DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ailece x4 olarak basvuruda bulunduk.
    Bakalım sonuç ne olacak. Ama en ufak oğlumda illaki yazıldı. Ona ciksa nasil yollarım bilemiyorum. Daha seneye bu zamankar 18 ine girecek. Insallah ona degilde bana veya esime cikar en azindan yalniz yollamamış oluruz.

• ⭐⭐

@sonokege oğlunuzun başvuru sırasında en az lise diploması varsa başvuruyu tamamlar.

• @ayvalik10 Geçen yıl da bir soruma yardimci olmustunuz bu yıl da siz de olmasanız kim tutacak elimizden bilmiyorum teşekkür ettim sağolun 🙂

• Herkese günaydın, GC başvuru için son gün. Henüz başvuru yapmayan var ise TSİ 20:00 de randevular kapanacak, bilginize. Herkese bol şans.

• ⭐⭐

Son güne geldik hala sayaç yok 🙂

• Dünü 7 Kasım zannedip arkadaşıma alel acele bağıra çağıra başvuru yapmama ve bunu dünden beri daha şimdi farketmeme ne denir bilemedim..

• @Yıldıray81 Günaydın 🙂

• @mesut1905 Doğru 🙂

• Forumda yeniyim. Üniversitemi okuyup sonra gitmek istiyorum 2.5 sene sonra mezun olacağım. Vize görüşmesinde bunu nasıl belirtmeliyim?

• @Kadircan-GÜNGÖR Green Card talihlisiyseniz sürecinizi imzanıza taşıyın lütfen..

• @Kadircan-GÜNGÖR merhaba. Lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın. Bu yıl yeni başvuracaksanız zaten kazansanız da mülakatınız.01.10.2024-30.09.2025 arası olacak, mülakatran sonra da herşey yolunda giderse ABD'ye ilk kez girmek için (sağlık kontrolünden sonra) 6 ayınız olacak. Ondan sonra da 180 günü geçirmeden ülkeye giriş-çıkış yaparsınız. Bu arada okulunuz da biter.

• @Beykentli bu sene tekrar başvurdum evet. Merak ettiğim şu aslında. Olurda talihli olursam vize görüşmesine gideceğim. Orda amerikada ne iş yapacaksın tarzı bi soru sorulcak. Tahminimce bu soru bana yöneltildiğinde 1 sene daha okulum kalmış olucak. Bu noktada kendi mesleğimi yapmak istiyorum tarzı bi cevap mı vermeliyim yoksa üniversite konusunu hiç mi açmamalıyım? Makine mühendisliğimi türkiyede bitirip amerikada çalışmak istiyorum.

Ayrıca farklı bi konu daha var. 5 sene içinde 30 ay amerikada kalmazsam oturum iznim mi iptal oluyor yoksa vatandaşlık şansım mı?

• Herkese iyi günler... Bu sene 3. Basvurumu yaptım. Ama fotoğraftan elenme ihtimalim var. Bu konuda bilgisi olan var mı. Fotoğraf özellikleri tutuyor iste dpi vs. Ama fotoğrafı tam kırpamadım yardımcı olabilecek biri varsa mesajlardan danışabilir miyim? Yardımcı olabilecek olan varsa çok sevinirim..

• ⭐⭐⭐

@siraysessiz forumun genel amacı bu zaten ücretsiz bilgi paylaşımı buda bir nevi danışmanlık onun için merak etmeyin kazandıktan sonra sorularınıza cevap bulacaksınızdır forumda rahatlıkla

• @Kadircan-GÜNGÖR merhaba. Bence doğruyu söyleyin. 1 yıl sonra kesin olarak ABD'ye yerleşeceğim, çünkü 1 yıl sonra okulumu bitirip makine mühendisi olacağım, bu sürede ABD'ye giriş çıkış yapacağım deyin ki sizinle mülakatı yapan görevli size lise mezunlarına göre daha pozitif baksın (bu benim fikrim). Gelelim 5 yıl içinde 2,5 yıl (=30 ay) ABD'de yaşama durumuna. ABD'ye ilk girdikten sonraki 5 yıl içinde 2,5 yıl ABD içinde yaşadıysanız ABD vatandaşı olmak için başvurabiliyorsunuz, yani çifte vatandaş olabilirsiniz. Yok yine bir süre daha ABD'ye yerleşmeyeceğim derseniz, bu süreye bağlı olarak Re-entry Permit belgesi almanız gerekebilir ama o belgeyi aldığınız zaman da bu 5 yıllık süreç sıfırlanıyor, bu belgeyi almazsanız da 180 günü geçirmeden ABD'ye sürekli giriş çıkış yapmak isteseniz bile bir süre sonra ABD'deki herhangi bir havaalanında size problem çıkar, green cardınızın iptaline kadar gidebilir. ABD'deki bazı havaalanı memurları bu konuda daha toleranslı diye bu forumda bir yazı okumuştum ama bu da büyük bir risk.

• Merhaba, an itibariyle tekrar başvurumuzu yapmış olduk herkese bol şans. Saygılar

• Merhaba arkadaşlar başvuru yaparken ablamın doğum yılını yazacağıma kendi doğum yılınj yani 1992 yazacağıma 1995 yazmışım bu elenme sebebi olur mu bi bilgisi olan cevaplayabilir mi valla vicdan azabı çekerim

• @Emre-Kurtulmuş teşekkür ederim

• Bir basvuru doneminin daha sonuna geldik. Herkese bol sans diliyorum. Umarim gidebileceklere talih kusu guzellik yapar.

• @Kadircan-GÜNGÖR tekrar merhaba. Bu arada eklemek isterim ki bu yıl çekilisi kazanıpta mülakat tarihi alırsanız, mülakata gideceğiniz zaman okuldan öğrenci olduğunuza dair bir yazı ve öğrenci işlerinden de lise diplomanızı yanınıza alın derim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

186

42.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.4k

| | | |