Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@ayvalik10 Oraya gidersem baristalık düşünüyorum, delivery vs hiç istemiyorum açıkçası. Avukatlık yapamam orda , en azından uzun bi süre

• @JesusLord yazını okuyunca bir gülme aldı beni eşim dün çok bunladım bir arkadaşım geldi bir yer ayarlarda 1 akşam bi bunglov falan kalalım sohbet muhabbet bana iyi gelir dedi tanıdık işi sordum kuru yeme içme hiç bişey yok 5000 istedi döndüm hanıma boşverin bu parayı gezin yiyin için ben çocuklara bakarım 1 gün dedim hakikaten dediğin gibi kafa dağıtmak bile çok lüks bu ülkede...

• Herkese gunaydin. 🙂

• ⭐⭐

@gtx295 Günaydın

• ⭐⭐

Günaydın bi kurtulamadık şu 90 lardan

• Merhaba forumda günlerdir okuyorum süreçleri ezberledim ama hiç mi buradan peyzaj mimarı gitmedi, bir kişi özellikle sormuş ama cevap yok. 🤷♀
    1- kendimi anlatacak kadar ingilizcem var temelim sağlam ama konuşmayınca unutuluyor sonuçta yani iş için mülakatta başarılı olamam.
    2- peyzaj mimarıyım kendi işimi yapmak istiyorum öğrendiğim kadarıyla amerika da peyzajın çok dalı var buradaki gibi herkes her şeyi yapmıyor. Nereden başlamam gerekir hiç bilemiyorum. Ayrıca bazı iş ilanlarında gördüm ki belirli üniversitelerden kabul ediyorlar. 🤦🏻♀️ ayrıca denklik alınabiliyor mu ? Bu süreç nasıl ? Gitmeden yapabiliceğim şeyler var mı ?
    3- asıl nereye gideceğimi hiç bilmiyorum aklımda 3 yer var tabiki ama işim en çok nerede işe yarar bu önemli. Bu arada Seçeneklerimde en çok florida oy aldı. Diğerleri new york civarları veya california.
    4- bu söylediğim yerlerde tanıdığım kimse yok gitmeden kalacak yeri nasıl ayarlayabilirim nereleri önerirsiniz otel oda vb.
    5- giderken ilk etapta ne kadar para olmalı hayatınızı sürdürebilmek adına ?
    Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler 🙏🏽

• Forumun nabzı ne durumda? Bu sene sayfalar ikiye katlanmadı

• @Uçan-hollandalı 2024 odasında olan gedikli arkadaşlar yok ondandır, kimisi daha detaylı konuların tartışıldığı farklı sohbet odalarında, buraya uğramıyor, kimisi hiç yok, birde mangalcı arkadaşlar vardı onlarda yok, geçen sene yeniydim bu sene belki beni de çağırırlar dedim ama yoklar, sende yoksun, geçen seneki heves de yok anladığım kadarıyla (ben geçen senede hevesli değildim ama neyse), gibi gibi sebepler.

• @Murat-4 Bana da öyle geliyor ve evet öncekilerden kimse kalmadı sanki, ben de takilamiyorum buralara artık son 2 aydır sağlıktan farklı bir sektöre geçtim lojistik isindeyim. Yorgunluktan dolayı eve geldiğim vakit direkt yatağa atıyorum kendimi. Harbiden heves kalmadı bende de kanka ama bir umuttur yaşamak diyerek yine bekleyişteyiz, bu arada sende keyifler nasıl hayat nasıl gidiyor

• @Uçan-hollandalı benim gibi her iletiyi okuyup cok yazmayan asosyallerde vardır eminim aslında cok fazla

• @Uçan-hollandalı bende lojistik işine girmek istiyorum ama giremiyorum bir türlü, daha da olmazsa kurye olurum diyorum (kaza riski çok ama napalım) en azından müdürle patronla uğraşmamış olurum, işlere bakıyorum kimisi maaşı geç yatırıyor, kimisi haftalık izini kullandırtmıyor, kimisi iki üç yıllık sözleşme yapmaya kalkıyor.

• @olcay54 vardır, geçen sene forumda 35 K kullanıcı vardı şimdi 38 K olmuş.

• Yasaklı

@Murat-4
    Loto da ümidi kestik ve alternatiflere odaklandık çünkü. Benim mayıs 15 te denemek istediğim, eğer başarabilirsem hayatımı bambaşka bir eksene sokacak bir gayem var. Eğer olmazsa haziran da turist vizesi ile giriş yapmayı planlıyorum.

Loto 1-2-3-4-5 derken ümidi kaybettiriyor çünkü. 🫡

• ⭐⭐

@Murat-4 Bence geçen sene aşırı yüksek başvuru oldu herkes sosyal medyadan gördü etti başvurularda bir patlama yaşandı zaten açıklandığında forumda o kadar aktif kişiden kazanan çıkmamasının sebebi bu bence.

Bir diğer kesim 1-2. başvurudan sonra kişisel algılayıp gururuna yediremeyip bir defa daha başvurulmaması.

Bu sene başvurular daha az stabil gibi gördüğüm kadarıyla pandeminin sosyal medyanın etkisi pek olmadı gibi, tahminimce bu sene kazanma şansımız geçen seneye göre 2 kat gibi hissediyorum

• @Ping-PONG haklısın imkan varsa fırsat varsa denemek lazım, sadece loto ya bel bağlanırsa yıllar geçiyor, sana başarılar o zaman🙂 darısı başıma.

• @newbie97 dedikleriniz de var, geçen yıl buraya sadece sohbet etmeye gelen kişi sayısı çok vardı onlar yok, forumun kullanıcı sayısı geçen sene 35 k bu sene 38 k olmuş sayı arttığı halde konuşan sayısı az.

• İyi pazarlar arkadaşlar 7 yaşından beri Amerika hayali kuruyorum 70 yaşına kadarda kurarım hiç bir zaman bıkmayacağım ümidimi kaybetmeyeceğim hayallerimi bırakmayacağım. Çok değil Amerika’da 3-5. Yılımda şöyle küçük Amerikan evimin bahçesinde mutfağında elimde kahve ile geriye baktığımda gülümsemek istiyorum 🙂

• ⭐⭐

@JesusLord Hayallerinize kavuşursunuz umarım

• Son 90gun kaldı sabırsızlıkla bekliyorum

1. Gün ve saatler azalıyor,
      ümitli miyim, korkuyor muyum,
      çıkacak mı, endişeli miyim,
      Fırsatlar, zayıf ve güçlü yanlarım,
      Bekliyorum
      yarın ola hayrola

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |