Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gtx295 bende eb3 düşünüyorum ödemede kolaylık göstermiyorlar ama.

• @gtx295 Bende az önce bir şirketle görüştüm, red alma ihtimali kuvvetle muhtemel olduğunu söylediler.Kendimi cikmazda hissediyorum,gencecik yaşımızda bize sunulan şu hayata bakın,buna sebep olanlara hakkımı helal etmiyorum.

• ⭐⭐⭐

@Murat-4 3 taksit şeklinde olduğunu görmüştüm o başlıkta 5+5+10 şeklinde

• @Birgariphayat Teknik olarak bakarsak evlilik haricinde garanti denecek bir yol yok

• @Yıldıray81, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@gtx295 eb3 için iş anlaşması gerekmiyor mu?

Evet forumda araci kurum mevcut. O sekilde basvurmayi dusunuyorum...

• Bir şekilde gidip 5 yıl kalınca nasıl bu hakkı elde edebiliyorlar peki?

• @Yıldıray81 Geçerli bir iltica sebebin varsa Meksika üzerinden kaçak gitsen bile seni ABD içerisine alıp çalışma kartını veriyorlar, bunun örneği YouTube da kanalı olan bir şahıs vardı şuan adı aklıma gelmiyor ancak yorumu editleyip yazacağım. İkinci olarak ise yine bir şekilde kaçak girdiniz ve kamp surecindeyken size sponsor olabilecek birini bulursanız yine denetimli olarak serbest birakilirsiniz

Edit: https://youtube.com/@berkekayikcioglu

Bu kişi belirtmiş olduğum şekilde gitti ve çalışma izni aldı aynı zamanda

• @Emre-Kurtulmuş evet dediğiniz gibi, biz gittikten sonra ödeme oluyormu demiştik öyle olmuyormuş, daha fazla taksitde yapmazlar sanırım.

• ⭐⭐⭐

@Murat-4 gerçekçi olmak lazım bence biraz gittikten sonra ödeme alacak bir firma bulmanız imkansızdır. Adamlar sizin işlerinizle ilgilenicek evrak kısmını halledilicek siz amerikaya gidecek duruma gelene kadar belki 2-3 yıl geçicek bu süreç zarfında ödeme almadan işlem yapıp kendilerini riske atmazlar olurda mülakatta elenirseniz ödemeyip bırakmaya çalışanlar olabilir

• @Onurfidan Lütfen istanbul konsoloslugunun da green card mülakatı yapması içinde bisiler yapalim

• 10 senedir bana da çıkmayan bir talihli olarak herkese selam.

• Bir şirkette bir tanıdığım abi var. 1 ay önce "hocam ben amerikaya gidiyorum orda tanıdığım var orda inşaat üzerine çalışıcam" demişti. Bu abi de 50sinden fazla yaş itibariyle. Dedigim abinin anlattıklarını özet geçiyorum...

Ordaki tanıdığı her masrafını ödüyormuş. 20 bin dolar gibi bir rakam telafuz etmişti. Meksika üzerinden geçecekmiş. Ordayken borcumu ödeyeceğim demişti abi. Dedim "abi masrafı düşünme orda kolayca ödersin" diye moral vermiştim. Bu bahsettiğim abi orda inşaat falan yapıcam demişti. Geçenlerde haberini aldım bahsettiğim abi amerikadaymış...

Ben yani şunu anlamıyorum; amerikaya illegal girmek bu kadar nasıl kolay olabiliyor yasal gitmek amerikanın işine gelmez mi? Yani çok mantıksız geliyor bu işler. Madem iş gücü ihtiyacı var versene kolaylıkla vizeni...

• @Uçan-hollandalı Benim arkadaşın akrabası da Meksika'dan girerken yakalanıp 1 ay dayak yemiş hapishanede, sonra da uçakla geri göndermişler. Ve arkadaşa "yalnız sağlam dayak yedim 1 ay boyunca "demiş. Bu da işin diğer tarafı tabi. Ve bunu göze alıp gittik diyelim.. Nasıl gidicez? Kim yönlendirecek vs.

• @simurg9492 insanlar bu yüzden o yollara giriyorlar zaten, birazda kendileri insanları illegal yollara yönlendiriyorlar.

• Kyk'da kalırken bir arkadaşımın oda arkadaşlarından birisi kaçak olarak Almanya'ya diğeri de İsviçre'ye gitmişti.Suan durumları nasıl bilmiyorum bildiğim birşey varsa kaçak gitmek legal olarak gitmekten daha kolay.Ha bir komsumuzda soluğu kanada da almıştı geçen yıl.Bu gidişle sizleri bilmem değerli forum uyeleri ama sanırım ben bu riski alacağım...

• İnsanlar daha iyi hayat şartları için kaçak olarak bile gitmeyi düşünüyor. Üzülüyorum insanımıza.

• @Murat-4 Teşekkürler

• Arkadaşlar bu forumda Kaçak gitmeye teşvik edecek konuları lütfen yazmayın , Süreçten , konudan habersiz bir çok insan var ve yazdıklarınız başkalarının fikirlerini etkileyebilir , Bahsi geçen konu Legal değil , İllegal konuları lütfen özelden konuşun

• @Birgariphayat 11 mayısta ABD göçmen yasası değişiyor şu an kapılar kapalıymış, iltica için bir uygulama yüklüyorsun sonra ordan başvurup gunun geldiğinde kapıdan giriyorsun tabi kolay değil bu süreç çünkü o uygulama TR de kullanılmıyor meksikada kullanılıyor.Meksikaya zaten giremiyoruz kaldıki girdin randevu alman aylarca sürebilir meksikada bu süre zarfında kalman çok güç

• En sağlamı eb3 vizesi, 20 bin doları gözden çıkarıp başvurup bekliyeceksin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

29

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |