Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells evet şimdi açıldı ve alabildim. Buraya son durumu yazmak benim gibi şaşıranlar telaşlanmasın açılıyor demek için girmiştim o sırada cevabınızı gördüm teşekkürler ben aldım ancak tek opsiyonum vardı o da 3 ay sonraya 😅 Yine arada kontrol edeceğim belki daha erken bir tarih yakalarım diye.

• @didosh & @crazycells 16 Eylülde SB1 için başvuru yaptım. Konsolosluktan başvuruma ilişkin bir onay mesajı aldım ancak hala pending schedule olarak durumum bekliyor. Bir kaç kez telefonla göçmenlik bölümü ile görüştüm. Başvurumun onaylandığını ve konsolosluktan tarih beklendiğini ikinci bir e-posta için beklememi söylediler. AIS üzerinden nereden tarih aldın. Böyle bir takibe gerek var mı? Yoksa slot açılınca e-posta ile bilgilendirdiler mi seni de? Konuyla ilgili bilgilendirirsen sevinirim. Ayrıca mülakatında yaşadıklarını da paylaşırsan gerçekten bizler için aydınlatıcı olacaktır. Bol şanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@neris06, içinde söyledi: SB-1 Returning Resident Visa (SB1 Geri Donen Gocmen Vizesi)

@didosh & @crazycells 16 Eylülde SB1 için başvuru yaptım. Konsolosluktan başvuruma ilişkin bir onay mesajı aldım ancak hala pending schedule olarak durumum bekliyor. Bir kaç kez telefonla göçmenlik bölümü ile görüştüm. Başvurumun onaylandığını ve konsolosluktan tarih beklendiğini ikinci bir e-posta için beklememi söylediler. AIS üzerinden nereden tarih aldın. Böyle bir takibe gerek var mı? Yoksa slot açılınca e-posta ile bilgilendirdiler mi seni de? Konuyla ilgili bilgilendirirsen sevinirim. Ayrıca mülakatında yaşadıklarını da paylaşırsan gerçekten bizler için aydınlatıcı olacaktır. Bol şanslar.

Mulakat icin tarihler acildiginda size email ile haber vereceklerdir, beklemeniz yeterlidir.

• @neris06, içinde söyledi: SB-1 Returning Resident Visa (SB1 Geri Donen Gocmen Vizesi)

@didosh & @crazycells 16 Eylülde SB1 için başvuru yaptım. Konsolosluktan başvuruma ilişkin bir onay mesajı aldım ancak hala pending schedule olarak durumum bekliyor. Bir kaç kez telefonla göçmenlik bölümü ile görüştüm. Başvurumun onaylandığını ve konsolosluktan tarih beklendiğini ikinci bir e-posta için beklememi söylediler. AIS üzerinden nereden tarih aldın. Böyle bir takibe gerek var mı? Yoksa slot açılınca e-posta ile bilgilendirdiler mi seni de? Konuyla ilgili bilgilendirirsen sevinirim. Ayrıca mülakatında yaşadıklarını da paylaşırsan gerçekten bizler için aydınlatıcı olacaktır. Bol şanslar.

Ben acıkcası periyodik olarak hesabıma girip "request submitted" kısmını denedim o sayede boşalan bir randevu yakaladığımı düşünüyorum. Çünkü sistem randevu almama ızın verdıgınde tum yıl boyunca tek bır acık tarıh ve saat vardı onu hemen alıverdım. Belki yeni slot acıldığında ayrıca haber gelir ama ben yine de benim gibi düzenli deneyip boşalan bir randevu kollamanızı tavsıye ederim. Randevuya gidince diğer sorularınızı da yanıtlarım şimdilik bilgim bu kadar. Bol şans.

• Merhabalar, benim eşim amerikalı olduğu için green card almıştım ama pandemi ve ardından çocuğumuzun doğumu nedeniyle 3 yıldır giriş yapamadık, geçen sene avukat aracılığıyla returning visa için başvuruda bulunduk. Ekim 2022'de konsoloslukta ilk görüşmem vardı, olumlu geçti (merak edenler olursa mülakatta pandemi ve bebeğimin doğumu o sırada aşı olmaması vs nedenleriyle giriş yapamadığımı söyledim, eşimin vergi ödeyip ödemediğini sordular, amerikaya dönünce ne iş yapacağımızı sordular vs) ardından ikinci bir görüşme için çağıracaklarını, kendilerinden gelecek maili takip etmemi söylediler. avukatıma mail gelmiş ve DS 260 formunu da doldurmuş. Ancak halen randevu alamadık. normal mi? DS 260 formunu doldurduktan sonra randevu almak için tam olarak ne yapmak gerekiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aslı-Log merhaba. DS260 sonrası yapılması gereken konsolosluğun SB1 için boş slot vermesini beklemektir. normalde ankara konsolosluğunda şuan ciddi bir yoğunluk var, bütün göçmen vizeler için şuan neredeyse slot bulmak çok mümkün değil. kısaca sabırla beklemelisiniz, başka bir çözüm yolu yok. eğer abd'de, yaşadığınız / yaşayacağınız eyaletin kongre üyelerine ulaşıp (mail, telefon) durumu anlatırsanız belki faydası olur. onun dışında ne yazık ki tek yapmanız gereken beklemek..

• @gucarslan bilgi için çok teşekkürler.
    Sistemde kendim randevu tarihi açılıp açılmadığını nasıl kontrol edebilirim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aslı-Log AIS üzerinden kontrol etmeli ama SB1 için size mülakat gününü muhtemelen ankara kendisi verecektir.

dilerseniz bunu [email protected] adresine mail atarak sorun.
    avukatınız da bu süreci ziyadesiyle hakim olması gerek aslında.. o da takip etmeli.

• Selamlar...Bi de yesilkart vizesi almama ragmen giris yapmadim. Vize expire oldu. Bu vizeyi tekrar gecerli hale getirebilir miyiz?
    Emaille soracagim ama email adresini bilmiyorum..

• ⭐⭐⭐

@benyesil eğer ABD’ye hiç giriş yapmadıysanız hakkınızı yitirmiş oluyorsunuz maalesef.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   W waterman 

• Merhaba, biz returning permanent resident visa için başvurmuştuk, visanın onaylandığına dair mail geldi, ardından şubat ayında ds-260 formunu avukat aracılığıyla doldurduk ilettik. Sonrasında s.ısvisa web sitesinden randevu alabileceğimize dair mail geldi, 2 aydır deniyoruz ama hep aşağıdaki uyarı çıkıyor. Benzer sorun yaşayanlar oldu mu?

The immigrant visa case number provided is not ready to schedule an appointment. If you have not received an appointment letter/email from the National Visa Center (NVC) or the Kentucky Consular Center (KCC) you can check the status of your IV case at http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/nvc.html.

If you have received an appointment letter/email from the NVC or KCC or an instruction letter/email from the Consular Section directing you to this website to schedule an appointment, please make sure to correctly enter your IV case number. (Defalarca kontrol ettik, numarayı doğru giriyoruz)

If you continue to receive this message, please wait 5 business days before you try to register/schedule an appointment again. It may take several days for immigrant visa case numbers to become available in the system.

If after 5 business days you continue to receive this message, send an email to the CSRA support desk at [email protected] with the following information: (bunu da yaptık, sorunu çözdüklerini söylüyorlar ama hala aynı mesaj çıkıyor)

Email Subject line must read “Case number not ready to schedule”
    Applicant’s complete name
    Applicant’s date of birth
    Scanned copy of the National Visa Center (NVC) or Kentucky Consular Center (KCC) appointment letter/email or the appointment instructions letter/email received from the Consular Section.
    Emails to the CSRA support will be responded to within 3 business days. Do not send multiple emails because this will delay the response to your inquiry.

• @crazycells Merhabalar

2029 a kadar süresi olan green card'ım var ancak 2019 da Anakra'ya geldim ve geri de dönmedim. Şimdi geri dönmek istiyorum. Sb-1 vizesine başvurucam ancak burada neden bu kadar uzun süre kaldığıma dair özel bir kanıtım yok, acaba problem olur mu? Ya da önerileriniz nelerdir?

Ben bir avukata sordum ama başvurma, direk giriş yap ve ikna etmeye çalış dedi, ne kadar doğru?

Tşk

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cem-Yücel mantıklı olan da aslında bu, direkt giriş yapmanız.

covid sonrası bu tür uzun süreli kalışlarda SB-1 yerine direkt giriş yapmak en mantıklı seçenek. bu şekilde bir çok dosyanın sorunsuz giriş yaptığını gördük. önemli nokta JFK'den giriş yapmanız ve sorulursa COVID dönemi ucuç yasaklarını dile getirmeniz.

JFK, bu konuda oldukça avantajlı bir havalimanı.
    SB-1 için bahaneniz yoksa, bu zaten o vizeyi alamamanız demek. direkt giriş yapmayı denemek daha makul bir seçenek olacaktır.

• Teşekkür ederim.

• @crazycells selam, ben dv2015 talihlisiyim ve ankarada vizeyi pasaporta islettim...ancak 6 ay icinde giris yapamadim....uzerinden baya bir sure gecmis olmasina ragmen bu vizeyi tekrar aktif hale getirip giris yapma imkani olur mu sizce?
    Bu arada Amerikada daha once yasal olarak H1b vizesiyle senelerce calistim, vergi odedim.
    Bunun da olumlu katkisi olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@benyesil, içinde söyledi: SB-1 Returning Resident Visa (SB1 Geri Donen Gocmen Vizesi)

Selamlar...Bi de yesilkart vizesi almama ragmen giris yapmadim. Vize expire oldu. Bu vizeyi tekrar gecerli hale getirebilir miyiz?
    Emaille soracagim ama email adresini bilmiyorum..

Vizenizi ne zaman almistiniz? Ve giris yapamamanizin nedeni nedir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Asli-Akcay-Lograsso, içinde söyledi: SB-1 Returning Resident Visa (SB1 Geri Donen Gocmen Vizesi)

Merhaba, biz returning permanent resident visa için başvurmuştuk, visanın onaylandığına dair mail geldi, ardından şubat ayında ds-260 formunu avukat aracılığıyla doldurduk ilettik. Sonrasında s.ısvisa web sitesinden randevu alabileceğimize dair mail geldi, 2 aydır deniyoruz ama hep aşağıdaki uyarı çıkıyor. Benzer sorun yaşayanlar oldu mu?

The immigrant visa case number provided is not ready to schedule an appointment. If you have not received an appointment letter/email from the National Visa Center (NVC) or the Kentucky Consular Center (KCC) you can check the status of your IV case at http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/nvc.html.

If you have received an appointment letter/email from the NVC or KCC or an instruction letter/email from the Consular Section directing you to this website to schedule an appointment, please make sure to correctly enter your IV case number. (Defalarca kontrol ettik, numarayı doğru giriyoruz)

If you continue to receive this message, please wait 5 business days before you try to register/schedule an appointment again. It may take several days for immigrant visa case numbers to become available in the system.

If after 5 business days you continue to receive this message, send an email to the CSRA support desk at [email protected] with the following information: (bunu da yaptık, sorunu çözdüklerini söylüyorlar ama hala aynı mesaj çıkıyor)

Email Subject line must read “Case number not ready to schedule”
    Applicant’s complete name
    Applicant’s date of birth
    Scanned copy of the National Visa Center (NVC) or Kentucky Consular Center (KCC) appointment letter/email or the appointment instructions letter/email received from the Consular Section.
    Emails to the CSRA support will be responded to within 3 business days. Do not send multiple emails because this will delay the response to your inquiry.

Evet, maalesef Ankara ABD Konsoloslugundaki yogunluktan dolayi mulakat icin uzun bekleyebiliyorsunuz. Telaslanmanizi gerektiren bir durum yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cem-Yücel, içinde söyledi: SB-1 Returning Resident Visa (SB1 Geri Donen Gocmen Vizesi)

@crazycells Merhabalar

2029 a kadar süresi olan green card'ım var ancak 2019 da Anakra'ya geldim ve geri de dönmedim. Şimdi geri dönmek istiyorum. Sb-1 vizesine başvurucam ancak burada neden bu kadar uzun süre kaldığıma dair özel bir kanıtım yok, acaba problem olur mu? Ya da önerileriniz nelerdir?

Ben bir avukata sordum ama başvurma, direk giriş yap ve ikna etmeye çalış dedi, ne kadar doğru?

Tşk

Evet, ben de sayin @gucarslan 'a katiliyorum. Bu baslik altindaki ve suradaki basliktaki deneyimleri okuyup kendi durumunuza gore karar vermenizi tavsiye ederim: https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@benyesil, içinde söyledi: SB-1 Returning Resident Visa (SB1 Geri Donen Gocmen Vizesi)

@crazycells selam, ben dv2015 talihlisiyim ve ankarada vizeyi pasaporta islettim...ancak 6 ay icinde giris yapamadim....uzerinden baya bir sure gecmis olmasina ragmen bu vizeyi tekrar aktif hale getirip giris yapma imkani olur mu sizce?
    Bu arada Amerikada daha once yasal olarak H1b vizesiyle senelerce calistim, vergi odedim.
    Bunun da olumlu katkisi olur mu?

Maalesef "yasal gocmen" sayilmak icin vizenizle ilk girisinizi yapmaniz gerekiyordu. Artik bu haktan yararlanabileceginizi hic sanmiyorum. Sifirdan yeniden Green Card almaniz gerekiyor.

• @crazycells selam vizeyi 2016da almistim...hala bi sans var mi acaba bilmiyorum...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

32

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |