Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• Teşekkürler umarım hızlanır artık bugün çekilisle alanlar da gelecek zaten yığılma var belki hızlanırlar

• @u2rem sizin ve benim tarihler yakın, kategori de aynı. Beklemeye devam. Zaten Lottery’de çıkmadı 🙂

• @TOK toplam 3-4 kişi var sanırım forumda da EB-2 NIW olan

• @niwss, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@TOK toplam 3-4 kişi var sanırım forumda da EB-2 NIW olan

Çok çok azız ama bence normalde de tüm başvurular arasında en az olan kategorilerden biriyizdir, eski istatistiklere de baktığımda E2 zaten nerdeyse her ay 5-10 kişiye verilmiş, diğer ülkelerde de en az sayıda olan kategorilerden biri, Ankarada bekleyenlerdeki sıralamamızı bilsek iyi olurdu.

• @TOK, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@u2rem sizin ve benim tarihler yakın, kategori de aynı. Beklemeye devam. Zaten Lottery’de çıkmadı 🙂

Sizin dosyanızın department of state e gönderilmesi 1 haftada olmuş ama benim malesef 11 ay sürdü, DQ larımız yakın umarım çok beklemeyiz bundan sonra

• Sayımız çok olmasa da bir liste oluşturabiliriz. Haftada bir güncelleriz belki daha sonra dahil olanlar için de faydalı olur. Ekleyerek devam edebiliriz

Kişi/Priority date/DQ/ Kategori

U2rem/ 30.08.2021/ 21/04/2023/ EB2 NIW

• @u2rem, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

Sayımız çok olmasa da bir liste oluşturabiliriz. Haftada bir güncelleriz belki daha sonra dahil olanlar için de faydalı olur. Ekleyerek devam edebiliriz

niwss/11.21/ 1.23/ EB2 NIW

• Herkese merhaba.Ben de kendi durumumu burda paylaşayım belki benimle benzeri durumda olan arkadaşlar bir fikir sahibi olabilir.Herşeyden önce ben lisans mezunu bir mühendisim.Ne bir makalem ne de yüksek lisansım var.Sadece 19 yıldır savunma sanayiinde suüstü ve denizaltı gibi projelerde gemi mühendisi olarak çalışıyorum.Bir yakınımın tavsiyesi üzerine bu vize türünden haberim oldu ve Haymanwoodward isimli ABD'li bir danışmanlık şirketinin bu vize türüne aracılık ettiğini duydum yakınımdan.Fakat burada arkadaşların bahsettiği ücretlerden çok çok daha bir yüksek istendi benden.Rakam maalesef 25.500USD'yi buldu.Bana önce sizinle mülakat yapacağız ve tecrübe ve backgroundunuza bakarak bu vize türüne uygun olup olmadığınızı söyleyeceğiz dendi.Skype üzerinden yirmi dklık bir mülakat yaptık ve mesleki tecrübemin çok iyi olduğu söylendi ve talep ederseniz süreci başlatalım dendi.Kendilerine garanti veriyor musunuz dedim ve bana söylenen mülakatta backgrounduna uygun dediklerimizin %98ine çalışma izni çıkardık dendi.%2'ye neden çıkmadı dedim o %2'lik kısım sahte evrak vermiş(örneğin bir şirkette çalıştım diye evrak hazırlanmış ama o evrak sahteymiş o şirkette hiç çalışmamış ve bu yüzden reddedilmiş).Ben de kabul ettim ve o ücreti yatırdım.Şirket portalında benim adıma bir hesap açıldı ve benden çok sayıda evrak istendi.Bu evraklar arasında resume,daha evvel çalıştığım şirketlerde hangi tarihler arasında hangi pozisyonda ne iş yaptığım(antetli kağıda),dört adet referans mektubu,diploma,transkript vs çok sayıda evrak vardı.Sırf onları toplamam üç ayımı aldı.Hepsini sisteme yükledim.Sonra bazı evrakların tercüme edilmesi istendi.Uygun tercümanı da Londra'da buldum.Tercümanın ATA(Amerikan translators association) üyesi olması şartı vardı.17 sayfa evrak için 10Bin TL ücrete anlaştık.Onları da sisteme yükledim.Şu anda şirket business plan hazırlıyor benim için.Sonrasında USCIS'e başvuru yapılacak ve beklemeye başlayacağım.Ben açıkçası kendi adıma pek umutlu değilim.Yüksek bir ücret versem de riskli bir işe giriştiğimi düşünüyorum ama bir umut işte.Ne akademik bir kariyerim var ne makalem var.Sadece güvendiğim bir mesleki tecrübem var.Gelişmelerden sizleri haberdar edeceğim.Hepinizin gönlüne göre olsun.Hepinize bol şans dilerim.

• @Megadeth öncelikle hayırlı olsun. Sizden istenen ücret dışında kalan süreç benimkisi gibi. Ben wegreened üzerinden başvurdum. BEnzer bir portala bende evrak yükledim. Çevirileri türkiyede yaptırdım. Normal bir ücrete 1500-2000 tl arasında. Kabul gördü USCIS tarafından ki onay verdiler.
    Umarım en kısa zamanda onay alırsınız sizde. Savunma sanayii önemli bence sizin tecrübenizi kaçırmazlar diye düşünüyorum.

• @u2rem
    01.08.2022 / 04.04.2023 / EB2 NIW

• Listemizi güncelleyelim o halde :

Tok/01.08.2022 / 04.04.2023 / EB2 NIW

İnterview date aldığımızsa bir satır daha ekleriz🙏

• @niwss @TOK hocalarım gibi ben de akademisyenim. Doçent. Dr ( Mühendislik alanında)

• @Megadeth yüksek meblağlarla başvurmuşsunuz umarım kabul alırsınız ben de ABD den özel bir avukatlık şirketiyle anlaşmıştım 4000 $ a( 2000 basvuruda 2000 kabul alınca)

• @Megadeth merhabalar, evrak toplama sureci hepimiz icin ayni tempoda gecti sanirim. Ben expedited basvuru yapmistim ama referans eklemedim mesela. Cevirileri de kendim yapip, avukatim ile cevirilerin dogrulugunu taahhut ettigim bir dilekce ekledik. Sorun cikmadi RFE de gelmedi. Ama tabiki surecler case lere gore degisiyor. Umarim olumlu sonuclar alirsiniz

• @u2rem buradan paylaşma fikri de güzel ama neden bir Google Spreadsheet içine yazmıyoruz?

• @Megadeth hocam bu nasıl bir ücret- hıc birkaç avukatlara da danıstınız mı? belki sizin durumunuzda bilmediğimiz bir işlem daha yapılmıştır

• @ktur, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@u2rem buradan paylaşma fikri de güzel ama neden bir Google Spreadsheet içine yazmıyoruz?

Nasıl yapıldığını bilen biri varsa yapalım hocam.

• @u2rem, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

Listemizi güncelleyelim o halde :

Tok/01.08.2022 / 04.04.2023 / EB2 NIW

İnterview date aldığımızsa bir satır daha ekleriz🙏

Adedammy009/18.11.2022/ 05.04.2023/ EB2-NIW

• Kişi/Priority date/DQ/ Kategori [interview date]

U2rem/ 30.08.2021/ 21/04/2023/ EB2 NIW []
    niwss/11.21/ 1.23/ EB2 NIW []
    Tok/01.08.2022 / 04.04.2023 / EB2 NIW [] Adedammy009/18.11.2022/ 05.04.2023/ EB2-NIW []

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |