Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 2006 ve 2007 yıllarında work and travel ile Amerikaya gittim. 2010 yılınca green card(lottery) ile Amerikaya yerleşmek üzere gittim, 3-4 ay kaldım ve 10 yıllık resident card edindim.

Ancak annemin diyaliz hastası olması vb. ailevi nedenlerle Türkiyeye döndüm ve işler beklediğimden farklı gelişti. Uzun yıllar içinde Annem vefat etti, evlendim, 1 çocuğum var, Türkiyede kamuda çalışıyorum ve Amerikaya 13 senedir hiç gitmedim.
    Hayatımın akışı değişti 38 yaşındayım ve kızımın hayatı ve eğitimi için Amerikaya tekrar ve bu kez kalıcı olarak dönmeyi istiyorum.

Uzun yıllar Amerikaya gitmeyen biri olarak mazeret beyan ederek tekrar giriş yapma ihtimalim var mı? Veya kamu çalışanı olarak yeşil pasaport alabiliyorum, vize kullanarak Amerikaya giriş yapsam ve orada Green Cardımı yenileyip tekrar normale dönme ihtimalim olabilir mi?
    Bu süreçte haklarım veya karşıma çıkacak sorun veya cezalar nedir?
    İyi Çalışmalar. Şimdiden Teşekkürler.

• Muslu Law Firm

@hasan-sakiz, içinde söyledi: green card ile amerika dışında uzun süre yaşamak

2006 ve 2007 yıllarında work and travel ile Amerikaya gittim. 2010 yılınca green card(lottery) ile Amerikaya yerleşmek üzere gittim, 3-4 ay kaldım ve 10 yıllık resident card edindim.

Ancak annemin diyaliz hastası olması vb. ailevi nedenlerle Türkiyeye döndüm ve işler beklediğimden farklı gelişti. Uzun yıllar içinde Annem vefat etti, evlendim, 1 çocuğum var, Türkiyede kamuda çalışıyorum ve Amerikaya 13 senedir hiç gitmedim.
    Hayatımın akışı değişti 38 yaşındayım ve kızımın hayatı ve eğitimi için Amerikaya tekrar ve bu kez kalıcı olarak dönmeyi istiyorum.

Uzun yıllar Amerikaya gitmeyen biri olarak mazeret beyan ederek tekrar giriş yapma ihtimalim var mı? Veya kamu çalışanı olarak yeşil pasaport alabiliyorum, vize kullanarak Amerikaya giriş yapsam ve orada Green Cardımı yenileyip tekrar normale dönme ihtimalim olabilir mi?
    Bu süreçte haklarım veya karşıma çıkacak sorun veya cezalar nedir?
    İyi Çalışmalar. Şimdiden Teşekkürler.

Sayin @hasan-sakiz, yesil kart bir statu oldugu icin zaman gecse de otomatik kaybedilmez. Sizin elinizden mahkeme veya gumruk yolu ile alinmasi gerekir. Ancak ABDye 1 yil giris yapmadiktan sonra yesil kartinizla giris yapabilmeniz normalde cok zordur. ABDye neden donemediginizi ve ABD ile baglarinizi gostermeniz gerekecektir. Bu durum bazen mumkun olabilmektedir ancak durumunuza detayli baktiktan sonra basari ihtimalinizi iletiyoruz. Durumunuzu guclendirecek dosyayi gumruk yetkililerine verecek sekilde hazirliyoruz. Annenizin diyaliz hastasi olmus olmasi size avantaj, ancak uzun yillar kamuda calismis olmaniz da cok buyuk dezavantaj. ABD ile baglariniz tuttunuz mu ona da bakmak gerekecektir. ABDye turistik vize ile girerseniz yesil karti canlandirma diye bir olay yoktur. Yesil kartla girerseniz yesil karti canli tutabilirsiniz.

• Kilitlendi  admin admin 

Benzer Başlıklar

• 2
  • 3
  • 2
  • 7
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

62

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |