Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Tekrar deneyiniz dedi bu senede 😞

• Yasaklı

@JesusLord çok sagolun şuan garip duygular içindeyim sevinme sıradan dolayı boşa umut en kötüsü boşa umut etmek ömrüm böyle gecti

• ⭐⭐

Hangi linkten bakabiliyoruz

• Kazanan arkadaslari tebrik ederim. Hayirli ugurlu olsun.

• ⭐⭐

Ayrica kazananlari tebrik ederim

• Arkadaşlar, sorgulama ekranında bütün bilgileri doğru giriyorum.tekrardan beni sorgualama ekranına her seferinde baştan atıyor.bilgilerimin yanlış oldugunuda söylemiyor.sadece bendemi oluyor bu

• @Ersin-Battal Merhaba dostum, mesleğin varsa, bir umuttur Linkedin profili oluştur sponsor ara,

Malesef umut olmadan yaşamak zor

• 2 hnbs de bizde malesef 😢

• @pascal2121, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@JesusLord çok sagolun şuan garip duygular içindeyim sevinme sıradan dolayı boşa umut en kötüsü boşa umut etmek ömrüm böyle gecti

Sevincinizi kimse sizden alamaz 🙂 sevinin sabahına bilgilerinizi toplayıp ds260 doldurup gönderin, biliyorsunuz geçen dönemlerde doldurma sırasına göre görüşme verildi

• @Ersin-Battal sizi o kadar iyi anlıyorum ki... Benim de kendimi ait hissedebildiğim bir yer yok ve GC kazandığımda ABD'ye adapte olurum, vatandaşlık alır dünyayı gezerim diyordum. Has not been selected'ı görünce hüsrana uğradım 😔💔

GC benim için yasal yollarla hem çalışma hem oturum izni almanın en iyi yoluydu. Eğitim vizeleri ve dil kursları için bol para lazım. İş baktığımda ise engelli olduğumu öğrenen işverenler beni hemen reddediyor.

Burada yaşadıkça da sağlığım kötüye gidiyor çünkü yaşadığım stres ve üzüntü beni mahvetti. Bir an önce ait olabildiğim, etrafa yük olmadan yaşayabildiğim, en önemlisi mutlu olduğum yeri bulup gitmem lazım 😞

• @Özgür-Can Bu kişiyi ikinci çıkmama anı videosundan görmüştüm ama şimdi bayağı alışmış duruma 😃

• @pascal2121 Biran evvel ds260 formunu dogru ve eksıksız doldurun , benim forumdan öğrendiğim bilgilere istinaden ds260 formunu eksiksiz ve önce doldurmak mülakata çağırılmakta bir adım öne alıyor sizi . Umutsuzluğa kapılmayın , ds260 formuna odaklanın .. hayırlı olsun .. umarım sonuca kısa sürede ulaşırsınız. tebrikler .

• @Uçan-hollandalı valla ben almanyaya gidiyom, şansımı orada denerim en azından, ilk başvurumdu yaşım da 18

• Gördüğüm kadarıyla %99 oranında bir HNBS durumu var. Geçmiş olsun. Talihlilerede tebrikler. Artık seneye görüşmek üzere Allah’a emanet herkes👋👋

• @darkhidden tabiki mantıksız doldursun mülakat tarihi alınca evlenir formu açtırırsınız

• Yasaklı

Öncelikle bu yıl kazananları tebrik ederim bende 2023 kazananlardanım inşallah 7 temmuzda Floridadayımmm💪🙏

• @Ersin-Battal, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Çıkmadı ve yıkıldım diyebilirim.
    Tek sorun ekonomik nedenler değil kendimi bu topluma ait hissetmiyorum. Mental olarak ben zaten evimde değilim ki ABD de yabancı olayım. Burada olmanın bana ruhen zarar verdiğini düşünüyorum ve başka bir ülkede yeni bir yaşam kurmayı bunun için istiyorum. ABD yi seçme nedenim ise adapte olması en kolay ülke olduğunu düşünüyorum. dilinin en global dil olması, ekonomiden dolayı yeni yaşamı kurup adapte olmak daha hızlı, çogunluğun zaten göcmen olduğu için yabancı birinin garipsenmemesi gibi bir sürü neden var.
    sonuçlar acıklanana kadar sabrettim artık akla gelen her yolu deneyeceğim başka şansım yok. Ya hayattan kopacagım yada tekrar bağlanacağım bununda benim elimde olduğunu düşünüyorum.

Naçizane birkaç yorumum olacak bu konuda. Bahsettiğiniz ruh hali, bu toplumun neredeyse yarısında olan bir durum. Ancak bununla birlikte, inanılmaz küçük bir ihtimale bağlı olan bir piyangoya bağlanmak ve sonucunda "yıkılmak" çok doğru bir davranış değil, olmamalı da...

Biz DV2022 talihlisi olarak bir sürece girdik ve tüm dünyada en başarılı DV yılı olmuşken, bizde hüsranla sonuçlandı anlamsız biçimde... Ancak bunun hemen öncesinde "benzer hisler" ve "çocuğumuzun burada okumaması" gerektiğine inanarak, işlerimiz üzerinden denemelerimiz oluyordu.

Özetleyeyim, DV süreci bizim için bitmişken, işimizle alakalı olarak yurtdışına taşınma isteği hiç bitmedi. DV süreci işleri kolaylaştıracaktı ama olmadı ve biz de yıkılmamayı seçtik. Güncel durumda ise eşim, 3 yıldır onlarca headhunterın havuzunda, onlarca görüşme yaptı ki her biri çok önemli bi deneyimdi bunların; kimi zaman rakam kimi zaman iş yeterli olmadı; kimi zaman Türk olmak sorun oldu ama sonunda oldu ve Nisan ayı başında Dubai'ye yerleşti; biz de çocukla Haziran sonunda yerleşmek üzere gidiyoruz.

Tahmin ettiğinizden çok daha fazla fırsat bu dünyada var. Tahmin ettiğinizden çok fazla ülke, halen Türk profesyonellerini oldukça kalifiye görüyor ve değerlendiriyor. Ve yine tahmin edilenden çok fazla ülkede, oturum & çalışma izni için onlarca fırsat, teşvik var. Hele öğrenciyseniz, çok daha fazlası mevcut. Sadece piyango ile şansınıza küsmeyin, şansı yaratmak için var gücünüzle çalışın, sonucunu göreceksiniz.

Biz 41 yaşında, 9 yaşında çocukla birlikte bir maceraya, DV'nin bahane olduğu bir yolda ilerledik, devamını getirdik ve sonunda oldu diyebildik. Belki 2 sene sonra döneceğiz, belki de 20 sene sonra...

• arkadaşlar merhaba,bir sorum olacak confirmation number ile ilgili sorun yaşayan oldu mu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

43

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |