DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 yanlis bilgi vermeyelim lutfen arkadasin belirttigi dogru cekilise katilmak GC basvuru degil.

• Merhaba Amerikan vatandaşı olmak için 89 günün geçmesini bekleyen arkadaslarım , kaderdaşlarım , forumdaşlarım . Nasılsınız ? 🙂

• ⭐⭐

@SYTSNGR Bugünümüzün dünümüzden farkı yok doğrusu oturup sayaçla bakışıyoruz 🙂

• Sayaca bakıyor heyecan lanıyoruz

• @newbie97 Ne mutlu sana bro. Benim bu günüm dünden farklı. Her geçen günde kötüye gidiyor.

• ⭐⭐

@Murat-4 buralardayız okuyoruz ama bir şeyler yazmak eskisi kadar cezbetmiyor sanırım:)

• ⭐⭐

@mcvk O yönden bakılırsa neler neler derdim de diyemiyorum işte kendi içimde yaşıyorum biraz dışarıya iyi görünmek lazım yoksa düşene bir tekme daha atmayı sever insanlar 🙂

• Günaydın Amerikalı Türk arkadaşlarım :)) sayılı günler çabuk geçiyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rhonster yanlış bilgi değil anlamak istemiyorsunuz galiba bizzat yaşayan kişinin tecrübesini yazıyorum. Yaşanmamış yada doğruluğunu ispat edemeyeceğim olayı ben yazmam buraya

• @Ufuk-Sener Günaydın günaydın sabahın ilk ışıklarıyla aldık kahvemizi buradayız 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 bende bizzat yasadim ? vizemi aldim diyorum bende ? sen baskasindan bahsederken bilinmezden ben kendi sahsi tecrubemden bahsediyorum yanlis bilgi vermeyi birakin lutfen.

• ⭐⭐⭐⭐

5 yildir basvuru yaptigim halde No dedim o soruya cunku cekilis bir basvuru degil orda sorduklari ds260 i doldurup doldurmadigin. dedigin gibiyse ben nasil aldim vizemi ? @ayvalik10

• ⭐⭐⭐

@Rhonster yormayın kendinizi maalesef o şahısa doğruyu anlatabilmek imkansız bir şey kendi bildiği her şeyin doğru olduğunu düşünüyor. Bu konuyu daha öncede bir çok kez konuştuk her sene çekilişe başvurup sorunsuz onay alan milyonlarca insan varken bir tane örnek var önünde diye o örneğin doğru olduğunu düşünüyor. O anki mülakat esnasında heyecandan fark etmeden o kadar çok açık veren, yanlış ifade eden insan var ki bahsettiği kişi belkide böyle bir durum yaşayıp red aldı

• @Emre-Kurtulmuş Pasaport numarası ile eşleştiği için konsolos görüp ret vermiş olabilir, bu sadece bizim bildiğimiz, muhakkak bilmediğimiz de vardır. Burada sorun DV başvurusunun yapılması değil, konsolosun DV çekilişini göçmenlik başvurusu gibi algılamasındadır. ABD mevzuatında göçmenlik niyeti olan kişinin net bir tanımı yok; ancak mevzuatlar maddi delile göre değerlendirileceği için ds-260 doldurmayan veya iltica başvurusu yapmayan, aynı zamanda da bu başvurular için gerekli belgeleri toplamayan kişiler bu tabirle değerlendirilmemelidir. Konsolos mevzuattaki gri alanı genişleterek kendi yorumuyla göçmenlik başvurusu gibi algılamış.

Zira her sene 9-10 milyon kişi (ABD nüfusunun neredeyse %3'ü) göçmenlik başvurusu yapmış gibi algılanır ve bu da yönetilmesi zor bir sürece sokar.

B2 vize görüşmesinde ABD'de ne yapacaksınız sorusuna E-2 için yatırım yapıp statü değişikliği yapacağım yanıtını vermek de buna benziyor. ABD yasalarına göre E kategorisi göçmen vize değildir; ama bu soruya bu yanıtı verirseniz kesin ret alırsınız.

• ⭐⭐

Herkese günaydın, güzel ve mutlu bir hafta olsun hepimiz için...

• ⭐⭐⭐

@EasternStar olay zaten bulamazlar değil bulmak isterlerse çok rahat insanların lotterye başvurup başvurmadıklarını görebilirler bu konuda bir sorun yok, sorun olan nokta bir kişinin anlattığı deneyime dayanarak lotterye başvurmak göçmenlik başvurusudur turist vizesi almanızı etkiler denmesi ısrarla.

• @Emre-Kurtulmuş Yani, pasaport numaranızı belirttiyseniz ve vize ile DV için aynı fotoğrafı kullanıyorsanız, küçük de olsa böyle bir ihtimal var. İşgüzar bir konsolos bunu pekala yapabilir.

Ne yazık ki son sözü konsolos söylüyor. Misal ben B2 başvurumu yaparken DV için de başvuru yapmayı düşünüyordum, sisteme girdiğinde benden istediği belgeler ile çıkma ihtimali 9 milyonda 1 olan DV için %90 alabileceğim B2 başvurumu riske etmek istememiş ve DV başvurusu yapmamıştım. Üstelik başvurudan vazgeçerken DV çekilişinin GC başvurusu anlamına gelmediğini biliyordum, hatta kendi kendime de kızmıştım boşuna kuruntu yapıyorum diye; ama yine de 1/10.000 bile olsa elimizde bir örnek var.

Daha önce de ABD'ye giden bir arkadaşım sınır kapısında CBP yetkilileri tarafından DV başvurusu için sorguya alındığını söylemişti. Binlerce örnek arasından bir tek onu duydum.

• ⭐⭐⭐

@Emrah-Borazan, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Murat-4 buralardayız okuyoruz ama bir şeyler yazmak eskisi kadar cezbetmiyor sanırım:)

İnsan gene moda giriyor be. Ben yavaştan videolara daldım bile. 10. kez 🙄

• Arkadaşlar haftasonu arnavutluğa gezmeye gittim. Araba kiraladım, yakın şehirlerini de gezerim diye. Hava çok güzeldi. En güzeli de insanlar birbirine saygılıydı, trafikte tek 1 tane korna sesi duymadım. Herkes birbirine yol veriyor, yaya geçitinde bekleyen varsa duruyorlar.

Gezi bitti gece uçaktan indik araç bekliyoruz, dakka 1 gol 1, arkamızdan 3 tane çok afedersiniz diyeceğim bunu hanzolar bağıra bağıra küfrede ede kendi aralarında konuşuyor. Etrafda bir sürü kadın, çocuk var. Bunların anladığı dil belli de neyse ben onlara uymadım. Bugün yine trafiğe çıktım... sanırım gerisini anlatmama gerek yok 🙂
    Velasım kelam Türkiye'ye her dönüşümde pişman oluyorum.

Bu arada Tiran güzel bir şehir. 1 Haftasonu gezisi için mükemmel, zaten heryer birbirine yakın aralarında 1 - 1.5 km oynuyor. Hiç araç kiralamadan da gezilebilir. Uçak biletleri de uygun. Pasaportunuz varsa elinizi kolunuzu sallaya salaya girip çıkabiliyorsunuz, pasaporta da damga vurmuyorlar, herhalde bize bayağı güveniyor olmalılar 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.9k

| | | |