DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Amerika’da bizi pamuklara sarmayacaklar şimdikinden çok farklı hayat beklemiyorum ben ama insan gibi yaşamak istiyorum en azından kişisel bakımın bile sorun olmaya başladığı yerden geldiğimiz için bana yeteceğini düşünüyorum 🙂 çalışkanımdır en azından daha iyi bir araba alabileceğim için çalışma motivasyonum olacak burada oda yok maalesef. Bazen kafa dinlemek için bir yerlere gidebileceğimi biliyorum Amerika’da ama Türkiye’de maalesef bu bile lüks oldu artık. Amerika’dan beklentim bana hak ettiğim şeyleri vermesi ne fazla ne eksik 🙂

• Herkese merhabalar abiler ablalar, gc talihlisi 5000$ ile vize alabilme ihtimali nedir acaba,çok dalga geçmeden fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim 😅

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Birgariphayat kimsenin dalga geçme yetkisi yoktur. Ancak bazı olayları göz ardı edemezsin. Ankara da harcayacağın paralar.

yaklaşık 300 dolar ungan sağlık raporu

220 dolar konsolosluk

330 dolar green kart kart olarak basılması için gereken tutar.

uçak parası 600 - 650 dolar oldu

amerikaya indin kalacak yer lazım 300 - 500 dolar oda parası

hemen 2 gün sonra işe başlayamacaksın. SSN numaran gelene kadar bekleyeceksin. Bu sırada harcama yapacaksın. Ucuz diye houston gideceksin. New jersey artık pahalı bir yer. Houston da otobüs - hatlı minibüs yok uber yada lyft bineceksin. Araç alamazsın çünkü paran yok sen karar ver sence yeterli mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

amerikalı birisi istanbul da trafiğe çıkarsa nasıl kullanır. Kaç defa kornaya basar

• @ayvalik10 Yaşama kısmına yetmeyeceğini anladım.Peki onay alma şansım var mıdır konsolosluktan buna göre borç altina girmeyi düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Birgariphayat sıkıntı burada konsolosluk sana işin yoksa kesin %100 ret verir diyemem ancak sponsor bulup gel demesi yüzdesi çok yüksek. Bu yüzden sana tavsiyem. Çevrenden para topluyorsun. Hesabına yatırıyorsun. 1 ay sonra da banka hesap dökümünü alıyorsun. Daha sonra tüm borçları geri veriyorsun. Sonuçta konsolosluk senin banka hesap dökümünü gösteren evrağa göre karar veriyor. Yoksa banka hesaplarını görme yetkisi asla yok.

• ⭐⭐⭐

@Birgariphayat alamazsın diye net bir şey söyleyemeyiz fakat beklenen miktarın baya altında bir bütçe en ucuz eyaleti bile söyleyecek olsanız yine riskli bir bütçe. Bunu çözebilirsiniz ama bir şekilde etraftan borç bulup hesaba yatırıp hesap geçmişi aldıktan sonra geri iade edebilirsiniz.

Fakat çözümden ziyade bence şu kısma odaklanın bu parayla buraya geldiğinizde kendinizi idare edebilecek misiniz. Gelceğiniz eyalete göre onun planlamasını yapın derim iş bulmadan geçireceğiniz sürede kalabilecek yer için bütçeniz yetecek mi vs gibi. Çünkü kendinizi zor bir sürece sokarsanız bu sefer ilk deneyiminiz kötü olursa buradaki hevesinizi kırabilir

• ⭐⭐ Yasaklı

@Murat-4 Çok güzel özetlemişsiniz ve evet yavaş yavaş tüm dünyada konut krizi kendini göstermeye başlıyor sanırım.

• ⭐⭐

@JesusLord Pamuklara sarmama konusunda sizinle aynı fikirdeyim... hele ki bizim gibi sıfırdan hayat kuranlar için pek de kolay ve toz pembe bir hayat beklemiyor bizi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lawyergirl oraya gitmeden elinde mesleğin olsun. Artık mesleğin olmadan oraya gitmeyin çünkü delivery yada başka işlere medet ummayın. El emeği olan işlere yönelin ondan sonra zorlukların üstesinden çok kolay geleceksin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐

@Murat-4 evet ara sıra oluyor bazen banned yazıyor. Siteye 5dk girme düzelir

• ⭐⭐

@lawyergirl İlk birkaç ay zor olur illaki özellikle psikolojik olarak o dönem atlatıldıktan sonra daha kolay olur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@newbie97 zaten bizde diyoruz ki oraya gidince muhakkak burada ki forum ailesi üyeleri ile birlikte olun. Sizlere kendi hatalarını yada gidilecek yolları anlatırlar ki sizin kafanızda ki bu olumsuz düşünceler ortadan kalksın.

göçmen vize ile ilk giriş @Turco yazısını okursan en son cümleye dikkat eder misin.

"Forumdan tanıştığımız bir abimiz bizi havalimanından alıp otele bıraktı, sonrasında bizi DMV'ye götürdü ve tüm süreçte bize destek oldu. Ona ne kadar teşekkür etsem azdır. Allah herkesin karşısına iyi insanlar çıkarsın. Herkesin işi rast gitsin."

@semavi yüzlerce kişiye yardım etti ve de hala etmeye devam ediyor. Tek şartı var sen de geriden gelen kişiye aynı şekilde yardım edeceksin diye ondan biz burada zincir kuruyoruz (saadet zincire gitmesin kafalar) ilk gelen kişi senin kafanda ki gibi olumsuzlukları yaşamasın diye uğraş veriyoruz.

• ⭐⭐

@ayvalik10 O mesajları hiç okumadım öyle yardım edildiğini de bilmiyordum öyle bir yardımlaşma sistem varsa bence çok iyi özellikle tek başına gidenler için

• ⭐⭐⭐

@newbie97, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@ayvalik10 O mesajları hiç okumadım öyle yardım edildiğini de bilmiyordum öyle bir yardımlaşma sistem varsa bence çok iyi özellikle tek başına gidenler için

Videolarını da izle. Çok tatlı muhabbeti vardır.

• @newbie97 önceden yapmıyordu, sorun benden mi kaynaklı dedim teşekkürler.

• Amerika’da sudan çıkmış balık gibi olmak istiyorum yardım istemiyorum en zorundan başlamak istiyorum ta ki rahatlayana kadar 🙂

• @lawyergirl, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@JesusLord Pamuklara sarmama konusunda sizinle aynı fikirdeyim... hele ki bizim gibi sıfırdan hayat kuranlar için pek de kolay ve toz pembe bir hayat beklemiyor bizi

Daha güzel en zorundan başlamak istiyorum ben keyifçi bir insanım her türlü gülerim 🙂

• ⭐⭐

@JesusLord Cesaretiniz takdire şayan 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

64

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.2k

| | | |