Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @eb3vize-com
    Verdiginiz Google meet kodu gecersiz. Toplanti saati mi degisti?

• ⭐⭐

@rasmus site üzerinden gerçekleşti toplantı. Bende google meet üzerinden giremedim.

• Burada meet kodunu niye verdiler o zaman. Bizde bosuna deniyoruz. Sitelerinde nasil oldu. Bende kayitliyim sitelerine. Bana bir bilgi gelmedi.

• Bu ileti silindi!

• @eb3vize-com
    Dosya ile ilgili nasıl bir sorun yaşanabilir, sık yaşanan bir şey midir?
    Randevu tarihi sadece NVC'nin 2 aylık periyotlarla attığı email ile mi bildiriliyor, yoksa bu mail dışında herhangi bir tarihte de mail atabilirler mi?
    Randevu emaili geldikten ne kadar sonrasına tarih veriliyor, belli bir süresi var mı?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Murat 4 Murat 4 

• @zazozu neye karar verdiniz?

• ⭐⭐

13 Mayıs akşamı @eb3vize-com ile toplantı yaptık. Burada yazılanların tekrarı da olabilir aşağıdaki konuları özet olarak geçebiliriz.

*Kendilerinin anlaştığı iki firmanın üzerine yeni firmalar ekleneceğini ama zamanının belli olmadığını söyledi.
    *Ohio daki mc donalds işinin south caroline ya göre 3 ay önceden prosesinin başladığını söyledi.Haliyle en önce çıkabilecek kart mcdonalds ohio üzerinden olacak.
    *Kendi araştırmaları ve amerikadaki göçmen araştırmacılarının analizlerine göre 2024 yazına kadar Eb3 mülakatlarında bir rahatlama bekleniyor.Yani bekleme sürelerinin çok olacağını düşünmüyorlar zaten burda bunu belirttiler.
    *Mülakatların ingilizce olacağını ve iş ile ilgilide (nerden buldunuz,ne işi yapacaksınız gibi )soruların gelebileceğini kendilerinin mülakat öncesi detayları vereceklerini söylediler.
    *Ücretle ilgili sitede verdikleri detayların geçerli olduğu,kart sonrası ödeme v.s varyantlarının olmadığını söylediler.

• @Yunus-Şahin emekli olabilecek olsan denermiydin?:)

• Bu ileti silindi!

• Belki sorulmustur ama ben göremedim, Eb3 başvurusu yapanların eş ve çocuk durumları ne oluyor? Onlara da green card veriliyor mu?

• @eb3vize-com Nezaketiniz için çok teşekkür ederim. (Aslında söylemim küçük bir lâtifeydi)

• ⭐⭐

@caliskanpr onlarda gc alıyorlar.

• Merhabalar,
    Sorum şu olacak, kardeşim yakın zamanda (1 ay kadar oldu) turist vizesi ile arkadaşının yanına gezmeye gitti, arkadaşı orada ona iş ayarlayabileceğini söylemiş ve ayarlamışta fakat turist vizesi ile gittiği için çalışması yasak olduğundan dolayı, kalsam nasıl olur dönsem ne olur şeklinde ikilemde kalmış durumda. Kardeşimin durumunda turist vizesini (vize kodunu sormadım bilmiyorum) EB-3 vizesine çevirip hemen çalışmaya başlaması mümkün mü ? Yada tam olarak prosedür nedir.
    Herkese iyi çalışmalar iyi forumlar dilerim.

• @caliskanpr eşi ve 21 yaş altı çocukları greencard sahibi olabiliyor.

• @ReLoad Bu konuda kendileri önceki yanıtlarda açıklama yapmış, turist vizesi ile eb3 yapılmasını tavsiye etmiyorlar. Çünkü turist vizesi göçmen olmayan bir vize olduğundan ülkeye giriş amacınız turistlik olması gerekiyor. Turistlik amacıyla gidip eb3'e döndürmek isterseniz de sorun yaşanabiliyormuş. Bu adımda izlenmesi gereken yol, turist statüsünden başka bir statüye geçiş yaptırılıp oradan eb3'e başvurulması. Yani kardeşiniz eğer bu yola girecek ise önünde 3 seçenek var,

1- EB3'e başvuru yapıp Türkiye'ye döner ve mülakat tarihi bekler. Bu sayede turist vizesi ile ilgili bi durum olmaz. Ancak Türkiye'de mülakat tarihi +9 ay daha süreci uzatabilir.

2-EB3'e başvuru yapıp yine Türkiye'ye döner ancak süreç ilerledikten belli bi süre sonra amerikaya giriş yapıp statüsünü başka bir statüye geçirtir ve sonraki sürece amerikada devam eder. (bu adımda Türkiye'den vize mülakatı beklemez, çünkü zaten amerikada bulunduğu için AOS dedikleri işlem yapılıyor.)

3-EB3'e başvuru yapıp Türkiye'ye dönmez. Bu seçenekte ülkeye giriş yaptıktan 3 ay sonra başka bi statüye geçiş yaparak sürece amerikada devam eder. Buradaki püf nokta bu süreç boyunca statü kaybı yaşamamanız gerekiyor. Yani 12-14 ay'a kadar sürecek bi süreçte amerikada yasal olarak kalmak zorunda.

Benim edindiğim bilgiler bunlar, sizler kendilerine de ulaşıp sorabilirsiniz.

• selam
    bir sorum olacaktı forumu biraz taradım ama biraz farklı cevaplar var sanki.
    NVC birth certificate istiyor bizden çocuklar dahil. bu e devletten alınan nufus kayıt örneği mi yoksa nufus müdürlüğünden alınan apostil falan yapılıp tercüme ettirilen formül A mı olacak. cevap için şimdiden teşekkürler

• Merhaba, bu firma üzerinden(eb3vize.com) başvuru yapan arkadaşlar var mı? Var ise süreç nasıl devam ediyor, bizi aydınlatabilir mi?

• @response Şuan ben de bunu merak ediyorum, deneyimleyen kişiler bizi yeşillendirirse süper olur

• Arkadaşlar merhaba, bugün itibari ile bende sürecimi başlatmış bulunmaktayım. Yani parayı gönderdim arkadaşlara 2-3 iş günü içerisinde hesaplarına düşecek. ondan sonra bizde bu serüvene katılcaz inşallah. dv lottery beklemekle olacak iş değil bu! Herkesin hakkında hayırlısı olur inşallah

• @sezgisarikas Şimdiden yolunuz açık olsun, gelişmeleri buradan yazabilirsiniz çok iyi olur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.9k

| | | |