Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @charon peki tren ile girişlerde nasıl oluyor.?.
    en basiti vancouver ile seattle arası tren ulaşımı var...seattle amerikadan vancouvera girisi tren ile yapılırsa sistemde kayıt olmuyor mu giris tarihi.

• Bu ileti silindi!

• @it_is_cool 99999 herhangi bir mesleki sınırlama olmadigini belirtiyor. Yani iyi bir şey. OWP aldıktan daha sonra kalici oturum başvurusu yapacak kisiler hangi meslek/alanda calisiyorlarsa onun NOC'sini seçiyorlar başvuru sirasinda. Turistik vize ile gelip alinacak diğer calışma izni icin ise is teklifi gerekiyor ve sadece o is teklifini yapan isveren icin calışma izni veriliyor. TS2023'te ne meslek kisiti var ne de işveren. Gönderdiğiniz linklerde bu acikca yazili. Okumadan mi paylaşıyorsunuz yoksa yanlış yönlendirme icin bir kasit mi var?

• @smithon, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

25 eylül süresi uzatıldı mı ? 25 eylülden sonra gene calışma izni başvurusu olacak mı ?

Ben de başvurmayı düşünen ancak "bence" oldukça geç kalan bir arkadaştan duydum ama resmi sitede bir şey bulamadım. Kaynak nedir acaba?

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• 22 ağustosta vize onayı geldi
    23 ağustosta pasaportlarımızı VFS'ye teslim ettik
    24 ağustosta IRCC ofisine vardığı bilgisi mail ile geldi ancak son bilgi bu

Benzer zamanlarda pasaport verip geri alan ya da hala bekleyen var mı?

• @sen_ve_ben merhaba onaylanmayan vizeler olduğunu söylemişsiniz bu konuda referansınız kim ya da neresi yazabilir misiniz teşekkürler

• @A-K-0 parmak izi verdikten ne kadar süre sonra vize onayı geldi ?

• @beklee

17 Temmuz Parmak izi
    22 Ağustos Vize onayı

• @A-K-0 ben de 17 temmuzda parmak izi verdim 26 temmuz vize onayı vardı ama 04.08.2023 pasaport gönderdim vize 28.08.2023 de basıldı pasaport daha gelmedi

• @A-K-0 biz de 6 temmuzda evrak gönderimi yaptık 10 temmuzda biometri verdik. Hala beklemedeyiz pasaport talebi gelmedi henüz.

• @cruelboys 12 temmuz parmak izi verdik bizde hala haber yok bizde de

• “Başvurunuza ait 2023TRANPKT takip numaralı karar zarfı 31.08.2023 tarihinde Ankara Kanada Vize Başvuru Merkezi'nden UPS aracılığıyla kargoya verilmiştir. Lütfen İzleme kimliğini kullanın. veya gönderiyi 24 saat sonra kurye ortaklarının web sitesinde takip etmek için verilen AWB numarası. “ bugün bu mail geldi ama henüz kargo şirketinden bir mail yada taikip kodu gelmedi. Ups kargosuna teslim edilmiş tahmini ulaşma süresi ne kadar olur acaba bilgisi olan var mı ?

• @A-K-0 inşallah en kısa zamanda pasaportunuz gelir

• Pazartesi parmak izine gidicem bakalım.

• @grounddreamer ts2023 basvurusu yaptıktan sonra netice belli olmadan kanada dışına çıkmak büyük bir risk degil mi ? Neticeyi negatif olarak etkilemez mi ? ts2023 programının ana amacı ulkesine geri dönemeyenler icin destek programı zaten yani basvuru yapıp kanada dısına cıkmak ne kadar dogru olur.?

resmi sitede verilen bilgileri incelerseniz detaylar yazılmıs zaten. Burada başvuru yaptıktan sonra kanada dısına cıkabilirsiniz veya cıkmama şartı v.b. bir acıklama yok. Bu durumda basvuru yapıp kanada dısına cıkabilirsiniz soylemini teyit edecek resmi bir bilgide yok.Bu programın hali hazırda kanada icinde olan ve ulkesine geri dönemeyenleri kapsadıgını yazıyor yani ulkeye geri dönemiyorsa neden basvuru yapıp tekrar geri döndün sorusu olmaz mı karşı tarafta ?

tek resmi ve dogru kaynak : https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/corporate/publications-manuals/operational-bulletins-manuals/service-delivery/earthquake-turkiye-syria.html

• @i-wanna-go-to

bu bir risk zaten, eğer mümkünse yani 4 - 4,5 ay kanada da çalışmadan , harcayağınız bir paranız varsa , bakmakla yükümlü olduğunuz kişilerede aynı zamanda para göndermeye devam edeceksiniz. ee ozaman tabi Kanada da kalmak daha mantıklı.

• @grounddreamer evet hem fikirim sizinle çünkü basvuru neticelenmeden kanada dısına cıkmak neticeyi negatif etkileyebilir diye dusunuyorum yani kişisel tercih ve alınan bir risk..Netice belli olana kadar kanada içinde kalmak en mantıklısı ama bunun icinde finans gucu gerekir. 5 aylık bir surec icin kira yeme icme v.s. bayagı yuksek olur..

Ayrıca gecerli visitor vizesi olan ama kanadaya hiç gitmeden online olarak gene basvuranlarda olmustur buyuk ihtimalle..
    Onlarda karambole belki bizede cıkar mantıgında olabilir ama çok zor bir ihtimal. Sistemden kanada icindemisin yoksa dısındamısın belli oluyordur.
    Ama en önemlisi bu basvuruların neticesinin olumsuz olması ileride tekrar kanadaya turist olarak girislerde bir sorun yaratır mı ?

• @i-wanna-go-to esasen işte bu yazdığınız durumlardan ötürü Kanada da bir statüsü olmayan ve Türkiye de ikamet eden depremzedelerin zaten sosyal ve ekonomik olarak yıprandıklarından ötürü buna müsaade ediyorlar. depremzedelere ek olarak hali hazırda Kanada da bulunanlara da statü değiştirme hakkı veriliyor onlar zaten kanada içerisinde bunda nasıl bir mantık hatası var anlamadım olması gereken böyle esas eğer amaç depremzedelere destek olmaksa ki kanada hükümetenin amacı bu

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

50

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.9k

| | | |