Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Biz de Turkiye'ye gittigimiz zaman hep doviz burolarinda bozduruyoruz. Tabii ki havaalanlarindakilerde degil. 😉

• $1 = 28.90 TL

• $1 = 29 TL

• Yasaklı

@T-C-Kubilay-Dikici, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

$1 = 29 TL

Şaka gibi artık millet çıksada gidemeyecek nasıl bir zamana denk geldik

• @Prm-oguzhan

Reis açık ve net olacağım 2024 son çeyreğinde 45 usd geçececeğini tahmin ediyorum sebebide TCMB verileri 2023 sonunda dolar beklentisi 30, 2024 yılında ortalaması 38 denildi birşeyin ortlamasının38 olabilmesi için başı 30 ise sonu 46 olması lazım yani birilkim yapmanız için şuan 29kur kötü değil ben 2 senedir maaşımdan primimden ne artarsa usd alırım

• Yasaklı

@Prm-oguzhan

Reis açık ve net olacağım 2024 son çeyreğinde 45 usd geçececeğini tahmin ediyorum sebebide TCMB verileri 2023 sonunda dolar beklentisi 30, 2024 yılında ortalaması 38 denildi birşeyin ortlamasının38 olabilmesi için başı 30 ise sonu 46 olması lazım yani birilkim yapmanız için şuan 29kur kötü değil ben 2 senedir maaşımdan primimden ne artarsa usd alırım

İşte atabildiğimizi atıyoruz hocam ama birikim yapmakta zor ucu ucuna herşey

• ⭐⭐

@T-C-Kubilay-Dikici Ben de yakın zamanda dolar almayı düşünüyorum ama nedense çekiniyorum. Hükümetin yine saçma sapan bir şey açıklayıp fiyatların ani düşüş hareketine girmesi durumu olabiliyor. Tabi bundan önceki durumlarda ne kadar düştüyse ondan fazla yükseldi orası bir gerçek. Altının ons u düşerse altın almayı düşünüyorum bu yüzden

• @newbie97 Eğer nakitte bekliyorsanız alın bir an önce ben green card kazandığımda kur 13.50 idi düşsün alırım diye diye 29 u gördü kur

• ⭐⭐

@gknatak97 En son birikimimle doları aldığımda 18 küsürlerden almıştım sanırım. Altın dolara göre düşse altın alacağım ama oda zirve yapıyor. Sanırım dediğiniz gibi şu an dolar alıp en azından seçimlere kadar tutmak epey parayı korur gibi. Seçim olmasa altını beklerdim aslında

• @Prm-oguzhan Hocam alternatifler aramanız tavsiyem olacak bir kaç kişiyle konuştuğumda iki kişilik bir aile için en az araçda alacaksan 20k usd demişti ben 40k birikim yaptım ve hala yapıyorum

• @newbie97 hocam ben yatırım danışmanıyım ben sana alternatifleri yazayım kararı siz verin

1. Altın ons amerika piyasası ve savaşlara bağlı savaşlar kısmı süpriz ama fed 2 gün önce faiz artrımını durduracaz dediğinde 2010 usd geçti bugun 2050 usd geldi şuan yazarken 2040 usd civarlarında şimdi kısa vadede altın ons çok bir artış olmasını beklemiyorum kur artacağı için tl karşısında değeri artsada bizim için önemli olan ons 2024/9 ayına kadar dolar birikim yapmak mantıklı görüyorum eğer para acil lazım olacaksa ama ben uzun vadeli yatırımcıyım 2024 kadar hiç dokunmayacam diyorsan kesinlikle altın dolar değil ons iyi yükselecek fed faiz indirimerine tekrar gideceğini düşünüyorum savaş konusunda birşey diyemem ama fed faizleri indireceğine inanıyorum

Ben kendi yatırımlarımı yazayım
    nakitte 10k usd
    32k usd karşılığı altın

kaybetmeyi göze aldığım
    coinlerde 6k usd karşılığı var
    Borsada bir kaç enerji ve gıda şireketinde 4k usd var

• ⭐⭐

@T-C-Kubilay-Dikici Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler ben birikimime epey bir süre dokunmayı düşünmüyorum greencard çıkmazsa birkaç sene daha birikim yapıp yatırımlık ev almayı düşünüyorum. Kısa vadeli dediğiniz gibi dolar alacağım yeterki param erimesin TL de durduğu her gün eriyor malesef. Seçimlerden sonra altının durumuna göre altın alırım olmadı şu an malesef altın almayı mantıklı bulmuyorum grafiklerden az buçuk anlarım bekleyip dipten toplamak daha mantıklı benim için tabi milyon tane etken var şimdi çin altına endeksli yeni bir dijital para çıkarma hazırlığındaymış o çıkarsa altın uçar tabi

• @newbie97 bende aynı bu sene çıkmazsa bende iş makinası alıp kiraya vereceğim 🙂

• ⭐⭐

@T-C-Kubilay-Dikici Kule vinç baya karlıymış hatta amorti süresi 1 yıldan azdı sanırım siz hangi iş makinelerini düşünüyorsunuz

• @newbie97 forkllift düşünüyorum

• Bu ileti silindi!

• @aldaci-0, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

20.40 olmuş bile.

zamanın bu denli hızlı geçmesi ve aynı orantıda yükselmesi inanılmaz 😃

• Yasaklı

@Prm-oguzhan Hocam alternatifler aramanız tavsiyem olacak bir kaç kişiyle konuştuğumda iki kişilik bir aile için en az araçda alacaksan 20k usd demişti ben 40k birikim yaptım ve hala yapıyorum

2 kişiyiz 2 adet araç alıcaz ortalama 7 binden vergisi vs sigortası 15 bine gelir diye düşünüyorum

• @Prm-oguzhan Bütçeniz nedir bilmiyorum ama ben sizinle aynı fikirde değilim bunun en büyük sebeplerinden biri gideceğim para miktarı daha sonra gitme sebeplerim ve giderken geride bıraktığım şeylerden pişman olmamak

TR de aylık gelirim ortalamanın üstünde 30 yaşındayım bir şirkette üst düzey olarak çalışıyorum bu durumlara gelmek için çok eğitim aldım ilk okul hayatımda çalışmaya başladım a hedefler koydum kendime o hedefler için mücadele ettim ve hedeflerime hep ulaştım çok şükür ama bunları yapmak için gençliğimden ödün vermedim fiziken çok çalışarak para kazanmak yerine çok fazla eğitim alarak aldığım eğitimlerin sonucunda kazançlarım arttı bu bilinçle hep kendim geliştirdim gitme sebeplerimden en büyüğü buydu hayallerimden vaz geçmeye başladığımı fark ettim bunu bana eşim söyledi bunu fark etmedim bile çocuklarımda hayallerinden vazgeçmek zorunda kalacağı bir ülke olmaya başladık bu yüzden onlara fırsat vermek için gitmek istiyorum yoksa türkiyedeki gelirim konumum işim güzel.

Şimdi diyeceksin ki bunun araçla ilgisi ne bana neden katılmıyorsun çünkü amerika giderken yanımdaki parayla kurulu düzeni kurana kadar bana türkiyedeki hayatımı aratmaması için ben eşimle oraya giderken eşimin de benimde türkiyede daha iyidik dememek için bu yüzde kurulu düzen kurulana kadar sabit bir geliri işi kurana kadar 1 yıl 2 yıl tüm paramı mevcut türkiye şartlarımı kaybetmemek için harcayacağım örnek 7k dan atıyorum 1 passat alacağıma yada toyota alacağıma aynı aracı kiralarım tek seferde cebimden 7k çıkacağına o ay 2k öderim 5k benim bir sonraki ay için param güvencem olur yada daha güzel bir ev kiralarım baktım düzeni kurdum güzel mi kazanıyorum aracımı kiralamadan vaz geçer ilk bir kaç ayı atlatır araç alırım geçerim...

• ABD de bazi urunlerde baslayan fiyat gerilemeleri deflasyon etkisi yaratmaya baslayabilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |