Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@paşa ah bee… Vallahi bu sene olsunda orayı ağlatalım , ciddi sıkıldım burdan , EB3 bakıyorum 400.000TL 😶🌫️ Turist gitmenin benim için anlamı yok zaten , napıcaz böyle bilmiyorum

• ⭐⭐

@Kesinİzmirli, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Herkese selamlar.

Uzun zamandır forumu kayıt olmadan okuyup burda kendimce hayallerinize ortak oluyordum.
    Bugün bende kayıt olup hep birlikte yeni dönemde sohbet muhabbet etmeye geldim. Beni de yazın konuya 😂😂

Dün tabiki hnbs görüp hüzünlendik. Aslında ben bu güne kadar green card a hiç başvurmamıştım. Bu sene ilkti. Başvurmama sebebim okulumun olması , okuldan mezun olduktan sonra pandemi falan derken Başvurup da kimsenin hakkına girmek istememiştim. Gitme durumum yoktu yani isteksizdim ama uzun zaman sonra ilk kez bu sene tamamen kendimi yurt dışına yerleşmeye hazırlıyorken başvurmadı denedim .

İnşallah gitmeyi kafasına koymuş ve kendini hazırlamış insanlara çıkmıştır ama gördüğüm kadarıyla nerde öylesine başvuran, gitmeye niyeti olmayan insan var. Ona çıkmış. En çok da bu üzüyor.

Artık yapacak bişi yok 1 sene bende sizinle buradayım artık 😂 1 sene uzun bir süreç bakalım önümüze ne fırsatlar çıkacak. Mesleğim ile ilgili de yurt dışında çalışma imkanım olabilir artık onlara uğraşıcam

Diğer imkanlarınız varsa onları da değerlendirin. Bakın benim ilk başvurum dün gibi aklımda ama 8 oldu bile benim. Olmayınca olmuyor.

• @hdemircanusa bu EB3 için 400 bin sadece şirkete gidecek paramı ? Ve güvenilir şirketler var mı acaba örnek varsa ben araştırayım bi

• s.a ben de yerimi alayim burada diger yerde yazilanlari okumak dahi istemiyorum ... valla morel 0 he sabah sabah 😃 ben bu yil katilmaya da bilirim gc a hadi yine iyisiniz bir kisi elendi 😃 😃

• @eco pasaport şartı ve makul bir ucreti olsa yeter(100$) gibi cok büyük fark yaratırdı inan

• @Chromium imkan olarak şöyle . İnşaat mühendisiyim. Türkiye de cidden değersiz bir duruma düştü mesleğim. Ve iş bulmak çok zor . Bende madem öyle diyip kendimi sadece dil geliştirmeye yönelttim. Yurt dışındaki şirketlere başvurma yoluna yönelicem. Sağolsun canım ülkem de severek yapmak istediğim mesleğimi icra edemiyorum.

Green card ada kendimi tam anlamıyla hazırlayıp başvurmuştum. Olursa olur olmazsa önümüze bakmak zorundayız bunun da bilincindeydim. Zaten tek bu çekilişe bel bağlarsa yandık yani. Bakalım önümüzdeki 1 senelik süreç ne gibi sürprizler getirecek bize

• @ethsea, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

İlk sayfada yerimizi alalım. Umarım seneye burada mesai yapmayız 🕊

:((( şey.. 🤭
    çok büyük hayallerim vardı 2024 için yaklaşık 1 yıldır her gün dua ediyordum, rüyalarıma falan giriyordu amerikadaydım. malesef olmadı inşallah 2025'te olur diyerekten gerçekten bunu yürekten isteyen herkese şans diliyorum! ♥

• @Chromium temmuzda dil okulu vize randevum var ama arastirmalarima gore abd son iki yilda vize oranlarını dip seviyeye cekmis bekleyip bakacagiz

• Evet, bu yılda kaybedenler kervanına katıldım çok şükür ama ağır olmadı bu sene rahat atlattım 🙂 Ekim ayında tekrar başvuracaz.

• Selamlar herkese, nasılsınız?

• @Kesinİzmirli Bende inşaat mühendisiyim mesleğimi bırakalı 2 yıl oldu bu ülkede yapılacak meslek değil yazılım sektörüne geçtim.

• @hdemircanusa, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@paşa ah bee… Vallahi bu sene olsunda orayı ağlatalım , ciddi sıkıldım burdan , EB3 bakıyorum 400.000TL 😶🌫️ Turist gitmenin benim için anlamı yok zaten , napıcaz böyle bilmiyorum

Merhaba
    eb3vize.com İstihdam Bazlı Green Card odasında bir ileti yazdım şimdi o iletiyi kopyala yapıştır yapacağım

Yüksek bir mebla ama gözümde çok görünmedi nedeni ise
    ABD F1 ile gitsen (dil okulu için konuşuyorum üniversite daha pahalı olacak) 1 yılık dil okulu fiyatı 30,738$ yani 600 bin TL ediyor yani ve bu fiyat konaklama,yeme hariç onları da eklersen 1 milyona kadar uzar hata geçebilir de

Yok yatırımcı vizesiyle gideyim diyorsun en kötüsün den 50 bine bir işyeri buldun sonra onu biraz guzelestireyim diyeceksin+avukat ücreti+sayamadığım bir sürü şey bunada Nerden baksan 100-150 arası gidecek biz ikisinin ortası diyelim 125 bin$ olsun oda zaten 2.5 milyon TL ediyor

Yok çekiliş desen zaten hepimizin hali ortada

Kısacası gidip orda yaşamak için en ucuz yöntemde denilebilir eb3 vizesi

Sizler ne düşünüyorsunuz merak etim ?

• Dv2024 cikmadi ama kedim eve geri dondu. Acikcasi cok mutlu oldum. Dv cikmis gibi mutluyum iyiki kotu birsey olmamis

• Merhaba forumdaşlar. Ben de bu sene ilk defa başvurdum ama maalesef çıkmadı. Artık ben de buradayım.

• @Sabri-FT Hocam selamlar, GC çekilişten çıkmaz ise bizim deneyeceğimiz yöntem eb-3 vizesi idi. Detaylı araştırıyoruz şu anda. Gerekli güncellemeleri mümkünse yeni konu açarak değilse de forumda uygun olan yere gireceğim bilgi alırsınız siz de. Ciddi ciddi girişeceğiz eb-3'e çünkü.

• @justozkan memnun oldum sayın meslektaşım. En doğru kararı vermişsiniz. Ben hâla çabalıyorum kendime yediremediğim için. Ama artık yurt dışı için bir çaba gayretindeyim.

• @zazozu bende deneyimlerinizi merak ediyorum o zaman şimdiden🙂

Ama yinede kafamda çok soru işareti var

İngilizce olarak yabancı kaynaklara bakınca bazıları vasıfsız işçi için 5-6 yil süreceğini çok zor olduğunu bazıları süreç 2-3 yılda sonuçlanıyor ABD'nin işçi sıkıntısı olduğu için olumlu sonuç alırsınız gibi şeyler okudum buda kafamı çok karıştırdı

Ne desem bilmiyorum şu an

Ama umarım güzel sonuçlar alırsınızda forumca cesaretlenip hepimiz başvuruz 🙂

• @Sabri-FT Biz de öyle umuyoruz. Bir kaç tanıdık var etraflarında varsa gidenler bu yol ile onlara da ulaşmaya çalışacağız ayrıca.

• @Ferhat-977
    100$ fazla sanki ama pasaport şartı için 100% katılıyorum.

• ⭐⭐

@zazozu, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Selamlar herkese, nasılsınız?

Aşırı mutsuz ve umutsuzum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

58

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.5k

| | | |