Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• @new_life
    ücretsiz değerlendirme yapıyor bunlar da

• Tsklr doldurdum formlarini bakalim ne diyecekler

• @u2rem priority date: 18OCT2019

• @steve2021, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@u2rem priority date: 18OCT2019

Kişi/Priority date/DQ/ Kategori [interview date]

@steve2021 /18.09.2019 /01.10.2021/ EB2 NIW []
    @Muratkalender /05.10.2021/28.07.2022/EB 2 NIW[]
    @kelle / 08.2020 / 06.2022 / EB1 []
    @niwss / 11.21 / 01.23 / EB2 NIW []
    @TOK / 01.08.2022 / 04.04.2023 / EB2 NIW []
    @adedammy009 / 18.11.2022 / 05.04.2023 / EB2-NIW []
    @u2rem / 30.08.2021 / 21.04.2023 / EB2 NIW []
    @dil /02.2022/01.23/EB2 NIW []

• nisan istatistikleri açıklanmış. 15 EB2 randevusu verilmiş 11 i turk vatandaşı

• @niwss, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

nisan istatistikleri açıklanmış. 15 EB2 randevusu verilmiş 11 i turk vatandaşı

Çok iyi inşallah hızlanır çünkü bu ara dosya taşıma olayını ciddi düşünmeye başladım.

• @u2rem bu fiscal yıldaki şu ana kadarki en çok randevu sayısı EB2 için

• Benim bildiğim kadarıyla tüm EB kategorileri beraber değerlendiriliyor. Yani bu ay 15 EB2 çok gözükse de, aslında tüm EB kategorileri toplam 22. Bu da son aylardaki ortalamarla tutarlı, maalesef bir hızlanma yok.

• @kelle ben toplamda bekleyen eb2 icindeki azalmayi etkiledigi icin, ozellikle eb2 icin yazdim. Yani hangi kategoride ne kadar bekleyen oldugunu bilmiyoruz ama en azindan eb2 dan 15 kisi eksildi

• @niwss EB-2 NIW ve E2 ler için güzel bir gelişme bence sonuçta uzun zamandır bu sayıyı görmemiştik. Hayırlısı olsun

• @diamond merhabalar size birley danışmak istedim, sizinde J1 la girip I 485 Amerika içerisinde devam ettiğinizi görünce.. Biz de I 140 Türkiye içerisinde yapıp onay aldıktan sonra B2 turist vizesi ile Amerika içerisinde I 485 başvurusuna devam etmeyi planlıyoruz ama avukatımız ısrarla böyle yapamayacağımızı söylüyor, siz I 140 başvurusunun onayı Türkiye’den alıp mı USA giriş yapıp I 485 e devam ediyorsunuz acaba?

• Arkadaşlar merhabalar size birley danışmak istiyorum, yardımcı olursanız çok sevinirim, NIW başvurusunda avukatımızla başvuru için belgeleri hazır hale getirdik, I 140 Türkiye içerisinde yapıp onay aldıktan sonra B2 turist vizesi ile Amerika içerisinde I 485 başvurusuna devam etmeyi planlıyoruz ama avukatımız ısrarla böyle yapamayacağımızı söylüyor, forumdan da takip ettiğim kadarı ile Ankara I140 onayı sonrası ikinci aşamada randevularda çok yavaş ilerliyor, bu süreci USA de devam edebilmenin bir yoku var mı? Ya da ilk aşamada Turist vizesi ile USA girip I 140 ve I 485 aynı anda mı file edilmeli? Tabi 3 ay bekledikten sonra ??

• @dpdemir merhabalar size birley danışmak istedim, Avukatla görüşüp durumu AOS yapın demişsiniz ya ben tam olarak anlayamadım açıklamasını yapabilir misiniz?. Biz NIW başvurusu için avukatla anlaştık ve evraklarımız hazır başvuru sürecini birimli haftaya yapacağız bizde I 140 Türkiye içerisinde yapıp onay aldıktan sonra B2 turist vizesi ile Amerika içerisinde I 485 başvurusuna devam etmeyi planlıyoruz ama avukatımız ısrarla böyle yapamayacağımızı söylüyor, siz I 140 başvurusunun onayı Türkiye’den alıp mı USA giriş yapıp I 485 e devam etmekten mi bahsediyorsunuz, yoksa komple başvuruyu orda başlamayı mı acaba? Yardımcı olursanız çok sevinirim

• @clba I40'da ne yapacagini soyleyip teyid ediyorsun. Yani I40 basvurunda konsolosluk'tan randevu alip interview yapicam diyorsun dolayisiyla I40 onaylandiktan sonra B2 alip USA'e gidip AOS yaparsan bu yanlis bilgi vermekten durust olmamaktan dolayi direk bu ret edilirsin. Edilenler cok var. Hatta I40 basvurusundan sonra konferans icin B2 ile gitmek bile tehlikeli cunku immigration yapicam diyorsun ama nonimmigration vizesiyle giris yapmaya calisiyorsun. Aman dikkat.

• @ktur, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@clba I40'da ne yapacagini soyleyip teyid ediyorsun. Yani I40 basvurunda konsolosluk'tan randevu alip interview yapicam diyorsun dolayisiyla I40 onaylandiktan sonra B2 alip USA'e gidip AOS yaparsan bu yanlis bilgi vermekten durust olmamaktan dolayi direk bu ret edilirsin. Edilenler cok var. Hatta I40 basvurusundan sonra konferans icin B2 ile gitmek bile tehlikeli cunku immigration yapicam diyorsun ama nonimmigration vizesiyle giris yapmaya calisiyorsun. Aman dikkat.

Avukatım da benzer şeyler söylemişti o yüzden Turist vizem olmasına rağmen 2 yıldır ABD ye kongre için dahi olsa gitmedim.

• @Adedammy009
    siz hangi firma ile başvuru yaptınız?

• Herkese merhaba, konuya yeni dahil oluyorum. Bir konu hakkinda sizlere danismak istedim. F1 vizesi ile 1 yildir Californiadayim UCSC'nin 1 yillik UX Design sertifika kursunu tamamladim. Calisma iznim geldi. Haziran sonunda da 1 yillik opt surecim baslayacak. Ben IT sektorunde Unileverde 6 yil calistim bunun son 2 senesi tedarik zinciri yonetimi ekipleriyle birlikte calisarak gecti ve Istanbul Universitesinden de Tedarik Zinciri Yonetimi alaninda master sahibiyim. EB-2 yi New York ta yasayan bir arkadasim onerdi. Orada bir avukat arkadasimin arkadasi icin basvuru almis ve 4 ayda green card gelmis. Bu ne kadar dogru bilemedim ve arkadasim Temmuz sonunda basvuracak sizce onun sonucunu beklesem mi? Yada burada benim gibi bir durumda olup EB-2 ye basvuran oldu mu? Surec nasil ilerledi? Ne kadar zamanda green card geldi? Seyahat izni ne kadar zamanda geldi vs. gibi sorularim var. Bilgisi olan varsa beni aydinlatabilir mi acaba? Benim icin cok yeni bir durum bu... Bir arastirayim dedim ve burayi buldum bu sebeple hemen yazmak istedim. Yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim.

• Bu ileti silindi!

• @aksinaletinsan, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@Adedammy009
    siz hangi firma ile başvuru yaptınız?

Ellis Porter

• Burada EB vize görüşmesini bekleyen Türk olmayan var mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |