Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@owsla Geçen sene çok hype dı bu sene pek göz önünde olmadı belki ondandır

• Bu senede başvurumuzu yaptık benim ve eşim için ikinci denememiz oluyor hakkımızda hayırlısı olsun 178 gün 15 saat37 dakika 10 saniye kaldı

• An itibari ile geri sayım eklenmiş, hadi bakalım bekleyen herkes için bol şans.

• ⭐⭐

@Uçan-hollandalı Ooo sayacımız gelmiş... hayırlı olsun.
    Çok isteyen herkese çıksın inşallah 🙏

• ⭐⭐

Gene çıkmayacak allah'ın cezası kart tüm sene boşa hayal kurup sonunda moralimizi bozduğumuzla kalacağız. 🙂

• başvuru bedava resimle uğraşmayayım derseniz 200 tl foto parası diyelimki çıktı
    case no 10000 kadar olan şanslı 15000 kadar olan stresli 15000 yukarısı nereye taşıyabiliriz derdinde
    case her ne olsa stresli bekleyiş sürüyor öksürsen etkilenecek süreç
    tek kişi iseniz
    bankada 10000 dolar
    unganlar 500 dolar
    vize 330 dolar
    green kart basım 240 dolar
    uçak bileti en az 15000 tl
    2 kişi x2 4 kişi x en az 3 katı maliyet
    dolar şu an 28 tl seneye bu zaman ne olur şüpheli
    vize alırda gidilirse barınma dil iş kültür sorunları
    ve ümit ümit ümit mücadeleye hazır olan herkese çıksın inşallah

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@salih-atilla bazı tutarlar uçuk yazmışsın.

• ⭐⭐

@salih-atilla 🙂 başvurması kolay, sonraki süreçleri çok zor ve yıpratıcı. Bu forumdakiler hariç, çoğu insan bunları bilmiyor. Biz bir de dosya transferi yaptık, ekstradan 8000 dolar harcadık..

• @ayvalik10 uçuk olan tek tutar 1 kişi 10000 dolar her fert için 5000 dolar olmalıydı haklısın

• iş bulabilme potansiyeli normal ve normalin üstü 1 kişi için

6000 dolar (banka hesabı)
    1000 dolar (unganlar, gc basım, vize)
    600 dolar (uçak tek yön)
    400 dolar (ıvır zıvır giderler)
    totalde 8k dolar

hesap yapması kolay ama çarşıya uydurması da var. amerika'ya gittikten sonrası için vize bekleme sürecinde oradaki yaşam, kültür ve dil gibi konularda bilinçli ve donanımlı olunmalı. özellikle tanıdığı olmayanlar için, ailesiyle bu maceraya atılacaklar için zorlu yıllar kaçınılmaz bir gerçek. fakat verdiğiniz çaba karşılığını gösterme ihtimali buradakinden daha yüksek. hayatı %0.1-0.2 gibi düşük bir ihtimale yaslamayalım. size uğrama ihtimali düşük olan güzel bir fırsattan daha büyük anlamlar yüklememek gerek. inşallah herkes için hayırlısı olur. umut, hayata tutunmanın bir yoludur. iyi forumlar...

• ⭐⭐

Arkadaşlar bu dediğiniz 5000-6000 dolar banka hesabı tutarları birkaç yıl öncesi için değil miydi? Kaç tane yazı okudum hepsinde en iyi ihtimalle 2. ay bazen ilk 2 ay iş bulamayan bile vardı. Ev tutmak için zaten çift depozito istiyorlar. Bunun eşyaları var. Gittiğin eyalete göre altına hurda bile olsa araba almak gerekiyor. İlk gidildiğinde ki evrak masrafları, gıda masrafları, airbnb ya da otel paraları. Yani bence şu an gc kazanıp Amerika'ya giden bir kişi kenarında en az 10 bin dolar götürmeli. 5 bin dolar dediğiniz para zaten insan ev tutar çift depozito öder + yemek parası vs. derken bitecek.

• ⭐⭐⭐

Bir başvuru döneminin daha sonuna geldik herkese bol şans dilerim 🙏🎊

• Eskiden heyecani o kadar tatliydi ki artik bitkinliktan olsa gerek hem de yasimiz da ilerlediginden bu sene basvurmadim... Basvuranlarin gonlune gore olsun... Buradaki sohbeti seviyorum bu yuzden entry e bakma ihtiyaci hissediyorum... Hepinize bol sans arkadaslar...

• @Atlantis00 Şu an çevremde gc kazansa uçak biletini dahi zar zor ayarlayacak insanlar başvuru yaptı. Yapacak bir şey yok. Çekiliş bedava olunca böyle oluyor maalesef. Nasip kısmet artık. Hiç unutmam 2 sene önce kazanan birini görmüştüm telegramda. Mesaj atmıştım nasıl gidiyor tarzı, sürecini takip bile etmiyordu. Çok umrumda değil açıkçası demişti. Buradan pasaport şartının kaldırılmasına vesile olan afrikalılara selamlarımı iletiyorum..

• ⭐⭐⭐

@owsla dediğiniz gibi olacağını düşünmüyorum başvuru sayısının yoğunluğunu önümüzdeki sene görürüz ama şöyle bir örnek verebilirim size bahsettiğiniz youtube kanalı her sene aynı videoyu çekip atıyor mesela insanlar bir süre sonra aynı içeriği izlemeye gerek duymuyor olabilir doğal olarakta. Ekşi başlığı konusunda bir şey diyemicem başlığı incelemediğim için bilmiyorum içerik nedir vs olarak. Ama ben lotterye ilginin hiç bir zaman geriye doğru ilerleyeceğini sanmıyorum bu ülke şartlarında hele ki %50 imkansız bence

• ⭐⭐⭐

@HilalÜstün uçak biletini veremeyecek kişi mülakat aşamasına kadar ki masraflarıda karşılayamaz. Tek temennim o tarz başvuruları yapanlarda kazansa bile ds formunu doldurmasın sürece devam etmesin masrafları görünce ki boşuna bir mülakat yeri doldurmasın

• Bir kaç gün önce yeni doğan kızımın kısmetine, şansına inşallah bize cikicak öyle hissediyorum:) Herkese başarılar, umarım gönülden isteyen herkese çıkar , hayallerimize orda devam etme ve gerçekleştirme ümidiyle 🙂

• @owsla Bu sene banada öyle bir hava geldi nedense. Sosyal medya olsun vb

• ⭐⭐

@Onurfidan Allah analı babalı büyütsün inşallah 🙂

• @Atlantis00 Amin inşallah 🙂 teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

41

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |