Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Cevaplarınız için teşekkür ederim. Ayriyetten amcamın babama açtığı f4 üzerinden başvurduğu dosyası var onunda priority date 2011.. şu an 2007 dosyalarına bakılmakta olup geç olacağı için I140 dosyası kendisine avantaj sağlarsa patronu da hala sponsor olması dolayısıyla 485 kapatılıp buradan ds60 formunu doldurabilirsem iyi olur dediği için sormamı istedi.

• ⭐⭐

@Hardwell F4 için PD’i çok geride ve bülten bu kategoride aşırı yavaş ilerliyor. EB3 ile ilgili süreci buradan devam ettirebilirseniz F4 e göre çok daha hızlı sonuçlanacaktır.

• Anladım nvcstate bu konu hakkında yazsak dönüş yaparlar mı

• ⭐⭐

@Hardwell Teknik olarak ne yapılması gerekiyor bilmiyorum ama bu durumda hangi form doldurulmalı diye araştırdığımda karşıma Form I-824 çıktı. https://www.uscis.gov/i-824

"What Is the Purpose of Form I-824? Use Form I-824, Application for Action on an Approved Application or Petition, to request further action on a previously approved application or petition."

• Teşekkürler ben de bir bakayım bilgi geçerse daha fazla paylaşırsanız çok memnun kalırız çok dağ olun

• @tufank nvc state durumu anlatan bir soru sordum maile böyle geri dönüş yaptılar ;
    To Whom it Concerns:

Thank you for your inquiry. Our records do not show that we received your petition.

It can take up to six weeks for an approved petition from the U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS) to arrive at the National Visa Center (NVC). Once we receive it, we will enter your petition into the U.S. Department of State's database systems.

For current processing times, please visit our website at https://nvc.state.gov/timeframes for English and https://nvc.state.gov/plazos for Spanish. If your approved petition was sent to NVC later than the listed processing times, you do not need to take any action.

If your petition was approved before the dates NVC is working on, please send us a scanned copy of your I-797 or I-171 Notice of Action - Approval Notice. You can attach it to an email and send it to [email protected].

· In the subject line of your email, please type only the receipt number from your I-797 Approval Notice.
    · If you have more than one petition, send a separate email for each petition
    · Once we receive the copy of your approval notice, we will contact USCIS to find your petition.

Before you send us an email, please check your Notice of Action and make sure it says your petition was approved and sent to NVC. If it says that USCIS kept your petition, or if it is not an approval, contact USCIS for more information. You can contact them on their website at https://uscis.gov, or by telephone at 1-800-375-5283.

Regards,

• ⭐⭐

@Hardwell taşıma işlemi gerçekleşmeden NVC'nin dosyadan haberi olamaz, zaten cevabı da buna yönelik:
    Thank you for your inquiry. Our records do not show that we received your petition.

göçmenlik hukukunda uzman bir avukata danışarak ilerlemekte fayda var. kendiniz ilerlemek istiyorsanız bir önceki iletide gönderdiğim Form I-824 'ü inceleyebilirsiniz.

• @tufank inceledim evet dediğiniz gibi taşıma işlemi için I-824 formunu doldurmamız gerekiyormuş.

• @tufank merhaba rahatsız ediyorum İ-824 FORMUNU doldurduktan sonra evrak olarak sadece İ-140 onay belgesini mi göndereceğiz. ekstra evrak istiyorlar mı bilginiz var mıdır

• @tufank Ben 22 yaşındayım ablam ise 25 yaşında eğer ki her şey olumlu giderse bizim hakkımız oluyor mu yoksa
    daha öncede babam bizim adımıza -130a başvurmuştu o zaman ben 13 yaşında felandım tükürüğe kadar vermiştik ama babamın yeşil kartının olmayışından dolayı onaylayamıyoruz demişlerdi durdurulmuştu yani ama bu dosyanın içinde isimlerimiz mevcuttu eğer dosya tamamlanırsa burada mulakata girersek bizim hakkımız oluyor mu yoksa yaşımızdan dolayı her şey geçtimi

• ⭐⭐

@Hardwell maalesef bu konuda bilgim yok.

• ⭐⭐

@Hardwell terkedilen bir dosya tekrar işleme alınınca CSPA hesaplaması nasıl yapılıyor, sizi kapsar mı bilmiyorum. Çok teknik konular. Bu yüzden bir avukata danışmanızda fayda var.

• Merhaba @tufank İ-824 FORMUNU doldurmaya başlayacağız İ-140 onaylı biliyorsunuz nvc transfer etmek için kendi bilgilerimizi mi doldurmamız gerekiyor yoksa sponsor olan mı (PETİTİONER) doldurması gerekiyor. Eğer o doldurması gerekiyorsa onun adına doldurabilirmiyiz

• ⭐⭐

@Hardwell I-140 işveren dolduruyor. Yada onun avukatı. O nedenle bir avukattan destek almanız sizin için daha doğru yöntem olur.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   btek14 btek14 

• Saglik muayenesi icin Dokton Ungan sitesinde son 1 yil icerisinde Covid asisi gerektigi yaziyor. Acaba muayeneye gidenler yeniden asi olup mu gitti?

• @gizemcancan Merhaba, durumunuzda bir guncelleme var mi? Vize randevusu aldiniz mi?

• @et_cal Merhaba, yakinda muayene ve vize gorusmeniz var galiba. Kolayliklar dilerim. Vize mulakat tarihi bilgilendirmesini ne zaman aldiniz?

• Herkese selam. Şuan 2 aylık bir oğlumuz var. EB-3 sürecimiz devam etmekte. Unganlar sağlık kontrolünde vaktimiz geldiğinde oğlumuz yaklaşık 1 yaş olacak. Sağlık kontrolünde 1 yaş bebek için mutlaka olmazsa olmaz aşı var mıdır ? Var ise hangileridir ? Bilgilendirebilir misiniz? ( web sitesinde bebekler için zorunlu aşı bilgisi bulunmuyor) Eşim ve ben oğlumuza bazı aşıları yaptırmak istemediğimiz için zorunlu olan var ise onları yaptıracağız.

• Herkese
    Merhaba. Aralık 2022 tarihinde DOL ‘a stuff accountant olarak is’im için maaş belirleme başvurusu yapıldı ve haziranda belli oldu.Temmuz 2023 tarihinde perm başvuru yapıldı ve LC file edildi ve hala bekliyoruz. And içinde ogrenci statüsü ile bekliyorum. Avukatıma sorduğumda en-3 professional categorisi ile başvuru yapıldığını söyledi yani vize bülteni de skill başvurusu bekleyenlerin baktığı 3rd kısmına bakacağım öyle değil mi?
    Çok teşekkürler

• ⭐⭐

@Elif-Deniz Evet bültende 3rd başlığına bakmanız gerekiyor. Aşağıdaki linkte yer alan başlıktaki bilgiler 3rd kategorisini de kapsıyor: https://yesilkartforum.com/forum/post/388474

Benzer Başlıklar

• 2
  • 26
  • 620
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

40

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |