Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• Merhaba,
    benim akademik kariyerim yok ancak ön şartlardan Yüksek Lisans, Mesleğinde başarılı olmak, tavsiye mektubu almak, iyi ücret kazanmak vb şartları kağıt üzerinde sağlıyorum.
    Ön inceleme talep ettiğim firmalar şöyle yanıt döndüler;
    Ellis Porter - Yararlı bir vaka oluşturamayız dedi.
    Chen Immigration - Wegreened - Bir çok soru ilettiler cevapladım.
    Amerikavizem.com - daha dönüş yapmadılar.

Bu başlığı baştan sona okudum ancak akademik kariyeri olan üyelerden hariç sanırım pek yazan olmamış. Acaba ben mi kaçırdım diyerek sormak istiyorum;
    Profesyonel kariyeri ile başvuran var mıdır, başarılı oldunuz mu, yorum ve tavsiyeler paylaşabilirseniz çok sevinirim.
    Teşekkürler

• @meke sanırım yok

• @TOK bilgi ve cevap için teşekkürler.

Bu sabah itibariyle ön inceleme talep ettiğim firmalar şöyle yanıt döndü;
    Ellis Porter - Yararlı bir vaka oluşturamayız dedi.
    Chen Immigration - Wegreened - Performans odaklıyız ve yararlı bir vaka oluşturamayız dedi.
    Amerikavizem.com - CV istediler daha dönüş yapmadılar.

Ellis Porter ve Chen Immigration diğer avukatlık firmalarının listesini paylaştı. Hala şansınız var diyerek umudu besliyorlar ancak emin değilim.

• march backlog report ta değişiklik var. İlk yayınlandığında 50bin kişiye randevu verildiği yazıyordu, suan 38bin gözüküyor. Bu sürekli değişen birşey mi?

• @niwss normalde yayinlandiktan sonra degismez. benim tahminim muhtemelen nisan'in verilerini girdiler ama guncelleme tarihini nisan yapmadilar. Yine de emin degilim.

• @ktur anlamadim ben de bir aciklama da bulamadim biyerde. Nisan icinse de pek ic acici degil, sadece 18 bin azalmis sayi

• @meke ellis porter ve chen avukatlık ücretini iade ettiklerinden garanti gördüğü dosyaları kabul ediyorlar. Kararınızı verirken bunu göz önünde bulundurmalısınız.

• @goose evet size katılıyorum
    Benim bir arkadaşımı da kabul etmedi Chen
    Yeterli sayıda akademik çalışması olmadığı için

• yeni visa bulletinde EB2 15FEB22'e geriledi maalesef.

• @ktur bu aralar kafam çok karıştı bu tarihlerle. bu tarihe gerilemiş olması başvurusu 15 şubata kadar olanların mı ilk aşamada inceleneceğini ifade ediyor ?

• @ktur evet AOS yapacaklar için kötü haber, ancak Türkiye'de mülakata girecek olanları etkilemiyor. Avukatın mesajı:
    "If you are outside the USA and planning to do Immigrant Visa Processing (IVP), you should not be impacted."

• Merhaba arkadaşlar,
    Nüfüs müdürlüğünden alıp NVC ye gönderdiğim doğum ve evlilik belgeleri kabul görmeyip yenisi istendi. Bu sefer doğum belgeleri için e-devletten nüfus kayıt örneği, evlilik belgesi için de kayıp evlilik cüzdanını tekrar çıkarıp, bütün belgleri yeminli tercüman ile çevirip göndermeyi düşünüyorum. Bu konuda deneyimi ve önerisi olan olursa çok sevinirim. Teşekkürler

• ⭐⭐

@Muzaffer-Bahçivan Merhaba, belgeler neden kabul gormedi bilmemekle beraber belki edevletten Formul A (cok dilli dogum belgesi) ve Formul B (cok dilli evlilik belgesi) almak size yardimci olabilir.

• @lumos Hocam tam da dediğiniz belgeleri göndermiştim. Maalesef kabul edilmedi.

• ⭐⭐

@Muzaffer-Bahçivan Anladim, cok gecmis olsun, umarim bu defa kabul edilir, kolay gelsin.

• @Muzaffer-Bahçivan formul A almaya gerek yoktu aslinda, nufus kayit ornegini ve tercumesini koymaniz yeterli olacaktir. Konsoloslukta ayni seyi istiyor bu arada

• Bilgilendirme için çok teşekkür ederim arkadaşlar, sabırlar diliyorum hepimize.

• @Muzaffer-Bahçivan Merhaba. Ben evlilik cüzdanının ilk fotogralı sayfasını ve kimlik ve evlilik bilgilerini içeren diğer sayfasının fotokopilerini, doğum belgesi olarakta edevletten alınan vukaatlı nüfus kayıt örneğini (tüm aile bireylerini içerecek şekilde, sizin anne babanız dahil) kare kodlu olarak alıp gönderdim. Tercüme yaptırmadım çünkü mülakata Türkiye'de gireceğim ve bu nedenle türkçe/ingilizce evraklar kabul ediliyor. Türkçe evrakların üzerine, her biri için ayrı ayrı bir not kağıdı iliştirdim ve üzerine "birth certificate of 'kişi ismi' in Turkish", "marriage certificate of 'kişi ismi' in Turkish" şeklinde notlar yazdım, tüm aile bireyleri için. İlk seferde tüm evraklar kabul edildi.

Eğer durumunuz benimkine uyuyor ise, yani Türkiye'de mülakata girecekseniz bu şekilde yapabilirsiniz.

• @dil Detaylı açıklama için teşekkürler hocam. Bu bilgiler işime yarayacak, sağolun.

• @goose Merhaba! Visa bülteninde (link aşağıda) employment based başvurular için 2 farklı tablo yayınlanmaktadır. "A. FINAL ACTION DATES FOR EMPLOYMENT-BASED PREFERENCE CASES" başlıklı ilk tablo Amerika'da bulunan ve AOS (adjustment of status) yapacak kişileri ilgilendirmektedir. Mayıs bülteninde ki 15 Mayıs tarihi AOS yapacaklar için geçerlidir.

"B. DATES FOR FILING OF EMPLOYMENT-BASED VISA APPLICATIONS" başlıklı ikinci tablo ise Amerika dışından yeşilkart başvurusu yapacak kişileri ilgilendirmektedir ve burada EB2 için "priority date" 1 aralık 2022 olarak görünmektedir. Yanılmıyorsam geçen kasımda değişti, daha önce "current" idi.

"priority date" sizin I-140 formu ile başvuru yaptığınız tarihtir ve eğer tabloda görünen tarihten önceyse sizi etkileyen bir durum bulunmamaktadır.

Tarih yerinede "C" (current) yazması ise hiç kimse için bir kısıtlama olmadığı anlamına gelir.

1 Aralık 2022'den önce ise başvurunuz endişelenecek birşey yok.

Benzer Başlıklar

• 968
  • 35
  • 14
  • 4
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |