Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ali bey ben evlendikden sonra eşim benim soyismimi taşıyor. ben DS formunu yazdığımda eşimin soyismini Aliyeva yazdım, fakat pasaportunda eski soyismi . Ds-de bu pasaportunu yazdım. Mülakat gününe kadar ne yapmamız lazım ? ne tavsiye edersiniz ? Yeni pasaportmu almamız lazımmı ? yeni pasaport almazsak bu soyisim karışıklığı konsoloslukda bir sorun yaşatabilirmi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rizvan-aliyev Ds yalnışlık içinde söyledi:

Ali bey ben evlendikden sonra eşim benim soyismimi taşıyor. ben DS formunu yazdığımda eşimin soyismini Aliyeva yazdım, fakat pasaportunda eski soyismi . Ds-de bu pasaportunu yazdım. Mülakat gününe kadar ne yapmamız lazım ? ne tavsiye edersiniz ? Yeni pasaportmu almamız lazımmı ? yeni pasaport almazsak bu soyisim karışıklığı konsoloslukda bir sorun yaşatabilirmi ?

Esiniz sizinle evlendikten sonra soyismini resmi olarak degistirmis oluyor, dolayisiyla DS260 formunda verdiginiz bilgiler dogru. Bundan sonra esinizin resmi soyismi Aliyeva oldugundan, resmi formlari da o sekilde doldurmali ve resmi sureclerde hicbir sorun yasamamak icin pasaportunu da yakin zamanda guncellemeli.

Merak etmeyin bu konuda bir sorun yasamazsiniz konsoloslukta, ama daha sonra baska ulkelere gidis-donusunuz ya da green card/pasaport isimleri birbiriyle uyumlu olsun ki sorun yasamayin. O nedenle en yakin zamanda esinize guncel ismiyle yeni bir pasaport cikartmanizi tavsiye ederim.

Yeni pasaport bilgilerini mulakat gunu konsolosluga verebilirsiniz, ya da oncesinden Tiflis konsolosluguna bilgi olarak gonderebilirsiniz.

• Cevabınız için teşekkür ederim efendim. Pasaportu güncelledikten sonra DS formunda bunun yenilenmesi gerekiyormu? çünki eski pasaport numarasını yazmışım orada, pasaport güncellendiğinde yeni kod ile veriliyor pasaport

• Benim de , eşiminde 1 yıllık USA vizesi Şubat ayına kadar aktiv, süresi Şubat ayında bitecek. o vizenin süresi bitmeden biz pasaportu güncellesek pasaportdaki vize iptal olunacak. Bunun eşim için bir zararı varmı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Cevabınız için teşekkür ederim efendim. Pasaportu güncelledikten sonra DS formunda bunun yenilenmesi gerekiyormu? çünki eski pasaport numarasını yazmışım orada, pasaport güncellendiğinde yeni kod ile veriliyor pasaport

Mulakat tarihiniz aciklandiktan sonra, oncesinde bu tur guncellemeleri yapabilirsiniz. Su an bir sey yapmaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Benim de , eşiminde 1 yıllık USA vizesi Şubat ayına kadar aktiv, süresi Şubat ayında bitecek. o vizenin süresi bitmeden biz pasaportu güncellesek pasaportdaki vize iptal olunacak. Bunun eşim için bir zararı varmı ?

Hayir, pasaportun tarihi gecse de ustundeki vizeyi kullanabilirsiniz. Hem eski hem de yeni pasaportla seyahat etmeniz lazim.
    Bu durumun bir zarari olmaz.

• cevaplarınız için çok teşekkür ederim efendim. O zaman biz eşimin pasaportunu güncelleyelim ve mülakat günümüz açıklandıktan sonra DS-i açtırıb yeni bilgilerimizi yazalım, öyle olurmu ?

bir sorum daha var. benim de pasaportumda 2 sayfam boş, tüm sayfalar dolu. ben de pasaportumu güncelleyeyimmi mülakat gününe kadar ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

cevaplarınız için çok teşekkür ederim efendim. O zaman biz eşimin pasaportunu güncelleyelim ve mülakat günümüz açıklandıktan sonra DS-i açtırıb yeni bilgilerimizi yazalım, öyle olurmu ?

bir sorum daha var. benim de pasaportumda 2 sayfam boş, tüm sayfalar dolu. ben de pasaportumu güncelleyeyimmi mülakat gününe kadar ?

2 sayfa bosluk yeterli, eger yakin zamanda ekstra vize almayacaksaniz pasaportu guncellemenize gerek yok.

Evet o sekilde yapabilirsiniz.

• extra vize almam gerekecek, Avrupaya gitmeliyim.

Tamam efendim Mulakat günümüz belli olduktan sonra mail yazaraım DS açmaları için. Yeni bir olay var, Mülakat gününden bir kaç ay önce, caseler aktiv olduktan sonra bir mail geliyor ( 4 tane Belgenin scan ile Kentukiye gönderilmesi talep ediliyor ) Pasaport, doğum belgesi, sabıka kaydı falan. Bu mail bana geldiğinde pasaportlar güncellenmediyse ne yapayım ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

extra vize almam gerekecek, Avrupaya gitmeliyim.

Tamam efendim Mulakat günümüz belli olduktan sonra mail yazaraım DS açmaları için. Yeni bir olay var, Mülakat gününden bir kaç ay önce, caseler aktiv olduktan sonra bir mail geliyor ( 4 tane Belgenin scan ile Kentukiye gönderilmesi talep ediliyor ) Pasaport, doğum belgesi, sabıka kaydı falan. Bu mail bana geldiğinde pasaportlar güncellenmediyse ne yapayım ?

Mulakatla ilgili sorularinizi su konuda sorabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri

• efendim sorum mülakatla ilgili değil. Mülakatdan önce gelen mail ile ilgili

• arkadaşlar söyledi, hepsinde durum aynı Case numaraları aktiv olmadan önce bir mail geliyor 4 tane belgenin gönderilmesini talep ediyor. en son 13000-lere gelmiş bu mail. Ben bu maili aldığımda henüz pasaportu güncellemediysem ne yapmalıyım ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |