DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,
    Biz de eşim ve çocuğumla geldik ve eşimle birlikte 23 Aralık'ta OWP'ye başvurduk, fakat hala bir yanıt gelmedi maalesef.

• Merhabalar,
    Biz de eşim ve çocuğumla geldik ve eşimle birlikte 23 Aralık'ta OWP'ye başvurduk, fakat hala bir yanıt gelmedi maalesef. Benzer durumda olan var mıdır?

• @cetin3 bayağı uzun süre olmuş, en kısa sürede netice belli olur umurım. Nerdesiniz ? Hangi eyalet ? Hava bayağı soğuk ve kar yağışlı deniliyor. Konaklama nasıl buldunuz ? Yüksek rakamlar değil mi ? Pahalı konaklamalar

• @Ahmet-Gümüş posta ile zarfın içinde work permit gelme süreçi var daha. Postayı teslim almayı bekleyecekmisin ? İş buldun mu ?
    Soğuk hava yaşamı etkiliyor mu ?

• @gamsesiz Biz Toronto'dayız fakat hazır gelmişken Quebec, Montreal ve Ottawa'yı da görelim dedik araba kiraladık, şu an Ottawa'ya yakın Brockville'deyiz ve gezdiğimiz her yerde hava inanılmaz soğuktu; dün arabada birkaç saat unuttugumuz muzun kabuğu donmuş o derece (St Lawrence nehrinde buzlar yüzüyor). Duyduğumuza göre Toronto da soğukmuş baya. Bunun dışında work permit çıkarsa burada kalmayı planlıyoruz, iş bulmak zor, zaten fazlaca da yazılmış burada, yine de çocuğumuz için şansımızı deneyeceğiz.

• @gamsesiz Konaklama pahalı evet, ama sadece Toronto'da değil genel olarak büyük kentlerde de pahalı biz onu gördük. Toronto'da airbnb tuttuk, daha önce kaldığımız yer olduğu için pazarlık edip elden ödedik parayı, uyguna geldi biraz daha. Kanada'ya gelip yaşanacaksa aile olarak en az 5000 CAD civarı kazanmak gerekiyor, kiralar zaten herkesin malumu yüksek. Ben 13 yıllık mühendisim, eşimin de finans danışmanlığı geçmişi var, burada kalmak için şartları zorlayacağız.

• @cetin3 Umarım hersey gönlünüzce olur. Biz çalışma iznini alıp geri döndük ve beklentilerimizi orada bulamadık. Kiralar aşırı pahalı ve en kötüsü iş bulmak çok zor. Ayrıca üç yılın sonunda kalıcı oturum almak çok zor ve imkansız gibi birşey bizim için.
    Bu arada kalp ve akciğerlere kanadanın soğuk havasının olumsuz etkisi oluyormuş. Uzun süreden beri o bölgelerde yaşayanlarda soğuktan dolayı kalp problemleri görüldüğü söyleniyor. Aman dikkat edin. Ona göre soğuklara karşı önlemlerinizi almanızı tavsiye ederim. Tekrardan herşey beklentileriniz gibi olsun. Bol şanslar

• Merhaba, acaba hic Correspondence (biyometrik onay) mektubunu aldiktan sonra ama In Canada Approval Letter almadan Kanadadan cikan tanidiginiz var mi? Su an tam bu durumdayim ve cikmak mecburiyetindeyim. Bu durumda olup red ya da kabul alan var mi? Kanada'da olup olmadigima tam olarak hangi gun bakiyorlar tahmininiz var mi? Belki de kanadada oldugumu coktan check etmis olabilirler mi?

• @Martin-Zokora Kanada’dan çıktınız mı?

• @Martin-Zokora Onay mesajı gelmeden kanada dışına çıkmak risk olabilir diyorlar. En garanti yol onay mesajının gelmesini beklemek deniliyor. Bu arada kanada dışına çıkanlara bayağı bir ret gelmiş eskisi gibi artık onay vermiyorlarmış. İlk başlarda kanada dışına çıkanlara onay verebiliyorlardı ama son zamanlarda çoğuna ret geliyormuş.

• 31 Aralıkta owp ye başvurdum sonuç yok. Benim durumumda olan var mı? Owp ye başvurup cevap alamaayan?

• @Yusuf-4 VALIDITY OF BIOMETRICS belgeniz yani e mail geldikten 1-5 gün arası sonucunuz çıkıyor. Buna göre ülkeden çıkma durumunuz var ise, ötelemenizi öneririm. Bu mail geldikten sonra geri sayım. Mail gelmedi ise beklemekten başka çare yok. Benim forumlardan anladığım kadarıyla belli bir tarih sırası ile ilerlemiyor. Tamamen hangi memur size bakıyor ise, onun sırası veya işleme alma zamanı ile ilgili bir durum. Bunun ötesinde kim ne derse boş.

• Arkadaslar, hic haber yok mu, onay alan olmadi mi? Cok yavasladi surec. Kanada duy sesimizi...
    Yakinlarda Correspondence Letter gelenler, onaylari da geldi mi? Letter dan 2-3 sure icinde onay gelebiliyormus diye duydum ama emin olamadim.

• @mrme12 yok hocsm. IRCC bizi unuttu ,:)

• @mrme12 galiba öğrenciler için yeni kurallar getirilmiş diyorlar. Galiba çok göçmen girişi olmuş ve sayıyı azaltma için olabilir diyorlar.

• @Martin-Zokora selamlar kız arkadaşım ile beraber aynı şekilde çıkış yaptık letter gelmişti ama çıkmamız gerekiyordu. Tr de iken onay geldi bize
    bilginiz olsun

• owp sürecini takip edebileceğimiz bir yol var mı?

• @eseses37 letter dan yaklaşık kaç gün sonra döndünüz. Ve dönüş tarihinden kaç gün sonra onay geldi?

• @eseses37 bir de bu işleminiz aralık sonları- ocak başı civarında mıydı? Çünkü son başvurulardaki süreç normal seyrinin dışında ilerledi biraz. Herkes için en hayırlısı olur umarım.

• 2 ocak başvuru tarihli owp ye 19 ocakta Correspondance mektubu almıştım. 22 Ocak ta onaylandı. Burda bilgisini esirgemeyen tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

143

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.6k

| | | |