DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Kesinİzmirli İnanılmaz gerçekten klavye otomatik düzeltti ne whatsapta yazı mı yazıyorsun 😂 Gerçekten kim öylesine başvuru yapıyor onlara çıkıyor heralde

• ⭐⭐

Bende okuyorum soruları da, hakikaten o kadar çalışıp hazırlanananlara çıkmadı şurdan en üzüldüğüm konu. Ben adres ve iş yeri listesi yapmıştım excelde. Hazırdım yani. Ama olmadı. Seneye artık.

• @Kesinİzmirli Diş hekimliği ve avukatlıkta buralara düştü hocam, şuan herkes üniversiteye giriyor en tenekesi bile. Ama 💡'ler bununla övünüyor

• @Kesinİzmirli Hocam olay 100 bin lira maaş falan değil artık. O civarlara yakın bir maaşım var ve 25 yaşındayım. Olay şuna dönüştü benim için, dediğiniz gibi huzur yok. Şöyle bir durum da çıkıyor ortaya; orada normal iş hayatımdaki çalışma saatlerini uygulasam yine 5-6k dolar arası bir parayı kazanacağım UBER'de bile. Fakat ben 5k dolara Türkiye'de şahin alabiliyorum anca. Ya da 4-5 ay biriktirip 0 clio alabiliyorum. Aynı şekilde orada 2020 model mustang alabilme imkanın bile var(misalen konuşuyorum). Ev konusu da aynı şekilde, sırada 2+1'ler bile 3-4 milyon civarına çıktı İstanbul'da. Artık ben bizim yaş grubumuzda gitmeyi istemeyecek kimseyi tanımıyorum.

• 4 5 yıldır başvurmak için bekliyordum artık yaşım yetiyor umarım buradaki herkese çıkar

• ⭐⭐

@aldaci-0 gayet doğru bir yaklaşım. Parası olanda olmayanda gitmek istiyor. Paran varsa bazen soyutlanıyorsun ama sokağa çıkınca Türkiyedesin. En pahalı benzine en pahalı elektronik eşyaya sahipsin. Ve hergün paramın değerini nasıl korurumu düşünüyorsun. 20-30 yaş arası imkan yaratın gidin. 40 üstü ben gibiler düşünerek gitsin. 🙂

• @selamibasaran Valla abi EB3'e başvurup ilk gidenler kervanını izlemek istiyorum aynı zamanda da orada kendime iş kurabilmek için biraz birikime ihtiyacım var açıkçası. Sorunumuz toplumsal bazda biraz. Kimin yönetip-yönetemeyeceği hiç umrumda değil çünkü ülkemizdeki bu düzenin en azından yaşanılabilir standartlara yükseleceğini hiç ummuyorum.

• ⭐⭐

@Kesinİzmirli, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Raskolnikov-0 hocam birisi de soyisimleri yanlış yazdık klavye oto tamamlama da kalmış . Formu gönderdikten sonra fark ettik demiş

Yahu bu kadar önemli bir işi nasıl tekrar tekrar kontrol etmeden yaparsınız ki ??

Ben 8 senedir bu lanet kartın çekilişine başvurmama rağmen her başvuruda başvuruyu göndermeden önce 10 kere tekrar tekrar kontrol ediyorum yanlış bir şey yazmayayım diye.

Bizim gibilere çıkmaz. Yalan yanlış doldur gönder çıkar ama..

• ⭐⭐

@aldaci-0 ben bir kaç varyant baktım. 60-70 bin dolara bir işletme satın alınabiliyor. Çamaşırhane gibi. Kuru temizlemeci vs. Yeterki istensin,orda ticaret yapılır. Ama gc lı şekilde yapmak lazım. Ticari vizeyle sınırlı kalıyorsun. Eb3 ve sonrası ticaret benimde planım bu.

• @selamibasaran bir daire parasına hallolur yani, eb3 den daha akla yatkın geldi, olur gibi.

• @selamibasaran benzer planlarımız varmış abi, umarım bunlara gerek kalmadan, seneye bu zamanlarda; hangi eyalet ve neden konusunu konuşuruz 😃

• ⭐⭐⭐

@aldaci-0 bana nedense hiç güvenilir gelmiyor bu yöntem.. hele ki Türkiye’den ve dünyadan kaç bin kişi gitmiş diye verilere bakınca sonuc hiç iç açıcı değil bana göre.. Dilerim ki gerçekten bu yöntem tutar ve göçmek isteyen herkes göç eder çok soru işaretleri olan bi sistem birilerinin bu yolla gitmesini izlemek en az 3 yıllık bi süreç ve bakalım bu 3 yılda bizi neler bekliyor 🙂

• ⭐⭐

@Murat-4 öyle ama işte önce amerikaya gideceksin. İşletmeye bakacaksın, alacaksın vize türünü değiştireceksin , çok kolay değil. Bide onda gc alamıyorsun. Türkiyeden işletmeye ortak oldun yada aldın o da ayrı bir uzun süreç. Devamlı yenilemen gerekiyor,şirketin çalışıyor olması gerekiyor.
    Benim aklıma yatan plan turist vizesi almak,oluyorsa aynı anda eb3 e başvurmak,eb3 vize sürecine gelince abd ye gidip aos yapmak şeklinde. Böyle daha hızlı olur gibime geliyor.

• ⭐⭐

@aldaci-0 evet. Ben birde oluyorsa öncesinde turist vizesi almayı planlıyorum.

• @selamibasaran dediğiniz gibi kolay değil, araştırıcam biraz, bana turist vizesi şuan da vereceklerini sanmıyorum ayrıntılara bakıcam, ona göre nedir ne değildir birde avukat bulmak gerek ciddi düşünülürse, aslında orada güvenilir birisi olsa işler daha kolay olur tahmin ediyorum, ama yok işte.

• ⭐⭐⭐

@Kesinİzmirli çok büyük konuşmayın bu tarz hatalar hep olabiliyor, o anki heyecanla isminde eksik harfe basanlar, soyisim isim yeri karıştıranlar her sene yaygın birşey onun için büyük konuşmayın derim

• ⭐⭐⭐

@selamibasaran sınav değil işte bu ne yazık ki, kimin şansı varsa o sene o gidiyor. Form zor bir form değil zaten hiç hazırlık yapmasanız bile tek başınıza doldurabilirsiniz ancak 1-2 soruda belki aklınız takılacak bir form olabilir dil nedeniyle onun için günler, haftalar önceden hazırlık yapıp kendinizi çok yükseklere çıkarmak kötü çünkü olumsuz sonuçta çok yüksekten düşersiniz.Hep onu söyledim amerika ilgili araştırma yapmanızada plan yapmanızada seçildikten sonra bol bol zamanınız olacak erken kaptırmayın kendinizi

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş kardeş ben hep öyleyimdir. Yoksa yarın form doldurmayacağımı biliyorum tabiki. Her iş için planımı yaparım. Bütçesini yaparım. Burda demek istediğimiz zaten düşük ihtimal çıkması,ama bari forumdan dersine çalışmış bir kaç kişiye çıksaydı. Yoksa orda insanları küçümsemiyoruz. Her mülakat yeni bir tecrübe katıyor bizlere sizlere hepimize.

• @waterman Vasıfsız olarak başka ülkeden adam getirtmek bana da saçma geliyor 😃 mesela Mc'da çalışacak adam için neden böyle bir vize türü veriyorlar anlam veremedim. USA da bir ton insan var bu işi yapacak. En güzeli evlilik ya da gc kazanmak diğer tüm işlerde sorun oluyor

• ⭐⭐

@Uçan-hollandalı Mc’de ücretler düşük , Yerlisi zaten çok çok nadir personel bazında , çalışanlar daima öğrenciler , ve göçmenler oluyor , öğrenciler 2-3 aylık masrafını çıkarıp işten çıkıyorlar , Göçmenler içinde durum aynı herkes bi başlangıç olması açısından giriyor bu tarz fastfood firmalarına , 3-5 ay çalışıp çıkıyorlar , Mc’de bu durumdan yıllardır müzdarip olduğu için Bu yola başvuruyor , en azından 1 yıl garanti çalışacak diyor kendince , neden bir çok f.food firmasından MC var peki , bu işler finans gücü istiyor ve MC de bu sorumluluğu kaldırabiliyor , bir çok MC de çalışanlar bu sponsorluk yoluyla gelenler ile dolmaya başladı , bu böylede devam edecek , eğer pandemi etkisini 1 sene daha yitirmeseydi sağlık sektöründe de EB3 e başvuracak Bir çok firma çıkacaktı , ki hala açık var hemşire vs , yani kısacası bu saçma değil aslında , eğer adını şanını duymadığınız bir firma sponsor olmak istiyorsa orda dikkatli olmakta fayda var ama dediğim gibi kendini artık dünyada bilmeyenin olmadığı bir marka MC Amerika’da ki durumu belli , bu yol ile birçok insanın Amerika ya yolu açılıyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

208

41.5k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.5k

| | | |