Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bende yaptım başvurumu. Bakalım bu sene ne olacak. Hayırlısıyla en kolayından olur inşallah.

• @Yusuf-Kurt kimlik veya pasaportta doğum yeri ne yazıyorsa öyle yazılmalı diye biliyorum.

• Pasaportum henüz yok. Kimliğin de üzerinde doğum yeri yazmayınca direkt istanbul diye girdim. Kazanıp da mülakata girersem sorun çıkarmazlar umarım. Sorun çıkacağını sanmıyorum ama bilen veya tecrübesi olan birisi var mı diye sormakta fayda var tabii.

• ⭐⭐

@Taiga hocam beyaz buzdolabı bile olur beyaz dolap olur mutlaka evinizde beyaz bir şey vardır yoksa da çalışıyorsanız işyerinizde felan vardır beyaz kapı, beyaz avm tuvalet kapısı gibi

• ⭐⭐

@Yusuf-Kurt o durum çok sıkıntı olmuyor diye biliyorum ecem ve ömür geçen sene nasıl başvurulur videosunda öyle demişti

• @Taiga Hocam benim de yüzüm aydınlık ancak arkaplanım biraz karanlık çıkıyordu, Excel üzerinden @ayvalik10 hocamın paylaştığı çözüm ile arkaplanı kaldırdım/beyazlattım.

• İlkkez başvuran arkadaşlara tavsiyeler;
    Başvuru yaptığınızı unutun, olumsuz olur ise yıkılış büyük oluyor zaman gelince eyalet, ds260 vs. konularını araştırmak için bol bol vaktiniz olacak.
    Adres konusunu kafaya takmayın gerek forumdan gerek forum dışından bu konuda destek sağlayan yüzlerce kişi var burası gerçekten büyük bir aile.
    Forumda bir şeyi sormadan önce arama yerine yazarsanız en doğru cevapları alabilirsiniz sorunuzu 5 kişi görüyor ise eski konuları 100'lerce kişi gördü ve cevap verdi daha doğru ve detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

• Merhaba arkadaşlar şöyle bir sorum var ailem şu an Türkiye'de ben ise Almanya da bir şirkette çalışıyorum yeni başladım 1 ay oldu dw lottery başvuru yapicam ailem 3 ay sonra Almanya ya gelecek adresi belirtirken Almanya mı yazayım Türkiye mi birde 3 oğlum var yaş sınırı alarm verdi dw lottery formu doldurken 2002 ve 2004 arası yaş sınırı girin diye uyarı verdi başvuru formu çocuklarımın yaşı 26 and 24 and 19

• Arkadaslar merhaba, yuksek lisansi tamamlamadan birakmis birisi olarak some graduate levelsi isaretlemeliyim sanirim degil mi? University Degree olarak isaretlesem bir sorun olur mu acaba?

• @Taiga bı çılgınlık yapıp fotoğrafçıyı da gidebilirsiniz. Fotoğrafcinin arkadaşı olmanızada gerek yok. Bol şans.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Serkan-akın almanya kalıcı adres olacak ise ozaman o adresi yazarsın sen kendi ve eşin için bilgileri doldururken 21 yaş altı çocukları ekleyebilirsin. Yani 21 yaş çocuklar birey oldukları için onlar kendi adlarına başvuru yapacaklar. Sen 1 çocuk diye işaretleyeceksin 3 çocuk sakın işaretleme

• ⭐⭐

• @Serkan-akın @Serkan-akın https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DV-Instructions-Translations/dv-2025-instructions-translations/DV-2025-Instructions-Turkish.pdf

1. madde çocukların sayısı maddesini iyi okumanızı öneririm.

Başvuru tarihi esnasında aileniz fiziksel olarak hangi adreste ise, başvuruda o adresi beyan etmeniz doğru olacaktır.

• ⭐⭐

Hiç haber de vermiyonuz he başlamış başvurular 😃

• Silindi.

• @Uçan-hollandalı, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@JesusLord Atma şu zehiri işte... daha birkaç ay önce TV ye bilgisayar bağlayıp bu yürüyüşleri izliyordum 😀

Türkiye’ye artık kış mevsimi bile gelmiyor mülteciler geldikleri yerin mevsiminide getirdi 😃

• @JesusLord Normal şartlarda kış aylarına bayılırım ancak geçen sene harbiden yaprak kıpırdamadı, bu sene beklemedeyim...

• 4.defa başvurumu tamamladım. her geçen sene istek azalıyor ancak yine başvuruyu tamamlıyorum. yılbaşı piyangosu gibi küçük bir zaman dilimi ufak bir heyecan ve hayata tutmak için küçük bir sebep oluyor ama sonrası yıkım. bakalım bu sene o sene mi göreceğiz.

• @donquijote, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

4.defa başvurumu tamamladım. her geçen sene istek azalıyor ancak yine başvuruyu tamamlıyorum. yılbaşı piyangosu gibi küçük bir zaman dilimi ufak bir heyecan ve hayata tutmak için küçük bir sebep oluyor ama sonrası yıkım. bakalım bu sene o sene mi göreceğiz.

Bol şans aynı duyguları hissediyorum bende 5. Başvuruyu yapacağım ama vazgeçmek yok belki şans yüze güler fakat gerçekten küçük bir yüzde olduğunu unutmamak gerek

• Herkese bol şans abiler ablalar kankalar 🥂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

136

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.0k

| | | |