Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@celica, içinde söyledi: Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız

aktif ziyaretci sayaci gelirse guzel olurdu

sayin @celica sanirim mobilden bahsediyorsunuz, degil mi?

Masaustunde online uyelerin (kayitli + kayitsiz) sayisi gorunuyor ama bu kutuyu mobilde aktif edince gecmiste bazi sayfalarin gorunumunde bazi hatalar aliyorduk. Bunu tekrar test edip, eger sorun cikmiyorsa mobil'de de aktif edecegim. ( @FreeWoRLD )

Screen Shot 2023-03-17 at 18.32.24.png

• Merhaba nickimizi nasıl değiştirebiliriz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Değerli forum üyeleri,

Göçmenlik süreçleriyle alakalı iş kollarında çalışan forum üyelerimizi ilgilendiren bir güncellememiz var. Geçtiğimiz haftalarda bana ulaşıp fikir, yorum, uyarı ve şikayetlerini belirten tüm arkadaşlara teşekkürler. Bu gelen mesajlardan sonra forumdaki güven ortamının ve karşılıksız bilgi paylaşımı beklentisinin zarar görmemesi için şu şekilde bir karar aldık:

Bu üyelerimizin vize ve göçmenlik süreçleriyle alakalı kendi kişisel hesaplarını kullanarak bu konularla ilgili bilgi paylaşması yasak olacak, ayrıca bu girişimlerini kendi profillerinde de paylaşamayacaklar (yani imzalarda da linkler yer alamayacak). Bunun yerine bu üyelerin @admin veya @crazycells hesaplarına ulaşıp ticari amaçla bilgi paylaşabileceği ayrı bir kullanıcı profili oluşturması gerekecek ve bu profili kendi hesaplarından ayrıştıracaklar. Tabii, bu ayrı profil sadece belirlenen forum başlıklarında veya bu hesaplar için ayrılmış bölümlerde kullanılabilecek. Bu kullanıcı hesapları, forumun diğer başlıklarında paylaşım veya tanıtım yapamayacak.

Tabii bu durum şu an için sadece göçmenlik ile alakalı iş yapıp bu işten para kazanan kişileri ilgilendiriyor. Bu uygulama ile hangi hesaplardan paylaşılacak bilgilerin karşılıksız yardım, hangilerinin ise profesyonel, ticari veya tanıtım amacıyla paylaşım yaptığı belli olacağı için bu konularda çıkabilecek tüm karmaşanın önüne geçmeyi hedefliyoruz.

Bu konuda görüş, öneri veya sorularınız olursa lütfen çekinmeden belirtin (bu başlık altında veya özelden).

• ⭐⭐⭐

@crazycells açıkçası forumda bu tarz reklamların olmasını ben kendi açımdan pek istemiyorum. Faydalı olabilir mi?
    -Tartışılır.
    Yarardan çok zarar getirebilir mi?
    -Evet getirebilir cünkü Türkiye maalesef umut tacirliği yapılabilecek en ideal ülkeler arasında. Bekleme sürelerinin cok kısa oldugu (2 yıl ) iddia edilip henüz çevrede örneği olmayan bi vize türünün forumda tanıtılmasını ben pek uygun göremiyorum.

bazı şeylerin net olarak anlatıldığını dusunmuyorum. Özellikle minimum wage alınacağını çoğu kişi belirtmedi reklamlar boy boy yapılırken herkes sadece green card almanın üstünü çizerek arka planda yaşanacak olan zorlukları kimse söylemedi ve bu zorluklara -20.000$ ile başlanacağını.

Mesela ilk çıktığı zamanlar @Rushvisasnow konusundada temkinli davranmıştım ancak durum diğer üyeler tarafından onaylanınca bi güven duygusu oluşturmaya başladı. Bence bu şirket ve bu vize türünde birinin ABD’ye gidip bütün deneyimlerini buraya aktarmadan bu vize hakkında reklam yapılmamasına oy veriyorum..

• ⭐⭐

Forumda bir konuya ileti gönderdikten sonra o konuya yazılan her ileti için bildirim alıyorum X kişisi Y konusunda yazdı diye. Bunun bir çözümü var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mikael, içinde söyledi: Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız

Forumda bir konuya ileti gönderdikten sonra o konuya yazılan her ileti için bildirim alıyorum X kişisi Y konusunda yazdı diye. Bunun bir çözümü var mı?

Lutfen su sayfadaki ayarlardan:

https://yesilkartforum.com/forum/me/settings

Su kisimlari degistirin:

Screen Shot 2023-05-01 at 21.05.12.png

Eger bir konu ozelinde takipten cikmak istiyorsaniz o durumda konu basliginin sag tarafindaki zil butonuna tiklayip o konuyu takipten cikabilirsiniz.

• ⭐⭐

@crazycells teşekkürler 🙏

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells ben de hiçbir bilgisi olmayan ama her şey hakkında fikri olan insanların konuşmasının uygun olmadığını düşünüyorum. Green Card ın sadece DV Lottery den ibaret sanan insanların her şey hakkında yorum yapmasını gerçekten garipsiyorum. Ama eminim ki ileride bu insanlar kafalarını keşke diyerek taşlara vuracaklar. İnşallah her şey o zaman bu insanlar için geç olmuş olmaz.

Bir insanın fikri neyse zikri de odur. Yani kendisi dolandırcı olan insan başkasının bunu yapacağını düşünür. Çok şükür abdestimizden şüphemiz yok ki namazımızdan şüphemiz olsun.

Desem ki ABD deki bir avukattan danışmanlık alıp evraklarımızı incelet yapacak cesareti olmaz ama klavye başından her şeyi yazmak ve karalamak için cesaret!!! gösteriyorlar niyeyse. Elbette 2 sene içinde bu insanların hepsi bu lafları yiyecekler ama o zaman geldiğinde benim ne diyeceğimi herkes görecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci10 bahsettiğin olay sadece amerika için değil tüm dünya ülkeleri için gittikten sonra gelmenin legal olarak yollarını öğreniyorsun. Ondan sonra dediğin gibi kafanı vuruyorsun neden gitmedim bu yolla diye. Ondan dolayı nefesini parmaklarını yorma kimse oraya gelmeden bilemez gelme yollarını hep klişe olmuş hep düz mantıklı yollarda kendilerini bitirirler

• ⭐⭐⭐

@denizci10, içinde söyledi: Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız

@crazycells ben de hiçbir bilgisi olmayan ama her şey hakkında fikri olan insanların konuşmasının uygun olmadığını düşünüyorum. Green Card ın sadece DV Lottery den ibaret sanan insanların her şey hakkında yorum yapmasını gerçekten garipsiyorum. Ama eminim ki ileride bu insanlar kafalarını keşke diyerek taşlara vuracaklar. İnşallah her şey o zaman bu insanlar için geç olmuş olmaz.

Günlerdir bu konu hakkında sessizliğimi koruyordum ama artık bu yazılanlardan sonra yeter diyorum…

Yazmış olduğunuz cümlelere bakınca görüyoruz ki maalesef eski sizi kaybetmişizde yerine baska biri gelmiş gibi..

Buranın bi forum olduğunu unuttunuz sanırım? Herkes her konuda yorum yapabilir saygı çerçevesinde konuları tartışabilir. Daha yeni girmiş olduğunuz şirkette bu kadar zamanda nasıl bi süreçten geçtinizde şirketi bu kadar savunur oldunuz? Sizin bu şirketten bi çıkarınız mı var?

Dediklerinizi kınıyorum konuya tek yorum yazan üye olduğumdan dolayı yazdığınız herşeyi üstüme alınarak cevaplıyorum. İnsanların soru işaretini gidermeye çalışırken daha fazla soru işareti yaratmanız yazdıklarınızın bu denli kırıcı olmasını anlayamıyorum..

Eğer ki şirket hakkında negatif yorumlar görmek istemiyorsanız bu şirketi forumda tanıtmasaydınız o zaman? Koskoca dünya devleri bile eleştiriliyorken daha yeni kurulmuş şirketinize gelen yorumlar sizi neden geriyor anlayamıyorum.

Forum yönetimine burdan sesleniyorum bu tarz reklamlar alındığı sürece ben dahil en az 20 kişi forumu bırakmayı düşünüyoruz. @gucarslan @crazycells

• Benimde yönetime iletmek istediğim 2 tane soru var, cevabını alabilirsem aydınlanmış olacağım.

1. Forum kuralları maddelerinin 2nci ve 3ncü maddesini ihlal eden, bu hususda defaatle aynı tarzda paylaşım yapan kullanıcı var. Nitekim aylardır yıllardır bir ceza veya tenkit aldığı görmedim. (ben görmemiş olabilirim.) Bu maddelerin ihlalinde yaptırım nedir ? defaatle yapmanın ayrıca bir cezası varmıdır ?

2. Forumun amacına uygun olarak herkes zaman zaman youtube video linkleri paylaşmakta. (diğer sosyal medya araçları da olabilir) Bu bahse konu videolar terör örgütü mensublarına ait olabiliyor. Özellikle fetö mensublarının ağırlıklı Amerika ya kaçması ve orada bazılarının içerik üretmesini sıklıkla görüyorum.

Bu videoların forumda paylaşılması da bana göre (hukuki boyutunu bilmiyorum) bilerek veya bilmeyerek onların propagandası oluyor.
    Bu husus da hangi video nun forumda paylaşılıp paylaşılmayacağına karar veren bir kural var mıdır ? Bir Denetim mekanizması var mıdır ? bu kural ve denetim yoksa konulabilir mi ?

Son ricam lütfen sadece forumun yöneticileri cevap verirse ayrıca sevinirim.
    Saygılar.

• ⭐⭐⭐⭐

@waterman kusura bakmayın yazdıklarım için ama suçlayıcı tarzda yazınca ben de cevap yazmak istedim. Ben aylardır bu iş için zaman ve para harcıyorum. Alt yapı olsun, bağlantılarım olsun hemen hemen her şeyimi kullanıyorum. Çıkarınız mı var demişsiniz evet kurucusuyum ve ortağıyım aynı zamanda. İleride başka işlere de başlayacağız. Ama önce bu işi oturtmayı bekliyoruz.

Bir şeyi yazarken 40 defa düşünüyor ona göre yazıyoruz veya yapıyoruz. Bundan sonra da kendi şahsi hesabımdan bu konu hakkında tek kelime etmeyeceğim. Ayrıca sizin gibi düşünmeyen de çok insan olduğunuzu bilmenizi isterim. İltica edecektik ama sağolun böyle bir yöntem olduğunu da öğrendim diyenler var. Biz sadece iş yapmıyoruz insanlara başka bir yol olduğunu da anlatmaya çalışıyoruz. Sadece Türk bunlar kesin dolandırıcı diye ön yargılı davranmanız bizi kırmaktadır. Biraz sabredin ve kendimizi anlatmamıza zaman tanıyın. Göreceksiniz ki EB3 hakkında çok şey biliyorum diyen birisi bile hiçbir şey bilmediğini fark edecek. Biz USCIS e açılan davalara kadar okuyor dersler alıyoruz. Size yemin ederim avukatın bile bilmediği bazı hususları biliyoruz. 1-2 hafta içinde herkes bizi tanıyacak.

Siz kendiniz de dediniz Rushvisasnow için bile bunu düşünmüşsünüz. Emin olun bunda da aynısı olacak. Sadece süre uzun olduğu için bunu biraz geç göreceksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@waterman, içinde söyledi: Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız

@crazycells açıkçası forumda bu tarz reklamların olmasını ben kendi açımdan pek istemiyorum. Faydalı olabilir mi?
    -Tartışılır.
    Yarardan çok zarar getirebilir mi?
    -Evet getirebilir cünkü Türkiye maalesef umut tacirliği yapılabilecek en ideal ülkeler arasında. Bekleme sürelerinin cok kısa oldugu (2 yıl ) iddia edilip henüz çevrede örneği olmayan bi vize türünün forumda tanıtılmasını ben pek uygun göremiyorum.

bazı şeylerin net olarak anlatıldığını dusunmuyorum. Özellikle minimum wage alınacağını çoğu kişi belirtmedi reklamlar boy boy yapılırken herkes sadece green card almanın üstünü çizerek arka planda yaşanacak olan zorlukları kimse söylemedi ve bu zorluklara -20.000$ ile başlanacağını.

Mesela ilk çıktığı zamanlar @Rushvisasnow konusundada temkinli davranmıştım ancak durum diğer üyeler tarafından onaylanınca bi güven duygusu oluşturmaya başladı. Bence bu şirket ve bu vize türünde birinin ABD’ye gidip bütün deneyimlerini buraya aktarmadan bu vize hakkında reklam yapılmamasına oy veriyorum..

Merak etmeyin sayin @waterman , eb3 konusunda henuz pek bir sey anlatmadilar zaten, kendilerini anlatip tum sorulari cevaplamalari ve tum surecin detaylandirilmasi icin soyle bir baslik olusturduk:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/6394/eb3vize-com-i̇stihdam-bazlı-green-card

lutfen cekinmeden tum sorularinizi bu baslik altinda sorun.

siteye "reklam banner"i yerlestirmek tabii ki uyelerimize "bu sirketle calisacaksiniz" demek degil, neticede herkes bu tur konularda kendilerine gore degerlendirme yapip kararlarini vermeli. Bizim yapabilecegimiz en iyi sey bir baslik altinda surecin tum asamalarinin seffaflasmasini saglamak olacaktir. Zaten baska bir amac da gutmuyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@beceke, içinde söyledi: Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız

Benimde yönetime iletmek istediğim 2 tane soru var, cevabını alabilirsem aydınlanmış olacağım.

1. Forum kuralları maddelerinin 2nci ve 3ncü maddesini ihlal eden, bu hususda defaatle aynı tarzda paylaşım yapan kullanıcı var. Nitekim aylardır yıllardır bir ceza veya tenkit aldığı görmedim. (ben görmemiş olabilirim.) Bu maddelerin ihlalinde yaptırım nedir ? defaatle yapmanın ayrıca bir cezası varmıdır ?

2. Forumun amacına uygun olarak herkes zaman zaman youtube video linkleri paylaşmakta. (diğer sosyal medya araçları da olabilir) Bu bahse konu videolar terör örgütü mensublarına ait olabiliyor. Özellikle fetö mensublarının ağırlıklı Amerika ya kaçması ve orada bazılarının içerik üretmesini sıklıkla görüyorum.

Bu videoların forumda paylaşılması da bana göre (hukuki boyutunu bilmiyorum) bilerek veya bilmeyerek onların propagandası oluyor.
    Bu husus da hangi video nun forumda paylaşılıp paylaşılmayacağına karar veren bir kural var mıdır ? Bir Denetim mekanizması var mıdır ? bu kural ve denetim yoksa konulabilir mi ?

Son ricam lütfen sadece forumun yöneticileri cevap verirse ayrıca sevinirim.
    Saygılar.

1. Sayin @beceke lutfen bu kullanicinin profiline girin, eger "yasakli" oldugu belirtiliyorsa zaten forumdan uzaklastirilmis demektir. Cok bariz durumlarda (acik acik hakaret, nefret soylemi vb.) foruma yazmadan kisileri uzaklastiriyoruz. Zaten yasaklanan kisilere, neden ceza verildigi ile ilgili bilgi de gidiyor. Eger kisinin profilinde birden fazla uzaklastirma varsa, her seferinde aldigi ceza artiyor.

2. Lutfen cekinmeden tum iletileri sag alt taraftaki seceneklerden sikayet edin, bu sikayetlerin hepsini degerlendiriyoruz. Dediginiz turde video paylasimlari nerdeyse her zaman silinmeyle sonuclaniyor. Zaten yeni uyelerin paylasimlari foruma aktarilmadan ileti kuyrugundayken siliniyor. Diger uyelerin paylasimlari ise sikayet olunca (veya gozumuze carparsa) degerlendiriliyor. Bu konularda henuz cok standart kurallarimiz yok, ama genel olarak video paylasimlarina zaten mesafeliyiz. Cunku video'lar hizlica gozden gecirilemiyor, icinde arama yapmak mumkun degil vs.

• @crazycells resim yuklerken hata aliyorum. Tamda acil bir soru sormam gerekiyordu 😂
    konsol'da asagidaki gibi bir hata cikiyor. Galiba url/path yanlis yazilmis olabilir.

uploader.js:88 Uncaught TypeError: Cannot read properties of undefined (reading 'url')
    at Object.success (uploader.js:88:24)
    at M.success (jquery-form.js?v=l4tqb3kfg2o:22:3376)
    at c (jquery.js:3500:31)
    at Object.fireWith [as resolveWith] (jquery.js:3630:7)
    at S (jquery.js:9796:14)
    at XMLHttpRequest.<anonymous> (jquery.js:10057:9)

• Merhabalar 
    Umarım iyisinizdir. Forumdaki üyeliğim ile ilgili bir konuda yardıma ihtiyacım var. Üyeliğimi silmek istiyorum ama ne yazık ki bir türlü silmeyi başaramadım bana bu konuda yardım ederseniz sevinirim.
    Geri dönüş sağlarsanız sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hüseyin-Postacı özelden ulaştım size, destek olacağız.

• Merhabalar, hangi şartlarda ve aşamalarda yıldızlı üye olunabiliyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fmaltun

1. Derecede Kıdemli Üyeler
      ⭐ 500+ ileti veya saygınlık sahibi forum kullanıcıları...

2. Derecede Kıdemli Üyeler
      ⭐⭐ 1000+ ileti veya saygınlık sahibi forum kullanıcıları...

3. Derecede Kıdemli Üyeler
      ⭐⭐⭐ 2000+ ileti veya saygınlık sahibi forum kullanıcıları...

4. Derecede Kıdemli Üyeler
      ⭐⭐⭐⭐ 3500+ ileti veya saygınlık sahibi forum kullanıcıları...

5. Derecede Kıdemli Üyeler
      ⭐⭐⭐⭐⭐ 5000+ ileti veya saygınlık sahibi forum kullanıcıları...

• Tamamdır. Teşekkür ederim bilgilendirme için.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |