Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Günaydınlar Efenim

• Günaydınlarr günaydınlarr :))

• Günaydın 🌴 Bugün atarsa texas mı şimdi 🙂

• ⭐⭐

50'den saymaya başlamış bile sayaç 🙂
    O halde ABD'nin 50. eyaleti (alfabetik sıraya göre) olan Wyoming, Pinedale'den bir günaydın gelsin herkese:

PinedaleWyoming.jpg

• ⭐⭐⭐

@abrakadabra Hadi bakalım 🙂

• ⭐⭐

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@abrakadabra Hadi bakalım 🙂

Şu an açtım Red Hot Chili Peppers - City of Angels dinliyorum bak attığım Wyoming manzarasına bakıp.
    Sen de dene 😃

• ⭐⭐⭐

@abrakadabra f5a8f2bf-f6aa-4d85-beae-5e98ff3cfdc2-image.png

ahanda açtım 🙂

• ⭐⭐

@abrakadabra Valla bende açtım :))

• ⭐⭐

O zaman bu sabaha çok enerjik başladık diyelim arkadaşlar 🙂
    Umarım şu yola dağlara karşı arabayı da çekip dinleriz 😃

• Mesela Amerika dan dönerken yanımızda birine PlayStation getirdik bunu beyan etmek veya vergi ödemek gerekiyor mu yoksa açık kutu olarak getirsek olur mu 🤔

• ⭐⭐

@ErdalK açık kutu olarak getirirsen sorun olmaz şahsi kullanım olarak görünür

• ⭐⭐

getir kardeşim getir benim dersin... bıktım bu hükümetin vergi arsızlığından zaten... ben zamanında neler getirdim kardeşime kendime... millet kendileri ne vergiler kaçırıyorlar nelere kimlere kaçırtıyorlar bir play satation için laf ederlerse artık ne diyim... silerler seninde vergi borcunu Demirören gibi ne olacak...

• ⭐⭐

bi dakika bi dakika biraz önce 2023 sayfasında bir şey okudum ve beni düzeltin doğru mu anlamışım yanlış mı? green kart adayı olduğun açıklanıyor, mülakat tarihi için bekliyorsun... diğer ülkeler de talihlilerin hepsi hemen hemen mülakat alıyor ama ankara performansında sıkıntı oldukça ( ve genelde oluyor anladığım kadarıyla) yüzde 60 falan dışarda kalabiliyor insanlar bu doğru mu? yani biz burada mülakat alamayanlar ankaranın kurbanı mı oluyoruz? yani bülten açıklandıktan sonra dosyaları ankara'dan başka bir yere göndermek en azından çabalamak beklemekten daha mı mantıklı? Schengen olan bir yerler yada ne bileyim görüşmeleri yapan elçilikler listesi neler? nerelere dosyamızın gönderilmesi için mail atabiliriz... ankaranın adresi nedir oraya ne yazılıyor böyle bir durumda dosyamı şuraya taşımak istiyorum falan mı sonrasında ne oluyor>?

• ⭐⭐

@debbieLA77, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

bi dakika bi dakika biraz önce 2023 sayfasında bir şey okudum ve beni düzeltin doğru mu anlamışım yanlış mı? green kart adayı olduğun açıklanıyor, mülakat tarihi için bekliyorsun... diğer ülkeler de talihlilerin hepsi hemen hemen mülakat alıyor ama ankara performansında sıkıntı oldukça ( ve genelde oluyor anladığım kadarıyla) yüzde 60 falan dışarda kalabiliyor insanlar bu doğru mu? yani biz burada mülakat alamayanlar ankaranın kurbanı mı oluyoruz? yani bülten açıklandıktan sonra dosyaları ankara'dan başka bir yere göndermek en azından çabalamak beklemekten daha mı mantıklı? Schengen olan bir yerler yada ne bileyim görüşmeleri yapan elçilikler listesi neler? nerelere dosyamızın gönderilmesi için mail atabiliriz... ankaranın adresi nedir oraya ne yazılıyor böyle bir durumda dosyamı şuraya taşımak istiyorum falan mı sonrasında ne oluyor>?

Maalesef okuduklarınızın hepsi doğru.
    Türkiye'de mesela 2500-3000 kişi GC talihlisi oluyor ama mülakat alan kişi sayısı Eylül ayından beri bugüne kadar en son 310 kişi idi 🙂

Türkiye'ye hoş geldiniz 😃

• @debbieLA77 insanlar o yüzden turist vizesi alıyor hazırda bekletiyor. Baktın yüksek numara geldi vın gidiyor orada aos yapıyor.

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77 Maalesef ki evet doğru senelerdir Ankaranın kurbanı olan binlerce kişi oldu ve olmaya da devam ediyor. Çabalamak beklemekten daha mantıklı tabii ki sonuç alamasanız bile en azından elimden geleni yaptım diyebilirsiniz. Konsoloslukların iletişim bilgilerini resmi sitelerinden ulaşabilirsiniz. Dosya taşınma işleminin nasıl yapıldığına dair bilgilerde forumda var ufak bir aramayla ulaşabilirsiniz

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77 şöyle ki evet doğru anlamışsın sıran gelmez ise hakkın yanıyor buda tamamen Ankara'nın performansına bağlı. Bunun çözümü olarak turist vizesini hazırda tutabilirsin numaran current olunca giriş yapıp 1-2 ay bekleyip AOS deneyebilirsin, alternatif olarak farklı konsolosluklara dosya taşıma talebinde bulunabilirsin yoğunluklarına göre bazı şartlar karşılığında ( kimisi oturum, kimisi de ülkeye giriş damgasını sorabiliyor) kabul edebilirler ancak bunların bir listesi yok herkesin farklı bir durumu var, DV2022 mülakat deneyimlerine bakarsan bir çok kişi bu şekilde barbados a vs ülkelere gidip green cardlarını aldılar.

• ⭐⭐

@debbieLA77 maalesef öyle 😞 eğer case number yüksek olursa ilk iş tüm elçiliklere mail ile dosya taşımak olacak sanırım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sytahmt her sene konsolosluk işleyişi farklıdır. Ondan dolayı bu seneye bakıpta şimdiden kimse yorum yapmasın. Ankara da konsolosluk taşınma sürecine girdi. O yüzden aylarca kapalı kaldı. Taşındı bu sefer ülke seçime giriyor. 2-3 yıldır hep aynı insanlar çatır çatır vize veriyorken aynı insanlar vize vermiyorsa insanlar da suç değil onlara gelen emirler böyle. Ayrıca 30 eylüle kadar 193 gün var. Ağustos ayında değiliz ki herkes karalara bağlıyor. Ondan dolayı seneye için şimdiden ağıt yakmayalım. Green kart olayın en pis psikolojik olayı budur beklemek.

• @tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu yok yok ben grubu kurdum 🙂 o olay başka sanırım bunun dışında da bir telegram grubu kurulmuş bende kurdum ama henüz atmadım kimseye 🙂

@ tolgasatir e ben olayı tamamen yanlış mı anlamışım o zaman shakakalla neyse olsun oraya da gelirim 🙈

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |