Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Tuna-1 resmen +1 ya

• Benim gibi hala başvuruda bulunmayanlar var mı :)) çevremden 1 kişi başvuruyor sadece, diğerleri ile bu konuyu konuşmadığım için bilemeyeceğim. Amerika İsrail’e yardım ettiği için olaylar büyürse bakalım talihliler etkilenecek mi? Çıksa bir dert çıkmasa bir dert tamamen boş bir hayal olmaya başladı bu gc :))

• @newbie97, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Geçen gün chatgpt benzeri bir yapay zekanın ağzını yokladım 660 bin sayısını verdi eğer doğruysa geçen sene ülkemizden 660 bin başvuru olmuş

DV-2024 için dünya genelinde toplam 22,185,619 başvuru yapıldı ve 143,000 kişi kazandı.

Microsoftun yapay zekası bunu verdi.
    Benim farkettiğim şöyle bir istatistik var, forum da 35k kullanıcı var.
    Her sene 2-3 kişi kazanıyor gördüğüm kadarıyla, bu durum da aramızdan 10 bin kişiden 1'i kazanacak 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Darko foruma üye olupta yazan kişilere göre kıyaslama yapıyorsun. Baykuş gibi sadece gözetleyenler var onlar sadece bakıyorlar hiçbir şekilde yazı yazmıyorlar

• Bu ileti silindi!

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Darko foruma üye olupta yazan kişilere göre kıyaslama yapıyorsun. Baykuş gibi sadece gözetleyenler var onlar sadece bakıyorlar hiçbir şekilde yazı yazmıyorlar

Evet hiç yazı yazmayanları göremiyoruz, ben yazanlar üzerinde bir genelleme yaptım bu doğru 🙂
    Fakat Türkiye'de çok kişi başvuruyor. Meksika sınırdan bile on binlerce kişi gitti, Almanyadan gelen iltica haberlerine göre en çok iltica eden 3. ülkeyiz.
    Kaçak yolla bu kadar çok gitmeye çalışan varsa, yasal yolla kim bilir kaç kişidir 😃

Herkesin gönlünce olmasını diliyorum...

• ⭐⭐ Yasaklı

Az önce yurtdışı tatil turlarına baktım. Büyük Amerika turu + Büyük Avrupa Turu + Güney kore ve Japonya tutu toplam 361 bin tl imiş. Yani hayallerim 361 bin tl abilerim ablalarım. İlerleyen yaşlarda bu paranın elimde olması muhtemel inşallah ama şu yaşlarda gidememek çok üzüyor 😕

• @Atlantis00 bence eğer gitmediyseniz gezilerinize çok daha düşük bütçeler ile Balkanlardan başlayabilirsiniz, üstelik çok da güzel lokasyonlar var.

• Bu arada dv-2024 kazanan sayısı açıklanmış, aşağıdan bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
    Türkiye'den 3600 kişi kazanmış.

• @Dogukan-cetinerler DV2025 başvuru tarihinizde fiziken ve gerçekte sahip olduğunuz en yüksek seviyedeki eğitim durumuna göre işaretlemeniz gerekir başvuru formunuzu (yani “at least a high school education or its equivalent, defined as successful completion of a 12-year course of formal elementary and secondary education”)

2025 Mayıs ayında açıklanacak sonuçlarda GC mülakat hakkı kazanırsanız, DS260 dolduracağınız tarihte o zamanki güncel eğitim durumunuzu (tezinizi vererek alacağınız üniversite diplomasını) ve geriye gelerek bir önceki eğitiminizi (başvuru esnasında beyan ettiğiniz eğitim durumu olacak bu) beyan edersiniz formda. DS260 formu ile DV2025 başvuru formu arasında mezuniyetleriniz arasında farklılıklar olabilir. Bol şans 🍀

• @Mehdi Sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum. Şiddetli derecede bir bulaşıcılık vs. yoksa. Birçok insanın kronik rahatsızlığı var ve birçoğu vize alınmasına engel bir durum değil.

• ⭐⭐

@Darko, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@newbie97, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Geçen gün chatgpt benzeri bir yapay zekanın ağzını yokladım 660 bin sayısını verdi eğer doğruysa geçen sene ülkemizden 660 bin başvuru olmuş

DV-2024 için dünya genelinde toplam 22,185,619 başvuru yapıldı ve 143,000 kişi kazandı.

Microsoftun yapay zekası bunu verdi.
    Benim farkettiğim şöyle bir istatistik var, forum da 35k kullanıcı var.
    Her sene 2-3 kişi kazanıyor gördüğüm kadarıyla, bu durum da aramızdan 10 bin kişiden 1'i kazanacak 🙂

Forumdaki kullanıcı sayısına bakmamak lazım kayıt olup girmeyen çok var. %2 kazanma şansı demek 50 kişiden 1 ine çıkması demek ama geçen sene bu istatistiği göremedik malesef

• ⭐⭐

@Darko bu önceki senelerin bence geçen senelerde de rakamı rakamına bu kadar kişi kazanmıştı

• ⭐⭐⭐

@newbie97 eylül ayındaki bültenden sayıları görebilirsiniz

• ⭐⭐

@Dogukan-cetinerler Başvuru yaparken en son mezun olduğun hangi lisans derecesinin diploması var ise onunla 🙂

• ⭐⭐ Yasaklı

Şimdi dv2025 de yine geçen seneki gibi 3686 kişi kazansa fakat 500 bin kişi katılmış olsa yüzde 0.73 yapıyor 😃 Neyse nasip kısmet 😕 😃

• @sinaanyilmaz Hocam öncelikle merhabalar siz dv vizesini kotadan dolayı alamamıştınız ancak daha sonra Avrupa'da ikamet ettiğinizi belirtmiştiniz, tam olarak hangi yol ile gittiğinize dair beni biraz yeşillendirebilir misiniz?

• Başvuru yaptığım fotoğrafımı başvuru sitesinin tool aracına gösterince 600600 olmalı diyor fakat özelliklere tıklayınca 600600 gözüküyor bir problem olur mu sizce

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş aramızda kalsın ben o visa bulletinden hiçbir şey anlamıyorum 😃 cut off olanların sayıları var direk bizim ülkenin sayılarını nasıl göreceğim

• @umut-arda-adıgüzel Tool aracında işlem yaparken fotoğraf otomatik kırpılacağı için 600X600’den daha büyük olması gerekir, bu yüzden hata veriyor olabilir. Ama fotoğraf özelliklerinde 600x600 gösteriyorsa ve “istenen diğer teknik ve somut özelliklere” sahipse sorun olmamalı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

56

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |