Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba herkese nasılsınız?
    Size bugün 4 aylık Manavgat surecemi anlatmak istiyorum kendimi Türkiye'de değilde başka bir ülkede hisetim açıkçası
    Yabancıları gözlemleyip şaşırdığım şeyle size anlatmak istedim

1-Yolda yürürken karşıdan gelen bir yabancının size selam vermesi, sizle muhabete girmesi ,güler yüzlü olması...

2-Yolun boş olmasına rağmen kırmızı ışık diye beklemesi tabi sadece yabancılar bekliyor bizim Türkler...🙂 bunu da geçtim yabancılar da bakıp bakıp ne yapıyor bu adam diye sorguluyorlar

3-acayip rahatlar toplum içinde herşeyi yapabiliyorlar(özellikle Ruslar)

4-çok cömertler en ufak bir hizmete bile bahşiş veriyorlar Almanlar(bir örnek vermek gerekirse geçenlerde ATM gitim para çekmek için ben A atmsinde işlem yaparken yaşlı alman kadinda c de yapıyordu Almanca birşeyler geveliyordu her ne kadar anlamasam da bir sorun olduğunu anlamıştım yanına gidip Google çeviriyi kullanıp Almanca bir sorun mu var dedim oda ATM Türkçe hiç birşey anlamıyorum dedi bana yardımcı olurmusun olurum dedim parasını ATM den çektim kadına verdim tam gidiyordum buda senin bahşişin dedi teşekkürler edip giti
    Tabi bunun gibi bir çok olay daha oldu

5- trafik kurallarına acayip önem veriyorlar Bizim magandalar gibi değil arabayla veya motorla fark etmez yaya geçidine 1 adım attığım gibi 5-10 metreden önce duruyorlar

Aklıma gelenler şu anlık bu kadar gelirse güncelleme yaparım

Ve İyi günler herkese 😊

• @ayvalik10 hadi bakalım bu sene her şey gönlümüzce olsun o zaman 🙂

• @Sabri-FT Eğitimin önemini en güzel şekilde ifade eden bir yazı olmuş, toplumun cahilliği ve eğitimsizliği yüzünden her şeyin hak görüldüğü bu memlekette en fazla ne yaşanabilir diye düşünürken daha fazlası meydana geliyor. Sizleri Celal Şengör'ün çok anlamlı bir mesajı ile baş başa bırakıyorum...

• @waterman Aynısını ben yazıcaktım sımdı 🙂

• @Riethian Muhtemelen bir yandan bazıları için iyi bazıları için kötü birşey.

• ⭐⭐

@Sabri-FT 5 yıl manavgat'ta yaşamış biri olarak. Yerli halkı ve özellikle Konya'dan gelip önceden arsa almış yaşlı kesim tamamen insan düşmanı. Gözlerini para bürümüş, kaba, cahil insan topluluğu. Manavgat cennet gibi bir yer fakat yerli halkı ve Konya'dan göçmen tayfa kesinlikle gelişememiş. Uyum sağlayamamış. Beni ülkemden ve milliyetimden soğutmuş insan topluluğu...

• @Atlantis00 evet bu konuda sana hak veriyorum
    Konyalilar kusura bakmasın ama manavgatiaki Konyalilarin çoğu baş belası iyisine deni gelmedin min diye soran olursa çok iyileri de var ama geneli 🙄

• Aranızda Schengen alabilen varsa dm’den konuşmak isterim arkadaşlar soracağım bir kaç şey olacak

• @sefa238 4 Ekim

• Uzun bir aradan sonra selamlar, şeytanın bacağı bu sene kırılıyor mu 😏

• Herkese bol şans. umarım bu yıl başvurularda patlama olmaz. benimde 4.başvurum olacak.

• @Atlantis00 ben izmirdeyim. Üst komşum hala faizlerin Allah tarafından geldiğine inanıyor. Dolar yükseldi ekonomimiz iyiye gidiyor diyor. Her sene koli koli erzak geliyor.Yakacak yardımı alıyor. Ama bakarsan 4 katlı binanın sahibi onlar 😀

• @Sabri-FT 1. yazdıgınız madde su an yasadıgım yerde geçerli Amerikada herkes selam veriyor yoldan geçene mahalle içinde, kaldığım yerde yürüyüş, köpek gezdirme ve koşu dısında daha dısarda insan görmedim herkesin aracı var.

• 4 Ekim akşam 19:00’da başvurular açılacak

• @baran-bozdogan yaşadığınız yer neresi? Memnun musunuz?

• Bir şey soracağım geçen senenin kazananları bu senede başvuracak mı garanti olsun diye başvuranlar oluyormuş

• @Dinçer-Küçük bol şanslar!

• @JesusLord greencard çıksa bile vize almak garanti olmadığından yeniden başvuranlar oluyor.

• 4 Ekim greencard başvuru başlangıcı
    5 Ekim doğum günüm
    6 Ekim terhis olacağım gün bir totem yapıp 5 Ekim'de askerdeyken ve doğum günümde başvuru yapacağım ummmarım herkesin gönlünce olur

• @Turco Şu an Scranton PA dayım kuzenimde ama taşınıyorum, burada sabit bir işiniz iyi geliriniz yoksa zor pahalı bir yer.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |