Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @katafalk2, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

Bu arada demin bana onay maili geldi.

Düzeltme: Bilgi olsun diye;

20 Haziran - Başvuru
    7 Temmuz - Parmak İzi Verme
    10 Temmuz - Ek Belge Talebi ve aynı gün belge gönderme
    24 Temmuz - Vize Onayı

(Güncellemeleri de buraya eklerim.)

Merhaba, şu aşamadan sonra herhangi bir şekilde VFS'ye gitmem gerekecek mi?

• hocam vizeniz hayirli olsun, gonderdiginiz belgeleri ogrenebilir miyim ben de basvuru yapmak istiyorum

• @katafalk2

Evet gerekecek ,

Aşağıdaki iletide detaylı anlattım ne yapmanız geretiğini.

@grounddreamer, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

@black21

evet ekstra dökümanlarada ihtiyacınız var.

aşağıda detaylıca yazdım daha öncesinde

@grounddreamer, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

@About-You Merhaba ;

• size gelen mektupların çıktılarını alın.

• Başvuruyu sadece kendiniz yapmış iseniz mektup ve pasaportunuz ile VFS ye gidip ( randevu almanıza gerek yok ) " pasaport teslimi için geldim" deyip direk canada bölümüne geçiş yapın.

• Eğer aile başvurusu ise , diğer katılımcıların pasaportlarını da siz teslim edecekseniz " yetkilendirme yazısı" imzalatmanız gerekiyor. Bu yetkilendirme yazısı mektup ve pasaportlar ile aynı şekilde VFS ye gidin.

bunun için (https://visa.vfsglobal.com/tur/en/can/passport-submission ) kısmını okuyun.
    Bu bölümde "A duly filled out VFS Global Consent Form. Please ensure the authorized representative sections are completed." formu doldurmanız gerekiyor. Eğer diğer aile üyeleri de bizzat teslim de orada bulunacaklar ise bu formu doldurmaya gerek yok.

• Eğer aile başvurusu ise ve biyometri vermeyen birey var ise ( çocuğunuz ) yanınızda nakit 198 TL para bulundurun. o anda parayı nakit tahsil ediyorlar.

Daha sonra pasaportunuz Ankaraya gidecek ve Konsoloslukta pasaportlarınız basılacak. Bu bir süreç sürecin adımlarını aşğıdaki paylaştığım linkten takip edebilirsiniz. Sizin başvurunuz onaylandığı için siz zaten şu anda 4. adımı tamamlamışsınız. ( bu link sadece size e-mail ile gelen bildirimlerin ne anlama geldiğini içeriyor. Başvurunuz hangi aşamada olduğunu öğrenmek için vfs glolabalin sitesinden takip etmeniz gerekiyor. )

Gelen e-maillerin ne anlama geldiğini anlatan yazı : https://www.am22tech.com/ca/vfs-message-meaning/

Pasaport tesliminden sonra Başvurunuz güncel durumunu takip edebileceğiniz link :

https://www.vfsglobal.ca/IRCC-GPTWave1/Track/Index?q=shSA0YnE4pLF9Xzwon/x/CQ1P0LBKn66dLdNUfueK+wgQK15FNs3yVpXjESPsPIkYqDL56on8vfAnBfe7K1ejg==

• @A-K-0 çok teşekkürler!

• 24ünde yani dün İstanbul vfs'den parmak izi verdim arkadaşlar. Geçerli abd turist, yine geçmiş j1 amerika ve geçen yıldan schengenlerim var.
    Normal turist vizesi olarak başvuru yaptım. ABD vizesi olmasının sonucu hızlandırıp hızlandırmadıgından emin olamadım yazılanlar hep farklı.
    Gelismeleri ben de buraya yazacağım.
    Sistemde kontrol etmemiz gereke bir şey yok, vfs bize maille ulaşıyor değil mi?
    ayrıca reference number istiyor vfs başvuru takip kısmına tıklayınca, randevu mektubumdaki ref number yazdım ama kabul etmedi. ref number tam olarak nerde yazıyor ve vfs başvuru takip çalışıyor mu bilemedim bunu yapan varsa paylaşabilir mi?

• @dlnsr

eğer GC key üzerinden başvuru yaparken " Amerikan vizem var " dediyseniz ona göre işleme alınıyor. Ben oldukça hızlı aldım .

Vize onaylanana kadar tüm süreci GC key sistemi üzerinden kontrol eddeceksiniz. ( her değişiklikte sistemde kayıtlı mail adresinize mail geliyor )

Onay sonrası pasaportlarınızı teslim edince VFS glolablden size verilen belgede takip nosu olacak ondan sonra oradan da kontrol edebilirsiniz.

• Merhaba arkadaşlar, turist vizesi başvurusunda danışmanlık alınabilecek iyi bir acente biliyor musunuz?

• ⭐⭐ Yasaklı

Study permit son durum hakkinda bilgisi olanlar yazabilirmi

• @ogün-burak borsa bakiyelerini nasıl aldınız ıslak imzalı deniyor dönüşlerinizi bekliyorum.

• Selamlar, az önce onay mailim geldi. 28 Haziranda başvuru yaptım. 4 Temmuz parmak izi verdim ve 12sinde ek evrak istenildi. Tam bir hafta önce de sisteme yükledik ve bugün de onay geldi çok şükür. Baştan sona kadar yardımcı olan arkadaşıma da çok teşekkür ediyorum. Umarım hepimiz için en güzeli olur

• @0xumut Hayırlı olsun, gözünüz aydın 🙂

• @0xumut Merhaba hayırlı olsun. Ek belge olarak ne istenildi acaba?

• @ihsanozlen teşekkür ederim, maaş bordroları ve ikametgah belgemi istediler. ingilizce ya da fransızca istiyor özellikle. ben çeviri yaptırıp gönderdim ama ikametgahı türkçe gönderdim ek olarak apostil yaptırdım

• @gökhanbilgili Merhaba, online döküm aldım, imza veya kaşe ihtiyacı olmadan yükledim.

• Teşekkür ederim. bir sorum daha var depremzede olarak vizeye niyet mektubu yazan arkadaşlar var ise bu mektub hakkında yardımcı olacak olan var mı ? sadece niyet mektubu ve maaş bordrolarını yeminli tercümanlamı çeviri yaptınız ? bu iki soru hakkında bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

• @gökhanbilgili niyet mektubu başka yerden alınan bir doküman olmadığı için yeminli tercüman gerektirmez. İngilizce yazın verin, kendi beyanınız zaten, başvuruda sizin.

• 17 temmuzda biometrik verdim 26 temmuzda onay mail i geldi hakkımızdan hayırlısı yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler depremzede olarak başvurmuştum

• @nbbyr

Tebrikler vizeniz hayırlı olsun.

• arkadaşlar onay alana herkese hayırlı olsun diyorum. ben niyet mektubuna ve 5257 formunda vize reddi aldınız mı? sorusuna takıldım mayıs ayında Yunanistan vizem ret verilmişti bunu yazmam mı gerekiyor orayı çözemedim birde şu niyet mektubu için yardımcı olacak olan varsa veya başvurusunda farklı bir şey ile karşılasan olup da çözen varsa bu konuları da yazarmısınız rica etsem.

• @gökhanbilgili
    Vize reddi konusunu bilmiyorum ama ben niyet mektubunda youtube deki videoları kullandım kişsel durumları ve client informationa koyduğum belgelerin açıklamalarını yazdım o kadar Cenk beyin videolarını izleyin çok yardımcı oldu sağolsun

Benzer Başlıklar

• 6
  • 9
  • 11
  • 224
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

52

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |