Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Ping-PONG, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@abrakadabra ssnin sistemden silinme gibi bir durumu olmuyor bu arada sadece kartınızı yeniletirsiniz olası durumda çünkü J1 ile aldığınız ssnde “for authorization work only” ibaresi vardır yenisini bu ibare olmadan alırsınız.
    Bence ehliyet olarak çokta üzülmeyin yenileme yapamamış olacaktınız bu süreçte büyük ihtimalle geçmiş sıfırlanması gibi bir durum oluyordur o konuda bence sıfırdan alma işlemlerinden bir fark olmazdı diye tahmin ediyorum sizin için

Kesinlikle öyle, sıfırlanmış olurdu muhtemelen.
    Çünkü birkaç sene önce BoFA'yı arayıp hesabımın durumunu sorayım demiştim ama sistemlerde bulamamıştı hiçbir kayıt. Oysaki BoFA banka kartım bile hala elimde 🙂 Ama bir işe yaramıyor tabi, hatıra olarak duruyor.

Hesapta 8 ay hareketlilik olmazsa kapanıyor.

Ben BofA kredi kartımı Türkiye’ de aktif kullanıyorum şu an. Kullanıp, ödüyorum düzenli olarak. Hem bu yüzden hem de skor oluşsun diye.

merhaba... türkiye de nasıl kullanıyorsunuz ?

• Yasaklı

@serel, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@abrakadabra ssnin sistemden silinme gibi bir durumu olmuyor bu arada sadece kartınızı yeniletirsiniz olası durumda çünkü J1 ile aldığınız ssnde “for authorization work only” ibaresi vardır yenisini bu ibare olmadan alırsınız.
    Bence ehliyet olarak çokta üzülmeyin yenileme yapamamış olacaktınız bu süreçte büyük ihtimalle geçmiş sıfırlanması gibi bir durum oluyordur o konuda bence sıfırdan alma işlemlerinden bir fark olmazdı diye tahmin ediyorum sizin için

Çünkü birkaç sene önce BoFA'yı arayıp hesabımın durumunu sorayım demiştim ama sistemlerde bulamamıştı hiçbir kayıt. Oysaki BoFA banka kartım bile hala elimde 🙂 Ama bir işe yaramıyor tabi, hatıra olarak duruyor.

Ben BofA kredi kartımı Türkiye’ de aktif kullanıyorum şu an. Kullanıp, ödüyorum düzenli olarak. Hem bu yüzden hem de skor oluşsun diye.

merhaba... türkiye de nasıl kullanıyorsunuz ?

iPhone umun region ı ABD. Apple wallet ta kullanıyorum. Temassız ödeme. Ama fiziksel olarak kredi kartım da elimde zaten.

Telefonumda BofA app yüklü oradan ekstre ödemesini yapıyorum hesabımdan.

Hesabıma TR den para da gönderebilirim ama şimdilik içinde biraz var. @denizci10 haşlık gönderdi biraz. 😂

• @Ping-PONG teşekkür ederim cevabınız için 🙂

• ⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Aynen öyle bir şeyler demişti görevli, belli bir süre pasif kalırsa hiç acımıyorlar direkt kapatıyorlar abi.
    Yaptığın hareketle bir daha geri dönmeyeceğinin sinyalini veriyorsun sanki 😃

• bende imgeleme çalışması yapıyorum + live cam açıp sokaktan geçen insanları izliyorum fırsat buldukça 🙈🙈🙈🙈 sanırım bende başka kimse live cam açıp izlemiyordur

• ⭐⭐

Yaşım 26. Özellikle benden yaşça büyüklerime şu soruyu sormak istiyorum. 15 yaşımdan beri en büyük hayalim Amerika'yı, İtalya'yı, Hollanda'yı ve Japonya'yı gezmek. Hani derler ya ''şunu şunu yaptım artık ölsem bile gam yemem'' tam olarak bu cümleyi kurdurtacak hayaller bunlar benim için. Özellikle büyüklerime sormak istediğim soru şu. Yarın bir gün elime toplu para geçmesi ihtimali var. Hayalini kurduğum ülkeleri gezmenin maliyeti de az çok belli. Evim ya da arabam yok şu an. Elime toplu para geçtiğinde ev almak mı daha mantıklı olur benim için yoksa 80 yaşıma geldiğimde geçmişe baktığımda önümde harita varken gezdiğim bu ülkelerdeki anılarmı hatırlamak mı mantıklı olur? Kalbim henüz daha gençken, sağlıklıyken git hayallerini yaşa diyor. Çünkü insanoğluyuz yarına çıkacağımızın garantisi bile yok fakat aklım Türkiye gibi bir ülkede yaşıyorsun ev alarak yarını garantiye al diyor. Tavsiyeleriniz ve düşünceleriniz benim için çok değerli abilerim, ablalarım, kardeşlerim. Şimdiden tek tek hepinize çok teşekkür ederim. İnşlallah en kısa zamanda hepimiz hayallerimize kavuşuruz. 🙂

• Merhabalar, yeri burası mı bilmiyorum bir sorum olacak. Evli bir çift green card çekilişi çıktıktan sonra ds260 formunu birlikte doldurup, vize onayı vs. her şeyi aldıktan sonra amerikaya giriş yapmadan önce boşanıp, amerikaya boşanmış bir şekilde fakat beraber gitseler herhangi bir problem yaşanır mı bu süreçte ?

• ⭐⭐⭐

@siraysessiz, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

bende imgeleme çalışması yapıyorum + live cam açıp sokaktan geçen insanları izliyorum fırsat buldukça 🙈🙈🙈🙈 sanırım bende başka kimse live cam açıp izlemiyordur

Comooonnnn... Bu yaptıkların bizler için normal şeyler. Dışarıda anlatma ama 😂😂

• ⭐⭐⭐

@Atlantis00, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Yaşım 26. Özellikle benden yaşça büyüklerime şu soruyu sormak istiyorum. 15 yaşımdan beri en büyük hayalim Amerika'yı, İtalya'yı, Hollanda'yı ve Japonya'yı gezmek. Hani derler ya ''şunu şunu yaptım artık ölsem bile gam yemem'' tam olarak bu cümleyi kurdurtacak hayaller bunlar benim için. Özellikle büyüklerime sormak istediğim soru şu. Yarın bir gün elime toplu para geçmesi ihtimali var. Hayalini kurduğum ülkeleri gezmenin maliyeti de az çok belli. Evim ya da arabam yok şu an. Elime toplu para geçtiğinde ev almak mı daha mantıklı olur benim için yoksa 80 yaşıma geldiğimde geçmişe baktığımda önümde harita varken gezdiğim bu ülkelerdeki anılarmı hatırlamak mı mantıklı olur? Kalbim henüz daha gençken, sağlıklıyken git hayallerini yaşa diyor. Çünkü insanoğluyuz yarına çıkacağımızın garantisi bile yok fakat aklım Türkiye gibi bir ülkede yaşıyorsun ev alarak yarını garantiye al diyor. Tavsiyeleriniz ve düşünceleriniz benim için çok değerli abilerim, ablalarım, kardeşlerim. Şimdiden tek tek hepinize çok teşekkür ederim. İnşlallah en kısa zamanda hepimiz hayallerimize kavuşuruz. 🙂

Cevabım yukarıdaki koyu cümledir. Çok bunalırsan evi satar istediğini gene yaparsın. Neticede paranı öldürmüyorsun sanki. Muhit olarak da geleceği olan tarafları seçersin. Yatırım işte. En kötü kira mira, ufak tefek yan gelirin olur gibi gibi.

Aileden destek göreceksindir ya da mesleki olarak kazancın iyidir. Bu gibi dertlerim çok olmayacaktır diyorsan da bas git derim. Sonuçta senin de belirttiğin gibi, ölüm bize sandığımızdan çok daha yakın.

• @bhdrergvn ABD'ye girişten sonra asıl kazanan ile eşin süreci birbirinden bağımsız ilerliyor ve eş boşanmasından dolayı herhangi bir GC kaybı yaşamıyor diye biliyorum. Eşin pasaportuna basılan vizesinde asıl kazanan ile birlikte veya asıl kazanan ülkeye giriş yaptıktan sonra ABD'ye giriş yapabilir diye ön koşul var. Hangi aşamada boşanabileceğinizi deneyimli forum yöneticileri daha doğru yönlendirir.

“Valid only if Acc/FTJ Spouse"

c. (U) Because a beneficiary may not precede the principal applicant in entering the United States, indicate if the applicant is a beneficiary accompanying or following to join the principal applicant. You should use the IVO drop-down annotation: “Valid only if Acc/FTJ Father/Mother/Spouse.” Annotate the IV for derivative beneficiaries to inform both the applicant and the POE that they cannot precede the principal applicant in entering the United States and their visa is valid only if they accompany or follow-to-join the principal applicant.

• ⭐⭐

@hadi-BE Bazen pencereden dışarı bakıp sorguluyorum hayatımı 😃 Yahu ne olurdu Norveç'in güzel bir köyünde doğmuş olsaydık. Ya da Paris'i Rusya'nın başkenti sanacak kadar dünyayı umursamayan Amerika'da ki insanlar gibi umursamaz olabilseydik. Bu kadar zor olmamalı be hayat 😃

• ⭐⭐⭐

@Atlantis00, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@hadi-BE Bazen pencereden dışarı bakıp sorguluyorum hayatımı 😃 Yahu ne olurdu Norveç'in güzel bir köyünde doğmuş olsaydık. Ya da Paris'i Rusya'nın başkenti sanacak kadar dünyayı umursamayan Amerika'da ki insanlar gibi umursamaz olabilseydik. Bu kadar zor olmamalı be hayat 😃

Ben de pencereden bakmak istiyorum da 10 mt ilerisi gene apartman. Adam dicek ne bakıyon bilader bizim eve doğru. 😂 He tabi onu diyecek adam Türkçe biliyorsa. Bilmeme ihtimali de var çünkü. Antidepresan kıyısında gezen bir tip olarak çok düşünmek istemiyorum artık be. 😁

• @Atlantis00 Bir gezgin olarak sana tavsiyem seyahat et. Seyahat etmenin sana öğrettiği şeyleri ne bir okulda, ne de başka bir kurumda asla öğrenemezsin. Hiçbirşey vizyonunu seyahat etmek kadar geliştirmez. Günümüzde ülkemizin şartları çok zor kabul ediyorum ama hayatının her döneminde zorluklar olacaktır. Ben 35 yasindan sonra başladım seyahat etmeye. Bu kadar çok gezmeseydim şu anda maddi olarak çok daha güçlü olurdum ama hayata karşı bu bakış açım asla olmazdı. Tek pişmanlığım daha erken yaşlarda gezmeye başlamamaktir. Bana katılmayan çok kişi olacaktır, ama benim fikrim bu şekilde.

• Yasaklı

@Müberra-Dikici, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Atlantis00 Bir gezgin olarak sana tavsiyem seyahat et. Seyahat etmenin sana öğrettiği şeyleri ne bir okulda, ne de başka bir kurumda asla öğrenemezsin. Hiçbirşey vizyonunu seyahat etmek kadar geliştirmez. Günümüzde ülkemizin şartları çok zor kabul ediyorum ama hayatının her döneminde zorluklar olacaktır. Ben 35 yasindan sonra başladım seyahat etmeye. Bu kadar çok gezmeseydim şu anda maddi olarak çok daha güçlü olurdum ama hayata karşı bu bakış açım asla olmazdı. Tek pişmanlığım daha erken yaşlarda gezmeye başlamamaktir. Bana katılmayan çok kişi olacaktır, ama benim fikrim bu şekilde.

Kesinlikle katılıyorum.
    Üniversite de öğrendiğim hiç birşeyi hatırlamıyorum ama seyahatlerden edindiğim bilgiler zihnime yapılmış durumda. Tabi ki her türlü bilgi edinme yolunun insana çok büyük etkileri ve artıları var ancak; seyahat edinmek bakış açısını değiştirir. At gözlüğünden kurtulmanıza yardımcı olur.

Ne kadar farklı insan, coğrafya ve kültür tanırsanız o kadar ufkunuz aydınlanıyor ve Dünya ya bakış açınız değişiyor.

Maddiyat tabiki bu işin en büyük etkeni ama bizim harcadığımız paraları harcamadan çok cüzi bütçelerle ne seyahatler yapan insanlar görüyorum. Güçlü bir psikoloji ve çalışma azmi olunca bir de zihnimiz açıksa her şey daha da kolaylaşmaya başlıyor.

• ⭐⭐⭐

@bhdrergvn amerikaya giriş yapmadan boşanırsanız sorun yaşarsınız. En azından birlikte amerikaya giriş yapın işlemleriniz başlasın sonra boşanma işlemlerini gerçekleştirirsiniz

• ⭐⭐⭐

@Atlantis00 maalesef bunu söylemek üzücü ama yerinde olsam ev alırdım. Günümüz türkiyesinde şartlar değişse bile ekonominin toplanması kısa süre almayacak her ne kadar hakim olmasamda kira fiyatlarına, ne kadar arttığını sosyal medyada görüp edebiliyorum. Yerinde olsam ev alıp kira ödemekten kurtulurum bu durum zaten hemen yarın olmasada sana kısa süre içinde yine yurtdışı planını yaptıracak birikim oluşturur.

Ha bu birikim ile yurtdışında oturum alabilecek bir durumunuz varsa onuda değerlendirmeyi unutmayın

• ⭐⭐

@Atlantis00 ben borsada yatırım yapar, her ay maaşımdan da yapacağım yatırımlarlardan, senelik gelecek temettülerle tatillerimi ortak olduğum şirketlere ödetirdim.
    Ama şu an için ev ve arabalar gerçekten satmak isteyenlerden iskontolu (görece) alınabilecek vaziyette. Cash is king modundayız. 🙂

• @Atlantis00 o para eline geçmesi durumunda yatırım yap o paranın devamını sağla, eline o miktarlarda para tekrar geçermi geçmezmi belli olmaz Türkiye şartlarında, bir yaştan sonra çalışamayacaksın, sefil olmakta işin ucunda, gezmek işini de kendine göre şartlar oluştuğunda parça parça veya gitmek istediğin tüm ülkeleri birden gez, yine de sana kalmış kendi kararını ver, borsaya da gireceksen anlıyorsan veya öğrendikten sonra gir. (başbakan hapşırdı diye değişen bir şey borsa)

• @Atlantis00 Kardeşim bunun cevabını kimse net olarak veremez. Mesela ben garantici bir insanım evim vs. birşeylerim olmadan var allaha şükür daha fazlası şöyle diyeyim borçsuz duruma gelmeden gezmem diyordum ve öyle de oldu ama yaş 40 oldu. İyi mi kötü mü pişmanmıyım değilmiyim inan bazen sorgulayıp kendime cevap bile bulamıyorum. Bu sebepten paşa gönlün ne istiyorsa evlimisin bekarmısın bilmiyorum eğer bekarsan seçimler daha kolay olabilir senin için.

• ⭐⭐

image.png

goooooodd morrrrnninnnnggg !

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |