Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@dilmel Geçen sene sadece 4 arkadaş başvuru yapmıştık. Bu sene 8-9 kişi başvuru yaptık. Bu sene rağbet geçen senekinden fazla bence. Forum aktif değil sadece ya da diğer sosyal platformlar. İnsanlar geçen sene şansın çok düşük olduğunu ve heves edilip bekleyecek bir şey olmadığını anladı. Başvuru yapıp unutuyorlar artık. O yüzden aktif olmaması sosyal mecraların sizi yanıltmasın bu sene de zor maalesef 😕

• her geçen yıl süreç zorlaşıyor. insanlar artık you have been randomly selected yazısının kesin gidiş bileti olmadığını öğrendi. üstüne paramızın değeri kalmadı. başvuruları ne kadar etkilemiştir bilmiyorum ama çoğu kişinin hevesi kırıldı bu bir gerçek.

• ⭐⭐

@elektra Şu an 10 bin dolar 281 bin lira yapıyor. Üstüne bir de daha gitmeden en az 1000 dolar para gidiyor desek 309 bin tl yapıyor. Benim çevremde ki başvuru yapan 8-9 kişiden 7'si zaten bu parayı bulamayacak kazansa bile. Zaten herkes hele bir çıksın da sonrasına bakarız kafasıyla başvuru yapıyor.

• ⭐⭐

@Atlantis00, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@elektra Şu an 10 bin dolar 281 bin lira yapıyor. Üstüne bir de daha gitmeden en az 1000 dolar para gidiyor desek 309 bin tl yapıyor. Benim çevremde ki başvuru yapan 8-9 kişiden 7'si zaten bu parayı bulamayacak kazansa bile. Zaten herkes hele bir çıksın da sonrasına bakarız kafasıyla başvuru yapıyor.

Uçak bileti masraflarını vs saymadan sadece gittiğinizi düşünelim en az 1 ay airbnb tahmini 2 3 bin dolar tutar, yemesi içmesi telefonu hattı var bunun. Ev tutacaksınız birkaç ay kira ve depozito şart. Üstüne birde 3 4 bin dolarlık araba ve ehliyet alayım derseniz vay halinize. İlk gidiş masrafı baya çok. Greencard ve ssn gelene kadar yaklaşık 20-30 gün cepteki parayı yemek zorunda tanıdığı veya akrabası olmayanlar

• ⭐⭐

@ibrahimasar bu sene genelde okuyup geçiyoruz hocam hiç birimizde geçen seneki heyecan yok 🙂

• Merhaba arkadaşlar bir sorum olacak önlisans mezunuyum şuan ise ikinci üniversite adı altında açıktan yine önlisans 2.ci sınıf öğrencisiyim eğitim durumunda hangisini seçmem gerekecek ?

• @neoseptik, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Merhaba arkadaşlar bir sorum olacak önlisans mezunuyum şuan ise ikinci üniversite adı altında açıktan yine önlisans 2.ci sınıf öğrencisiyim eğitim durumunda hangisini seçmem gerekecek ?

Merhabalar, an itibariyle en son mezun olduğun eğitim düzeyini soruyor. Vocational School olarak seçmen gerekiyor hocam.

• ⭐⭐⭐

@dilmel başvuru sayısı yine fazla olacaktır her sene rağbet artacak ne yazık ki. Geçen sene ki sayfa sayısı vs ile karşılaştırmayın geçen sene burada hayaller kurup her gün heyecanla planlar yapan kişiler (o kadar uyarmamıza rağmen) sonuçlar açıklanınca hayal kırıklığını yaşayınca foruma bir daha uğramadılar. Her gün 5-6 kişinin günlük muhabbetini çevirmesi gibi bir şekilde o sayılara ulaşmıştı 2024 sohbet odası

• Benim 2013 yılana ait adli sicil kaydım var hırsızlık suçundan 2013 yılından önce var ama sadece 2013 yılına ait olan dosyam gözüküyor daha önce sicil kaydımın silimesi yanı avşir e geçmesi için lakin cezanın infazı 2027 yılında bitiyor o zaman dan sonra silin e bilirmiş bende eşim üzerinde greencard başvuru formu doldurdum olurda çıkarsa görüşmede mülakat denilen yerde elenir miyiz yoksa mülakat memuruna mı bağlı 2013 yılında daki suç dosyasını üzürime kalan suç bana karşı darp olduğu için davayı açan benim bu durumda göz önünde bulundurarak mı bir karar verilir mi.
    Dosyaların İngilizce çevirisi yapmam gerekiyor mu mülakat a vermez için

• herkese selam
    2004 yılında gren card kazanmıştım ama ailevi sebeplerden gidememiştim aradan zaman geçti evlenıp 2 bebeğim için tekrar bu sene başvurdum.Aradan baya bir zaman geçtiği için bazı şeyler değişmiş.Forumu inceledim. Hatta o zamanlar başka bir forum vardı birinimize destek olup gerçek hayattada buluşmuştuk. Burdada aynı şeyler olmuş olması beni o eski günlere götürdü.Umarım herkesin hakkında hayırlısı olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mücahit0028 arşiv kayıtlı sabıka kaydı aldığın zaman orada sabıka kaydı var yazıyorsa ozaman o mahkemenin kararını ingilizce çevirtmen gerekiyor. Ondan sonra kararı konsolosluk karar verir.

• başvuru yaptık.hadi hayırlısı ben avrupayıda düşünüyorum.avrupaya daha agırlık vericem.

• @ayvalik10 merhaba. Ayrıca suçlu bulunduğunuz kanun maddelerini de İngilizceye çevirtmeniz getekiyor

• ⭐⭐

@fredyjones Ağırlık vermek açısından ne planlıyorsunuz acaba? Bize de en azından fikir olmuş olur hocam

• @Atlantis00 Her sene, bu sene daha yoğun yorumu geliyor. Bunu düşünme. Başvurunu doğru ve hatasız yap daha sonra da olacağı varsa olur. Şans.

• ⭐⭐

@barisakkaya Merhaba. 2017 yılından beri çekilişe katılan biri olarak nasipten öte olmadığını biliyorum onu belirtmek istedim bende sadece 🙂 Yoksa düşündüğümden değil, arkadaşın foruma bu sene katılım az yorumuna istinaden yazdım oraları okumadınız sanırsam. Hepimiz için hayırlısı olsun 🙂

• ⭐⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@dilmel başvuru sayısı yine fazla olacaktır her sene rağbet artacak ne yazık ki. Geçen sene ki sayfa sayısı vs ile karşılaştırmayın geçen sene burada hayaller kurup her gün heyecanla planlar yapan kişiler (o kadar uyarmamıza rağmen) sonuçlar açıklanınca hayal kırıklığını yaşayınca foruma bir daha uğramadılar. Her gün 5-6 kişinin günlük muhabbetini çevirmesi gibi bir şekilde o sayılara ulaşmıştı 2024 sohbet odası

emin olun o kişiler hayal kırıklığı yüzünden forumdan ayrılmadılar ve çoğu turist vizesiyle ABD’ye yerleşti. Yani genelleme yapmazsak iyi olur 👍

• ⭐⭐⭐

@siraysessiz, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

herkese selam
    2004 yılında gren card kazanmıştım ama ailevi sebeplerden gidememiştim aradan zaman geçti evlenıp 2 bebeğim için tekrar bu sene başvurdum.Aradan baya bir zaman geçtiği için bazı şeyler değişmiş.Forumu inceledim. Hatta o zamanlar başka bir forum vardı birinimize destek olup gerçek hayattada buluşmuştuk. Burdada aynı şeyler olmuş olması beni o eski günlere götürdü.Umarım herkesin hakkında hayırlısı olur.

Eğer vize basıldıysa girş çıkış olduysa halen ABD’ye girmek için hakkınız var 👍

• Herkese selamlar,
    Forumdan çok uzak kaldık,yerimizi alalım:)

• @Atlantis00 keşke başvurup gerçekten gidebilecek olanların hakkına girilmese.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |