyada iş sahibi bir kuzenimden beni oraya aldırmasını ( şirket üzerinden meslek lisesi mobilya mezunuyum ve kuzenim inşaat şirketi var ) bütün masraflarını benım odeyecegımı ve 1 sene kendısınden maas alsamda ona ıade edecegımı soyledım . kendısı senı kesın aldırıcam benım guvenılır bırıne ıhtıyacım var burada , senden ıyısı olmaz vs vs konusmalar .

Eş , çocuk , kendime pasaportlar .
    banka borclarını kapatmak para bırıktırmek ıcın satılan araba ..
    telefonların kapı duvar olması ve bır daha duzelmeyecek yaraların acılması .

ben bu senaryoları son 3 yılda defalarca yasadım ...

ama tek bir sebebi var . Oda oğlum .

Bakın 36 yasındayım , Hafta içi günde 2 iş . Hafta sonralı günde 3 iş yapıyorum . Özel sektrde idari işlerden uzman pozisyonunda 10 yıldır gecmısım var .

Bana oglun ıcın dansoz edıcez deseler senı cıkar gulerek oynarım .

Ama akrabaların , arkadasların , dostaların yapıkları , derın yaralar bırakıyor . siz gülüyorsunuz ama sadece gülen yüzünüz oluyor .....

biraz depresif gidiyoruz bu aksam benım yuzumden sanırım sızlerden ozur dlıyorum 😞

Hocam özür dileyecek birşey yok.

Bu devirde kimseye güvenmiyeceksin akrabalarin dahil. Artik kimseye güvenmiyorum birşeyler başarmaya çaliştigimda genelde kimse ile paylaşmiyorum. Zaten başardigimda paylaşacak arkadaşlarim var. 🙂

Benim arkadaşlarim iyidir hiç yargilamadilar o kadar şey yaşadik o kadar şey paylaştim. Çok yardimci oldular açikcasi insani yargilamayan ve onu her türlü dinleyen arkadaşi olmasi çok güzel.

Çocuk işi gerçekten çok zor. Bu konuda yorum yapamiyorum çünkü çocugum yok.

Arkadaşlarin senin arkanda değilse gerçekten arkadaşin değildir... Akrabalar ise umrumda değil...

• ⭐⭐

@SYTSNGR Hocam bizim milletimiz bataklıkta ve çevresindeki insanların da bataklıkta boğulmasını istiyorlar. Emin olun siz Almanya da gitseydiniz yazları da mercedes ile Türkiye ye tatile gelseydiniz hepsi kudururdu öyle kıskanır nazara getirirlerdi ki neler neler olabilirdi varın gerisini siz düşünün 🙂

En basitinden bugün bir taksiye binin, taksici nerelisiniz diye sorar. Ankara yada İstanbul diyin kendine yediremez, annen baban nereli diye sorar onlar da Ankaralı diyin bu sefer bozulur. Onlar bile bizim küçük bir şehirden kendileri gibi büyükşehire göç etmiş olmamızı istiyorlar, Kilis felan deseniz konu orada kapanır ama Ankaralıyım, İstanbulluyum diyince zorlarına gidiyor çünkü kendileri küçük bir ilin küçük bir köyünden şehre göçmüş oluyorlar

• @gtx295 Sonuna kadar katılıyorum yazdıklarınıza .

Özelliklede şu kısmına :
    " Arkadaşlarin senin arkanda değilse gerçekten arkadaşin değildir... Akrabalar ise umrumda değil... "

@newbie97

Malesef ki Biz türkler neden böyleyiz anlamıyorum . Böyle olmaya devam edersek zaten tez zamanda yok olacağız .

• ⭐⭐

@lawyergirl Onun da çözümünü bulurum valla ben, artık gerçekçi silikon maskeler satılıyor bir tane aldım mı tamamdır

• ⭐⭐

@SYTSNGR Biz zaten kendi içimizde yok olmuş durumdayız hocam hepimiz her konuda bölündük bir kıvılcıma bakıyor

• @newbie97 Ölülerde Zannediyor ki , Diriler Hergün Helva yiyor .

Şuan ki durumumuzu özetleyen yegane söz bence 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

138

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.5k

| | | |