Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhaba,

Bu konuyu başlık olarak göremedim o yüzden buraya açmak istedim. Umarım bir hata yapmamışımdır. 🙂

Şimdi şöyle bir konu var. Amerika'da aldığımız bir iphone14 ve 15' imiz var. Bunları e-simli olarak aldık mecburen, şuan amerikan hattıyla çalışıyor. Fakat Türkiye'deki hattımızı da kullanmak istiyoruz, Turkcell sim kartlarına ait e-sim alabilmek için Türkiye'deki turkcell şubelerine gitmemiz gerekiyormuş. Bu konuyu Amerika'da halledemiyor muyuz online olarak, telefonla veya netten?
    Şubeye gitmek nedir yahu 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TUNCAHM yarın ben turkcell uğrayıp sorarım

• @ayvalik10, içinde söyledi: E-sim konusu

@TUNCAHM yarın ben turkcell uğrayıp sorarım

Hocam çok saolasın, haberlerini bekliyor olacağım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TUNCAHM günaydın şimdi turkcellde ki arakadaş gittim. Pinpad dedikleri bir cihaz var o cihaza senin kimlik takılıyormuş. Ondan dolayı senin değil kimliğin gelmesi gerekiyormuş. Kimlikle senin e sim tanımlatıyormuş.

• @ayvalik10 bir telefona 2 e-sim hattı tanımlanabiliyor mu ?
    okudugum kadarıyla american hattı da e-sim @TUNCAHM

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gknatak97 gidip sormak gerekiyor.

• @ayvalik10

anladım hocam, çok çok saolasın. mecbur gideceğiz artık ..

• @ayvalik10, içinde söyledi: Türkiye hattını e-sim olarak ABD'de kullanmak

@TUNCAHM günaydın şimdi turkcellde ki arakadaş gittim. Pinpad dedikleri bir cihaz var o cihaza senin kimlik takılıyormuş. Ondan dolayı senin değil kimliğin gelmesi gerekiyormuş. Kimlikle senin e sim tanımlatıyormuş.

Aynen hocam, 2 adet e-sim tanımlatılabiliyor. fakat zaten turkiyeye donerken amerikan hattını kapayacağım

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@TUNCAHM aslında sen vekalet verdiysen gitmeden amerikaya sadece Türk kimliğin gerekiyor. Herhangi birisi varsa Türkiye'ye gelecek ona verebilirsin. Sonuçta Türk kimliğine amerika da gerek yok.

• @ayvalik10, içinde söyledi: Türkiye hattını e-sim olarak ABD'de kullanmak

@TUNCAHM aslında sen vekalet verdiysen gitmeden amerikaya sadece Türk kimliğin gerekiyor. Herhangi birisi varsa Türkiye'ye gelecek ona verebilirsin. Sonuçta Türk kimliğine amerika da gerek yok.

Malesef vekalet vermemiştik.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TUNCAHM ozaman şu haberi sana veriyim. Herhangi bir konsolosluktan vekalet verebiliyorsun. Çünkü konsolosluklara noter sistemi yüklendi. Bilgin olsun.

• çok saolasın bilgi için.

• Arkadaşlar,

Telefon vergileri ile ilgili bir şey danışmak isterim.

2 ay önce annem Amerikaya gelmişti, geçtiğimiz hafta Türkiye'ye döndü.
    Son telefon vergi zamlarından sonra yeni yılda yaklaşık 30000 tl vergi ödeyeceğimiz için zamlar gelmeden önce burdan telefon alsak ve annemin adına telefonun vergisi ödesek olur mu??
    Nasıl oluyor bu işler?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |