Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@southern aşağıdaki linkten dosyayı indirince içinde ki sunum dosyasında verdiğim linkten çok daha fazla tüm aradığın olaylarla ilgili linkleri bulabileceksin.

https://drive.google.com/file/d/1syUdFXLRbEF8essNk-8VJTtrsOfz-Cfb/view?usp=sharing

• @andactarakci Teşekkürler brom 🙏 Hakeden herkes kazansın

• ⭐⭐⭐

@Mert-Şentürk istediğin gibi değişiklik yapamazsın formu doldurduktan sonra kilitlenir formun. Numaran aktif olana kadar formunu açtırmak istersen KCCye mail atarsın, numaran aktif olduktan sonra formunu açtırmak istersende mülakata gireceğin ülkenin konsolosluğuna mail atarsın formumu açın diye. Mülakat almadan formunuzu açtırmanız asla önerilmez onun için formunuzu açtırmanız gerekirse mülakat aldıktan sonra konsolosluğa mail atıp açtırın

• ⭐⭐⭐

@M-M evet yeni mezun biri olsanızda gerekli maalesef bu sene ki mülakatlarda yeni mezun bazı arkadaşlarımız iyi düzeyde bir miktar para göstermelerine rağmen vizeleri onay alamadı sponsor bulmaları istendi.

Bu noktasını yorum olarak yazıyorum tabii ki bir kesinliği yok ama ülkemiz şartlarında yeni mezun bir gencin kolay kolay 15-20K dolar gösteremeyeceğini konsolosluk çalışanlarıda biliyor ve yeni mezun kişilerde yeterli miktarı gösterse dahil o paranın onun olduğuna inanmıyorlar bence vize görüşmesi için etraftan topladığını düşünüyor olabilir, bu tabii ki benim kişisel yorumu

• ⭐⭐⭐

@Mert-Şentürk mülakatı aldıktan sonra DS260ını açtırıp güncellersin olur biter niye kendini açıklamakla uğraşacaksın ki

• @abrakadabra valla 6 mayıstan çok 14 mayıs daha merak konusu benim için ama sanırım dediğin gibi yaklaştıkça heves yapıyor insan. başvurudan beri rahattım, uzaktım her şeyden, kalmış 1 hafta havasına girdik 🙂

• Merhaba, ben başvurduktan sonra, E devlet üzerinden soyadımı değiştirdim. kimliğimde felan artık yeni soysmim yazıyor başvuruda eski soy ismim. ERkeğim yani evlilik sebebiyle değil. Çıkarsa sorun yaşar mıyım ?

• @asariel Bunu kesinlikle benimde yapmam lazım ama yapamıyorum 🙂 kendimi sarı zarfı gümrükte polislere teslim ederken hayal edip duruyorum

• @Emre-Kurtulmuş Hocam selamlar bende yazdıklarınızı takip ediyorum , anladığım kadarı ile Kazanırsak DS260 formu pasaport kısmını Other olarak işaretleyip formu dolduracağız, sonrasında Mülakat maili aldıktan sonra Konsolosluğa mail atıp DS260 formumda bulunan pasaport bilgisini güncellemek istiyorum diyeceğiz , sanırım doğru anladım

• ⭐⭐⭐

@hdemircanusa evet harfi harfine yapılması gereken adımları yazmışsınız 🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hdemircanusa evet aynen bu şekilde yapacaksın

• Şu pasaport olayı ile ilgili bir bilgi vermek istiyorum.

Kreşe gidiyor dahi olsa çocuklarınız için eğer e- devletten öğrenci belgesi alabiliyorsanız. (3 yaşındaki kızım belediyelerin açmış olduğu gündüz bakım evine gidiyor ve e-devlette öğrenci olarak görünüyor. eğer görünmez ise okul yönetimi ile konuşun kayıtlarını yapıyorlar ). Bu öğrenci belgesi ile 5 yıllık harçsız pasaport başvurusu yapabiliyorsunuz. Sadece güncel defter parası ödemek durumundasınız oda 2023 için 501 TL olarak belirlendi.

4000 TL vermek yerine 501 TL ye 5 yıllık pasaport alıyorsunuz.

Not : ( 18 yaşından küçük çocukların pasaport başvuruları Anne ve Baba eşliğinde yapılmaktadır ve/veya ebeveynlerden hangisi yok ise muvafakatme imzalatılmalıdır )

• ⭐⭐⭐⭐⭐

biraz olsun neşeniz yerine gelsin. Çok fazla teknolojiden anlarsan ne olur adlı yazımıza hoşgeldiniz. Bu arada bu kişi ben değilim.

• @ayvalik10 İş yerinde bağıra bağıra güldüm 😃 millet ne oldu diye bana bakıyor 😃

• ⭐⭐⭐

@Mert-Şentürk, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@animehime94 çok teşekkürler bilgi için

Hemen hemen her okumada ismini Metin Şentürk olarak okuyorum 😁

• ⭐⭐

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Mert-Şentürk, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@animehime94 çok teşekkürler bilgi için

Hemen hemen her okumada ismini Metin Şentürk olarak okuyorum 😁

Yalnız değilmişim 😃

• @Emre-Kurtulmuş Süreci az çok biliyorum hem sizden onay alayım hemde soran olursa doğru bilgi vereyim diye yazdım , Yüreğinize sağlık 🙏

• @ayvalik10 😂😂😂😂😂 ah be abi

• @emrsvt 25 yaş altı tüm öğrenciler için geçerli. Bu bilgiyi de eklemiş olayım.

• Başvuruyu yaptıktan sonra insanın aklından çıkıyor süreç ama süre azalınca yine bir heves sardı bakalım. Hayal kırıklıklarımızı toparlayabilecek miyiz acaba.. Hayırlısı olur inşallah 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |