Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,
    H1B vizem 30 Eylul 2023 te bitiyor ve extension a basvuracagiz, vize extension edildikten sonra da 16 yasindaki oglum icin extension a basvuracaktik fakat, avukatim oglumun H4 vizesini ABD icerisinde uzatabilmek icin annesinin de ABD icinde olmasi gerektigini soyledi. Esim devlet memuru oldugu icin Turkiyede. Avukatimin soylediginin dogrulugunu nasil teyit edebilirim?

• Muslu Law Firm

@Erdokhan, içinde söyledi: 18 Yasindan Kucuk Cocuklar icin H4 uzatmasi

Merhabalar,
    H1B vizem 30 Eylul 2023 te bitiyor ve extension a basvuracagiz, vize extension edildikten sonra da 16 yasindaki oglum icin extension a basvuracaktik fakat, avukatim oglumun H4 vizesini ABD icerisinde uzatabilmek icin annesinin de ABD icinde olmasi gerektigini soyledi. Esim devlet memuru oldugu icin Turkiyede. Avukatimin soylediginin dogrulugunu nasil teyit edebilirim?

Sayin @Erdokhan, ekteki linkte vize uzatimi ile ilgili bilgi bulunmaktadir. Siz extension almadan oglunuza basvuramazsiniz. Ancak sizin extensiondan sonra esinizle oglunuzun extensionlarina basvurabilirsiniz. https://www.uscis.gov/forms/explore-my-options/extend-my-stay-as-a-family-member-of-an-employment-based-nonimmigrant . Oglunuz 18 yasindan kucuk oldugu icin hic bir turlu ABDde hukuka aykiri sure kazanimi yasamaz. 18 yasindan sonra bu durum degisir. Butun dokumanlariniza bakmadan neden anne olmadan oglunuzun vize degistiremeyecegini soylemem mumkun degildir. Ancak bazi durumlarda cocuklar annenin vizesine bagli olabilmektedirler. Durumunuzu ve belgelerinizi detayli incelemeden avukatinizin dogru bilgi verip vermedigini analiz edemiyorum. USCISi de arayip konu hakkindaki sorularinizi sormayi deneybilirsiniz. H1B approval notice of action kagidinizda uscis contact service telefonunu aramayi deneyebilirsiniz. Bilginize sunarim.

• Ilginize cok tesekkur ederim.

• Kilitlendi  admin admin 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |