Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Yıldıray81 evet 10K dolar ödediler

• @mert0653 çok sağol

• Selamlar, bu yıl çıksa bile asıl sevinci vize sonrasına bırakacağız sanırım biz. Çok korkutmaya başladı o kısım da.

• Selamlar ,Oğlum şu an 20 yaşında, mayıs 2024 de greencard çıkacak olsa ve mülakatlar 2024 ekimde başlayıp sıra gelene kadar 21 olacağı için oğlumu yazmadık.
    sorun olur mu ?

• @MrtGnr ben hesap dökümü aldığım gün hesabıma 10 bin dolar etraftan toplayıp yatırdım hesap dökümü alıp parayı çektim görüşmede hiç bir sorun yaşamadım

• Vize görüşmesinde ''Amerika'ya neden göç etmek istiyorsunuz?'' sorusuna verilen belli başlı cevaplar var mıdır acaba? Değilse yüzde doksan katılımcıların gitme sebebi belli ama bunları cevap olarak söylemek vize onayı hususunda sorun teşkil ediyor mu?

• @Mr-Janus 2023 vize aşamalarına bakın mülakatla ilgili detaylı bilgi edinirsiniz, greencard çıkıp mülakata girdikten sonra sorulara basit cevaplar verirsiniz, önemli bişey olmadıktan sonra turist vizesi veya diğer vizeler gibi çok sıkıntı yaratmıyorlar.

• @Murat-4 Anladım. Çok teşekkür ederim 🙏🏼

• @simurg9492 En kolay yolu nedir Almanya'nın? Ben bildim bileli Almanya işçi alıyor ama LAFTA. Daha hiç gideni görmedim başvuruyla. Evlilik yoluyla veya kaçak yolla gideni duydum o ayrı. Sağlıkçılar için belki kolaydır diyecem ama onlarda da dil şartı istiyorlar.
    Özetle İsviçre'nin Alman kantonunda doğmuş ve orada ilkokul eğitimi almış olmama rağmen şu an ben dahi gidip yerleşemiyorum. GC çıkıp gitmek daha basit inanın 🙂

• @Mr-Janus Mesleğimi orada icra etmek istiyorum demeniz yeterli..

• @Yıldıray81 Aslında ben yeni mezunum ve pek iş tecrübem yok maalesef. O yüzden bu konuyu kafama taktım biraz. Okuduğum bölümün Amerika'da bir geçerliliği yok, Türk dili ve edebiyatı mezunuyum. Gerçi çıktı da sorun bu mu şimdi diyorum kendime şu an. Heyecan var haliyle kesin çıkmayacak 😃

• ⭐⭐

@Mr-Janus, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Vize görüşmesinde ''Amerika'ya neden göç etmek istiyorsunuz?'' sorusuna verilen belli başlı cevaplar var mıdır acaba? Değilse yüzde doksan katılımcıların gitme sebebi belli ama bunları cevap olarak söylemek vize onayı hususunda sorun teşkil ediyor mu?

Böyle bir soru sorulmuyor. Mülakat, DV sürecinin en kolay kısmı. 2-3 dakika süren bir görüşme. Daha önce forma yazdığınız bilgilerin sözlü olarak teyidi. Eğitim, meslek, yaşamak istediğin yer vs gibi bir kaç soru sorulur o kadar.

• @Emre-Kurtulmuş Evet hocam doğru hatırlıyorsunuz hatta kopyala yapıştır yapıp eski mesjaı biraz editledim 😃 Dediğiniz gibi risk faktörü var her zaman, bunu minimum seviyede tutmak lazım ben planlarken herşeyin en kötüsünü hesaplayan ona göre a-b-c planı yapan bir insan olduğum için bunu yazıyorum yoksa bende evi kapatma işlemini vize aldıktan sonra yapacağım ciddi bir kredibilitem var kredi çeker giderip mülakata kafasındayım sonra evi kapatıp borçları kapatarım, nasip olsun bir çıksında orası en kolay iş benim gözümde 😃 ve evet o zamanda tutarların yüksek olduğunu sizle konuşmuştuk dediğim gibi çok abarttım zira hesapta olmayan harcamalar da olacak onlar da finans edilsin diye 😃

• şahsen başvurular azaldı sözüne katılmıyorum bugün dv2025 için 257 sayfa yazı girilmiş geçen yıl aynı gün dv2024 için 433 sayfa oluşmuş. her ne kadar rakamlar azalsa da tahminime göre dv2024 en yüksek başvuru olan yıldı sebebi ise her yerde dile getirilmesi, paylaşılması ve pasaport zorunluluğunun kalkması. insanlar etkileşimi bilmediği şeye verirler. ikinci başvuruda aynı videoları izleyip foruma aynı soruları soracaklarını düşünmüyorum. ben bu yıl geçen yıla kıyasla başvurunun daha da arttığını düşünüyorum. sadece başvuranlar daha bilinçli olduğundan tartışmalar, etkileşim azaldı. insanlar olayın hevesinden geçen yıllarda konuları iyi araştırdılar. siz etkileşimlere bakmayın.

• ⭐⭐

@cgenel Güncel bilgilerin girilmesi gerektiğinden yazmanız lazımdı. Güncel olarak 21 yaş altı olduğundan çıksa onu da götürebilecektiniz

• @Serapp Çok teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla çekilişi kazanmak bu işin yüzde doksanını oluşturuyor geri kalan kısım verilen bilgileri teyit edebilmek. Umarım bu yolda emek veren herkes amacına ulaşır. 🙏🏼

• ⭐⭐

@Yıldıray81 Geçen gün youtube anasayfama düştü adamın teki sisteme bağlamış şu şu şartları sağlıyorsanız gelebilirsiniz diye. Birde almanya yeni yasa çıkartmış onun da etkisi var sanırım. Adamın Türklerden oluşan birkaç elemanı var ücreti karşılığında işte buluyorlarmış alanınızla ilgili. Ne kadar doğrudur bilemem

• @Mr-Janus yok çekilişi kazanmak yüzde elliyi oluşturuyor, bu çekiliş iki kere kazanılan bir çekiliş.

1. green card çıkar bir sefer kazanırsın
      2.green card çıktıktan sonra mülakata gidebilirsen ikince kere kazanmış olursun.

• @Murat-4 Tabii numara da çok önemli 🙂

• @newbie97 Evet çok duyuyoruz bunları ama iş ciddiyete binince gideni göremiyoruz pek.. Yakın çevremde GC kazanıp giden yaklaşık 10 aile var ama Almanya gideni hiç yok. Kanada'ya giden de çok mesela..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |