DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐ Yasaklı

@Bener-Ersoy-0 Keşke. İnanın bunu benden çok isteyen yoktur bile. Bunun içinde pasaport şartı çok iyi bir kuraldı fakat kaldırdılar maalesef. Olsun nasip kısmet her şey. Milyon kişide katılsa on kişi de katılsa nasipte varsa elbet bizide bulur. Umut kaybetmek yok 🙂

• @fredyjones Almanya düşünürseniz bu adamın vloglarina bir göz atın derim

• ⭐⭐⭐

@mücahit0028 evet adli sicil kaydınız varsa mülakatta sizden dava kaydının ingilizce tercümesini isterler ve karar memura kalır

• ⭐⭐⭐

@waterman hayal kırıklığıyla alakalı sonuca çıkıyor aslında buda çünkü sizde hatırlarsınız büyük ihtimalle ben 2024 sohbet odası sayfasında lotterye bel bağlamayın başka yollar arayın bu ihtimali çok düşük olan bir şey demiştim ve bazı kişiler tarafından linçlenmiştim. Kendilerinin kazandıklarını sadece açıklanmasını bekledikleri hayalleriyle kandırıyorlardı ve hayal kırıklığı sonrası o kendini çok kaptıran kişiler hala türkiyede olmasına rağmen forumdan uzaklaştı. Sizi kastederek yazmamıştım zaten ilk mesajıda o bahsettiğim hayaller aleminde dolaşan grubun içinde olduğunuzu düşünmüyorum çünkü

• Burda alınan diplomanın abd de geçerliliği olmaması ve oraya giden çoğunluğun yaptığı doordash,housekeeping gibi işlerde uzun yıllar çalışmak istemediğim için gitmeden kendimi orada kabul gören bir alanda geliştirmeyi düşünüyorum.Aklımda daha çok yazılım var lakin aşçılık gibi el zanaatlarine de ilgim var.Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar,var mı bir tavsiyeniz bu konu hakkında? Ya da mantıklı bir hareket olur bu bu düşünce?

• ⭐⭐

Merhaba.Yazılımın en alt seviye işleri (manual tester, automation tester ) gibi bir alana yönelebilirsin. Amerika'da bu eğitimleri veren kurslar var. Tr den , Amerika'da çalışamıyorsun ama aracı firmalar (manpower firmaları gibi) aracılığıyla çalışabiliyorsun.
    Alternatif olarak düşünebilirsin.

@Birgariphayat, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Burda alınan diplomanın abd de geçerliliği olmaması ve oraya giden çoğunluğun yaptığı doordash,housekeeping gibi işlerde uzun yıllar çalışmak istemediğim için gitmeden kendimi orada kabul gören bir alanda geliştirmeyi düşünüyorum.Aklımda daha çok yazılım var lakin aşçılık gibi el zanaatlarine de ilgim var.Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar,var mı bir tavsiyeniz bu konu hakkında? Ya da mantıklı bir hareket olur bu bu düşünce?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Birgariphayat inşaat - klima tamiri - aşçılık - terzi - araba tamirciliği gibi yeter ki el işi işlerden birinde tecrüben olsun. Hangi sektör olduğu önemli değil. Çünkü oradaki insanlar tembeldir. Bizim gibi pratik fikirli değildir. Emekli bir denizci müşterim geldi. Eskiden amerikadan bir gemi teslim edilmiş. Bizim askerlere 15 gün eğitim vermişler. Daha sonra tatbikata çıkmışlar. Bu personel nasıl bir personel özel eğitimli diye çünkü bizim personel 4 yılda ancak bu kadar iyi kullanıyorlar demiş. Yok dedim bunlar çiftçi çoban gibi kişiler. Ondan korkma işsiz kalırım diye. Yeter ki elinde bir işin olsun.

• @ayvalik10 Pvc Ustalığı ( Plastik kapı ve pencere sistemleri, yan meslek olarak alçı-sıva ustası) bunlar hakkında ne dersiniz hocam. Abd de bu mesleklerin durumu hakkında bilginiz var mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Lalo-Salamanca deli misin inşaat yazdığım zaman alt birimlerini tek tek yazmadım hepsi giriyor bunun içine bu kişinin videolarını seyredin ozaman anlayacaksınız inşaatta ki paranın ne kadar büyük olduğunu

• @ayvalik10 Yok onu biliyorum hocam da Pvc biraz daha ayrı tutuluyor bazen onun için dedim. Yoksa bizde sök tak yapıyoruz tadilat yapıyoruz bildiğiniz inşaat oluyor ama Türkiye de farklı oluyor bazen ondan hocam.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Tamam izleyecem hocam.

• @ayvalik10 Zamanında iyi ki öğrenmişiz hocam baba mesleği işte. Şu an devlet memuruyum ama yine de bilezik kolumuzda Allah babamdan razı olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Lalo-Salamanca bu arada amerika da yıllarca inşaat yapan forumda kişi var şimdiler de en son rusya da idi. @Raskolnikov sana değerli bilgiler verecektir.

youtube GezginSantiyeciTarkan yazarsan videolarını göreceksin.

• @ayvalik10 Tamam hocam araştıracam inceleyecem.

• Bu ileti silindi!

• @ayvalik10 Yine bana kızacan belki hocam 😁 ama yine inşaat alanına giriyor biliyorum genel taramam neticesinde bir bilgiye ulaşamadım forum da Vinç operatörlüğü hakkında var mı bilginiz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Lalo-Salamanca neden kızayım senin gibi herkes yazsa ozaman başımın üstünde taşırım fakat amerika da vinç kurulan yer çok çok az yer olduğu için bence o işten yürüme.

• @waterman malesef giriş çıkış yapamamıştım ailevi sağlık problemlerinden ama bunu bilmiyordum bilgi için teşekkür ederim

• @Birgariphayat Hocam bulunduğunuz şehirdeki belediyenin aşçılık kursu veya meslek edindirme kurslarını inceleyin derim. Aşçılık bence çok güzel bir meslek özellikle yemek yapmayı farklı şeyler denemeyi seviyorsanız. O kurslarda bazen çok faydalı olabiliyor çünkü genel anlamda bazı şeyleri öğretirken bazen çok değerli şeflerle filan anlaşma yapılabiliyor. Yani aldığınız eğitim bayağı kaliteli olabiliyor duruma göre. Ve akşam 6 dan sonra veya hafta sonları kurs alabiliyorsunuz. Sadece aşçılık değil başka meslek kursları da oluyor. Mesela Telkari(gümüş işlemeciliği), çinicilik, ahşap oymacılığı gibi eski el işleri kursları vs.

• @ayvalik10 Sağolun hocam. Bende öyle düşünmüştüm Amerika'nın yerleşim düzeni kent oluşum yapısı filan dediğiniz gibi bayağı daraltıyor mesleğin alanını.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

41.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.6k

| | | |