Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba , tüm form ailesine mutlu bayramlar dilerim 🍀

• ⭐⭐

Bütün forum ahalisine bu bahaneyle iyi bayramlar diliyorum.

Seçimmiş cumhurbaşkanı adaylarıymış hiçbiri zerre umrumda değil bu ülke batmış kolay kolay da düzlüğe çıkmaz. Şu kart çıksın da bir an önce Amerika’ya gidebileyim diye dua ediyorum her gün.

Çekilişe katılan herkese tekrardan iyi şanslar diliyorum umarım forumca bahtımız açık olur.

• @Chromium aynı durumdayım

herkese iyi bayramlar

• @ibrahimasar
    İnşAllah bu sene bizimde yüzümüz güler hayırlısıyla kazanırız inşAllah. Herkese başarılar dilerim.
    Dv2024-(Has Been Selected) İnşAllah 🤪

• @Chromium aynen öyle, önceki seçimlerde inançla azimle seçim konuşurken şuan ummrum dışı.
    tek motivasyonum 6 mayıs ya da sonraları.
    Gençliğimiz şu 20 yıla denk gelmiş yıllarımız gitmiş heves meves kalmamış ne edeyim seçimleri.

• Merhaba herkese, tarih yaklaştıkça kalbi sıkışan yalnızca ben miyim? Hayalde her şey çok güzeldi ama çıkarsa ne yapacağımı bilmiyorum, tüm süreç çok zor geliyor. 7 yaşında kızımız var, orda geçerli olacak uluslararası bir mesleğimiz yok.

• @Emre-Kurtulmuş hocam youtube da falan görüyorum. Adamın türk marketi falan var restoranı vb. adamla iyi geçinmiş, tabii işyeri sahibi de iyi adam, sponsor olmuş böyle videolar görüyorum. Onu geçtim git 2 yıl üniversite'de oku sonra çalışma vizesi falan alırsın zaten. Tabii ki 45-50 yaşında ailesi olan adam gidipde üniversite okumaz ama gidenlerin birçoğu da 25-35 arası yani insanları anlamıyorum. Amerika'ya gittikten sonra kalmak isteniyorsa her türlü legal yol bulunur.

• ⭐⭐

Bayramın 2. günü greencard ın sondan 14. günü... Az kaldı 2 haftacık

• ⭐⭐⭐

@Ozkan-aksan evet göçmen vize basan bir konsolosluk o dönem sizi kabul ederse taşıyabilirsiniz

• ⭐⭐⭐

@teddydaniels yapılabilir ama çok kolay bir olay değil demek istediğim bu yani 15-20K doları olan her kişi gidip sponsorluk bulup greencard alabilir bir gibi bir anlam çıkıyordu ilk söylediğinizden onun için dedim ben. Çok nadiren bu şansı yakalayanlar olur. Youtubeda bana sponsor oldu ve kaldım diyenlerinde hepsine inanmayın derim

• Yasaklı

• @Ping-PONG, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Yok yok ben almim, video bile panikletti 😅😅 her an ağzını açıp saldıracak diye bekledim 😂

• Yasaklı

@dytmelek, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Yok yok ben almim, video bile panikletti 😅😅 her an ağzını açıp saldıracak diye bekledim 😂

Geçerken azıcık sevseydiniz. Florida’ ya inipte teğet mi geçtiniz. Öyle anlıyorum mesajınızdan. 😂😂😂

• @Ping-PONG 1 hafta kaldık ama güvenli yerlerde takıldık neyse ki 😂 gider gitmez çocuklarda travma yaratmayalım dedik 😅

• @Ping-PONG binbir türlü hayvan var, insan niye sürüngen severki, tercih meselesi.

• @teddydaniels üniversite meselesini çok araştırdım, gidilebilir fakat çok gıldır gıcık evrak istiyorlar, yok çalıştığın yerden iyi niyet mektubu, yok sponsor yok bilmem ney, adam senin geri döneceğini garanti altına almak istiyor, benim sponsor ihtiyacım yok kendi masrafımı karşılayabiliyorum desen önceki çalıştığın yerlerden evrak istiyor, şuanki çalıştığın yerden evrak istiyor, işyeri zaten göndermek istemediği için evrağı vermiyor, belki amerikadan farklıdır fakat avustralyadan dil okulu için bilgi aldım onlarda aynı şekilde, bir sürü evrak istiyor ve de senin 10 senen boş geçmiş çalışmadığın yıllar çok deyip kenara çekiliyor, çalışmadığın yıllar dediğinin içinde 5 yıl çalışma ve 15 ay askerlik var onları hiç saymamış gibi gibi sorunlar, yani evet gidilebilir, ama red olasılığı yüksek anladığım kadarıyla.

• ⭐⭐

@Ozkan-aksan Bir kez daha acikliyorum, tasimak istediginiz konsoloslugun sizin dosyanizi kabul etmesi gerekir, genel olarak tasima yapan birrrrrrrrrrrrrrrrr olosluk da tam olarak emsal olamaz, her zaman tasima yapmaz, hatta yaparken iptal edebilir; mesela DV2022 de Bosna once tasidi, sonra mail yigilmasi olunca iptal etti, bu sene Viyana bir sure tasidi simdi artik sadece bos yer olursa secerek OK diyor ama kapasitesi cok yok. Seneye her sey degisebilir. Dunyanin herhangi bir yerindeki ABD konsoloslugu sizin dosyayi kabul ettigi surece tasima mumkun, ama siz bunu formunuzda tercih edemezsiniz (vatandaslik ve oturum sartlari disinda). DV2024 icin her sey tamamen degisik de olabilir.

• Yasaklı

@dytmelek, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Ping-PONG 1 hafta kaldık ama güvenli yerlerde takıldık neyse ki 😂 gider gitmez çocuklarda travma yaratmayalım dedik 😅

Çocuklarla beraber büyür. Bir tane yavru alın bence 😂

• Yasaklı

@Murat-4, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Ping-PONG binbir türlü hayvan var, insan niye sürüngen severki, tercih meselesi.

Agacım, her canlının bebesi güzel be.
    Büyüyünce salarsın bir nehire 😂

• ⭐⭐

@Bberturk, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Chromium aynen öyle, önceki seçimlerde inançla azimle seçim konuşurken şuan ummrum dışı.
    tek motivasyonum 6 mayıs ya da sonraları.
    Gençliğimiz şu 20 yıla denk gelmiş yıllarımız gitmiş heves meves kalmamış ne edeyim seçimleri.

Kesinlikle. Bu ülke gençliğimi çalmış şu saatten sonra a gelse ne değişecek b gelse ne değişecek? Giden gençlik geri mi gelecek?

Bari artık geleceğim kurtulsun diye bakıyorum o da Amerika…

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |