Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @misha90 tavsiye için teşekkür ederim tıbbi sekreterliği duydum çevrem tarafından çok tavsiye edildi ama benim amacım TR ve ABD geçerli olan mesleklere yönelip tecrübe ve deneyim kazanip ABD gitmek

• @Sabri-FT Kardeşim yurtdışında iş bulma olayını geride birak.Benim tavsiyem 4-5bin dolar para bulma imkanına sahipsen ki bulursun bir sekilde.4 yıllık bir bölüm yaz ortalamanın biraz yüksek tut ve work and travel yap.Sonra bir şekilde işlerini yürütür orda kalırsın.Bana yol gösteren olmadı bir şeyleri ya tesadüfen yolda giderken duydum ya da şans eseri internetten karşıma çıktı.Haliyle yasimdam ötürü beni kabul etmiyor artık şirketler.En ideal yaşlar 22'ye kadar olanlarmış.Benim sana tavsiyem bu konuyu biraz araştır.

• ⭐⭐

@Uçan-hollandalı bu nedir bana da geldi? buradan da mı dolandırılıcaz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Uçan-hollandalı

bu linkten istediğiniz şirketleri kapatabilirsin.

• ⭐⭐

bir aile vardı mart gibi en son yazmışlardı.. turist vizesi ile amerikaya giriş yaptılar eb2 vizesine başvuru yapacaklardı... evlerini falan satıp gitmişlerdi onlardan hiç ses çıktı mı haber alan var mı? ne yapmışlar ne etmişler... turist vizesinden eb2 vizesine geçiş için 6 aylık turist vizesi yeterli olur mu acaba bilemedim soracaklarım vardı kendilerine... acaba düzenlerini kurabildiler mi ?

• ⭐⭐

@debbieLA77 melek hanımdan bahsediyorsunuz herhalde.Amerikada yaşıyorlar ama statülerini ne yaptılar bilgim yok.İlerleme olursa yazarlar diye düşünüyorum.

• @Birgariphayat
    wat benimde aklımdaydı ama İngilizcem yeterli değil bende o yüzden memleketimden kalktım Manavgata gelip 5 yıldızlı bir otelde işe başladım ingilzcemi geliştirmek için
    Bu sene olmasa bile seneye inşallah güzel bir yer kazanırsam wat yaparım hayırlısı ile

• @misha90 tıbbi sekreterlik doktorları kaçırmamak için alım yaptı bir furyaydı geldi geçti, keşke bilseydim iki sene önce ben de o bölümü okurdum, otuz bin alım yaptılar 65 gibi düşük puanlarla atandılar ama artık o kadar alım yapacaklarını sanmam, normalde prim yapan tercih edilen bir bölüm değil şans.

• @Sabri-FT iki yıllık sağlık tutturursun puanlar düşük ama iki yıllık bölümlerden bişey olmaz, işsiz kalma ihtimalin yüksek, bende paramediğim boştayım, bizim diplomalarımız Amerikada geçersiz zaten o taraftanda bir faydası olmaz.

• @Nurca Tam olarak süreci özetler nitelikte bir cümle olmuş:) Tam umudumuzu kestiğimiz, beklentilerimizi sıfıra indirdiğimiz anda Hong Kong'dan dönüş almıştık biz de.

• @Murat-4 Altına imzamı atıyorum, buna istinaden 2 yıllık sağlık bölümleri tamamen doygunluk seviyesinin üzerine çıkarak işsiz bırakma seviyesine geldi. Ne olursa olsun sağlık okumak isteyen biri için tercih edilecek tek şey fakülte okumaktır. Hemşirelik doktorluk gibi gibi.. Bunun en büyük etkeni aile faktörü çünkü ailelerin aklında olan nihai konu bir an önce bitirip devlete atanmak ve hal boyle olunca nerede çerçöp adam varsa bu tarz bölümlere girdiler ve sektör enflasyonu çok yüksek şekilde arttı. Özel sektörü anlatmıyorum bile, adamın kanını çekerler sigortani adam akıllı yapmazlar elden para verirler. Devlette bile sigorta kaçırılırken özeli suçlamak ayrı komedi ama işte😀 gece gece patlama noktama getirdiler.

Ayrıca buradan yaşı genç universite çağında ki arkadaşlara da bir şey demek istiyorum..

Genç arkadaslarim sakın ola devlete atanma vaadleri ile bölüm tercihi yapmayın, tercihlerinizi her zaman özel sektorde dahi olsa sizi iyi yerlere getirip kariyerinizde önemli gelişmelere kapı açabilecek bölümleri tercih edin. Bunu sağlıkçı olarak aynı zamanda 2016 sağlık meslek mezunu bir acil tıp teknisyeni olarak yazıyorum

• @Uçan-hollandalı sağlıkçı olup özelde çalışmak başlı başına sıkıntı dediğin gibi (doktor hariç) sana hayatını emanet ediyorlar, asgarinin biraz üstü maaş veriyorlar, her yerde torpil var zaten yeni mezundan tecrübe istiyorlar, ha yinede bölümümü seviyorum ama işte, çalışmadıktan sonra neye yarar, birde mevcut durumlardan ötürü tüm sağlıkçıları küçük görmeye başladılar, düzelmesi için çözümlerden birisi kontenjanların düşürülmesi.

• @Murat-4 Türkiye de yapılacak en iyi şey ticaret...

• @Murat-4 Benim pek umudum yok buradan, çoğu şeyi kendi elleriyle niteliksizleştirdikleri için şaşırmıyorum. Geçen yıl Kırklareli polis evinde genç bir polis arkadaş ile kapı önünde sohbet ediyordum ve bana kendisinin aslında Almanca öğretmenliği mezunu olduğunu söyledi. Olay nereden nereye geliyor canlı örnek

• @Murat-4 Ticaret kesin olarak en iyi iş ama şöyle bir şey var ki; bu işi yapabilecek kişinin ağzının iyi laf yapıp yırtık olması gerekiyor bunun yanında nasıl desem ki şimdi üslup olarak sert kaçabilir ama o kaşmerlik olmadan olmuyor işte. Şuan sağlık alanında ticaret yapan Ordu'lu bir arkadaşım var deli paralar kazandı ve biz hep derdik bu çocuk aç kalmaz baba diye😀 çünkü demek istediğim kaşmerlik giriskenlik bu çocukta vardı

• @Uçan-hollandalı benimde umudum yok ama yapıcak bişey de yok, her şeyi kendileri yaptı zaten düze çıkması için olması gereken yinede kontenjanları düşürmek sayı azalır hem nitelik artar hem özel deki maaş şartları düzelir o zaman, doktorların gruplarını takip ediyorum onlar da memnun değiller herkes gitmenin peşinde, polislikde kendi mesleğini yapamayıp polislik tercih eden çok kişi var kaç sene önce biriyle konuşmuştum, eşi öğretmen kızın atanamamış polis olmuş veya haberlerde sürekli çıkıyor işte öğretmen inşaat, pazar da çalışıyor gibi

• @Murat-4 zaten 4 yıllık bir bölüm istiyorum

Bizim diplomalarımiz bırak ABD'yi Türkiye'de bile geçersiz zaten o yüzden mavi diploma veren üniversiteler odaklaniyorum

• @Murat-4 Gece gece tribe girdim hocam, ben yavaştan musadeni isteyeyim. Şimdi balkona geçip hayatı sorgulama evresine doğru yol alacağım

• @Uçan-hollandalı işin içinde büyüseydin yapardın öğrenirdin, bu yaştan sonra yapabilirmiyiz bilmem, babamın olayını anlatayım sana, bizim restaurant vardı o dönemde kapatmıştık, yol kenarların da da tabelalar onları kaldırmamız lazım fakat kaldırmakta parayla belediye de tabela vergisi istiyor başımıza bela olmaya başladılar, tabelaları beyaza boyadık bıraktık öylede, sonra yakımızdaki bir inşaat şirketi bizim tabelayı boşta görünce gitmiş üstüne kendi reklamını yapıştırmış babamda görmüş bunu gitmiş bunların ofisine siz benim tabelamı gasp mı ediyosunuz demiş, bizim fazla olan tabelayı satmış bunlara, 😂 diyeceğim ticaret böyle yapılır, karşı tarafın ne düşündüğünü anlayıp arz talep karşılamak lazım.

• @Murat-4 bu konuda haklısıniz bir tanıdığım vardı hemşirelik okuyordu staj yapmak için özel hastanelere başvurdu hespisnin ağzından çıkan ortak kelime gel tecrübe kazan ama para vermeyiz oldu
    O yüzden özel sektöre bir çok alanda hep karşıyımdir

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

37

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.5k

| | | |