Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• @kugutex, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Taiga, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Birgariphayat, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Arkadaşlar japonya hakkında düşünceleriniz nasıl?

Ben bir dil okulu ile iletişime geçtim. Evraklarımı gönderdim. Bir kaç haftaya öğrenci vizesi verip vermedikleri belli olacak. Verirlerse memurluktan istifa edip Temmuzda Japonya'da yeni bir hayat kurmaya gideceğim. Eğer vizeyi vermezlerse muhtemelen bir kere daha denerim. Eğer baktım olmayacak gibi başka bir ülke ve başka bir yol düşüneceğim.

@Taiga, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Birgariphayat, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Arkadaşlar japonya hakkında düşünceleriniz nasıl?

Ben bir dil okulu ile iletişime geçtim. Evraklarımı gönderdim. Bir kaç haftaya öğrenci vizesi verip vermedikleri belli olacak. Verirlerse memurluktan istifa edip Temmuzda Japonya'da yeni bir hayat kurmaya gideceğim. Eğer vizeyi vermezlerse muhtemelen bir kere daha denerim. Eğer baktım olmayacak gibi başka bir ülke ve başka bir yol düşüneceğim.

Japonya vize varmıki. Ben Vizesiz gidiliyor diye biliyorum. 2002 de gitmiştim vizesizdi. Halen oyle diye biliyorum.

3 Aya kadar turistlere vize yok. Ama benim amacım turist olarak gitmek değil. Hem Japonca'yı öğrenebildiğim kadar öğrenmek hem de orada uzun süreli yaşamayı deneyimlemek istiyorum. Bu yüzden öğrenci vizesine başvurdum. Ayrıca kaçak olarak çalışan veya iltica talep eden çok fazla Türk vatandaşı olduğu için vize olmasa bile turist olarak gelip hava alanından geri dönmek zorunda kalan çok fazla Türk varmış Ayrıca suç işleyen de çok fazla Türk varmış ve Türkiye suçlu iadesi konusunda sıkıntı çıkarıyormuş. Bu yüzden Japon gümrük polisleri Türkleri mimlemiş. Yani ne şimdiki Türkiye 2002'deki Türkiye, ne Türk vatandaşları 2002'deki Türk vatandaşları, ne de Japon memurlar 2002'deki memurlar. Her şey artık bizim için çok daha zor.

• @fredyjones hepimiz bir yerlerde hata yapmışız.

• @hamsisever, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@fredyjones benim en buyuk hatam 98 yilinda ingilterede canterbury gittim dil kursuna 3 ay. Kafayi yedim geldim. Hatam kafayi yememem lazimdi. Kalacaktim bi sekilde orda. Gecmisle gelecege care yok malesef.

Bizim komsu yillar once gc basvurup bes kurussuz gittiler.. O zamanlar tr den basvuran cok az oldugu icin cikmis tabi hali ile... Simdi cocuklari ana karnindayken gittigi icin ordaki okullarda okuyorlar:) orada buyuduler bize boyle sans dusmez be 😃

• @gtx295 20-25 yıl önce bu ülkeden göç edenler cidden vizyon sahibi insanlar, ekonomik olarak bu denli çöküş olmamasına rağmen bir şekilde akıllarına koyup gitmişler.

• @gtx295 23 yaşında olmakla beraber ilerde benim de çocuklarım rahat bir yaşam sürsün,sosyalleşsin diye ben de bir yerlere gitmek zorundayım,gidicemde.

• @Murat-4 Yok zaten şuan sayaç olmaz tabi ki , sadece görmeye alışmıştık

• @Uçan-hollandalı Valla o vizyon bende de vardı da şans yoktu :)))

• @Riethian Sizin ki istisna olmuş ama hocam ne denir bilemedim 😃

• Arkadaşlar bugün tekrar baktım, çıkmamış. Kesin bilgi yayalım..

• Ben de baktım 🙄 sanırım bir süre daha bakarım hala toparlayamadım bünyeyi... gc harici yolları araştırıyoruz ama bebeğimiz olduğu için biraz korkutucu geliyor. Çocuk olmasa hemen bilet alır giderdik o kadar bıktım artık ülke gündeminden insanlarından... şu geldiğimiz hali düşününce insan gerçekten üzülüyor bu kadar zengin kaynaklara sahip bu kadar güzel kültürlere sahip bir ülke nasıl bu hale gelebilir inanılmaz 😞

• @Uçan-hollandalı aslında Türklerde her zaman bir Amerika sevdası vardı

YouTube girip 13 bölümden oluşan Amerika'da türk olmak belgeselini izlersen ne demek istediğimi daha iyi anlarsın ,gidenlerin geneli 20'li ve 30'lu yaşlarında hepsinin de ortak noktası para ve alım gücü yani şimdiki gibi
    Yani 25 yil öncede ,şimdide,25 yil sonrada gideceklerin çoğunluğunun para ve alım gücü yüzünden gittiği ve birazda Amerikan sevdaliği🙂

Amerika'da türk olmak belgeselini izleyince bana çokta vizyon gibi gelmedi o zaman gidenlerin🙂

• @Birgariphayat maaşımla döviz alıp masraflarım arttığında da geri bozuyorum son 2-3 aydır kısır döngü haline geldi 😑

• @animehime94 eğer daha ucuzuna bozduruyorsan hiç alma.

• Adamlar Amerika'ya ayak bastığınızda EB3 için yaptığınız harcamayı size iade ediyor , İlanın güzelliğine bak

https://www.simplyhired.com/job/IPSqVMN0kXu0R2qiM9NTXLN_vMjbQVAlIPICroSctGpnsdNbu4BYng

• @hdemircanusa baya kolaylık göstermişler, hemşire olsaydım giderdim, paramedik istemiyorlar maalesef.

• ⭐⭐

Kuzenlerimden biri Almanca öğretmeni. Bana geçen diyor son senelerde ders verirken o kadar çok doktorla mühendisle tanıştım ki aklın hayalin almaz.

Azıcık mürekkep yalamış olup da bu ülkeden gitmek istemeyen yok.

• @Chromium Bu ülkede iyi egitmli insan kaçmıyor A.'dan Z'ye insan kaçıyor hangi meslegi olursa olsun kaçıyor...kaçan kurtuluyor bizlerin şansı ne zaman dönecek hep umutla bakıyoruz.sonuç yine hüsran

• @hdemircanusa, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Özgür-Can Troll olduğuna çok eminim ama şu süreçte yapılacak işler değil , benim gibi takıntılı biri düşecek peşine 1 post için 10 dayak yiyecek haberi yok

Desenize; 1 post'a dayak yemeyi hak ettiler.

• @hdemircanusa, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Adamlar Amerika'ya ayak bastığınızda EB3 için yaptığınız harcamayı size iade ediyor , İlanın güzelliğine bak

https://www.simplyhired.com/job/IPSqVMN0kXu0R2qiM9NTXLN_vMjbQVAlIPICroSctGpnsdNbu4BYng

Dolandırıcı olma ihtimalleri yok mu acaba
    Gerçek olmayacak kadar güzel teklif🙂

Siteye girdim de arayüzü biraz karmaşık geldi bana ve eb3 hakinda bir şeyler göremedim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |