Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@ErdalK bi kendimize bi bidona

• @dilmel, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Bu sene çekilişe başvurmayı düşünüyorum arkadaşlar. 2020'den beri her türlü kısmını öğrendiğim, çıkarsa ne yapılır, nereye gidilir, vatandaşlık nasıl alınır dahil olmak üzere her bir konusunu öğrendiğim bir konu oldu bu green card. Maddi nedenler ve kişisel düşüncelerim nedeniyle bu zamana kadar hiç başvurmadım. Hatta 18 yaşından beridir başvuran arkadaşlarım hep niye diye sordu. Bende maddi olanağı sağlayamayacağımı, sağlasam bile ABD'de gidip giriş seviyesinde işler yapmak istemediğimi belirttim.

Geldiğim bu noktada artık başvurabileceğim bir kıvama geldiğimi düşünüyorum. Okuduğum bölüm itibariyle ABD'de hemen olmasa da iyi bir gelecek kurabileceğimi düşünüyorum. Yani ikinci bahsettiğim neden artık kalmıyor. İlk nedeni yani maddi durumu da bir şekilde halledeceğim artık. Birikim yapmaya başladım diyebilirim.

Şu an üniversite 2. sınıf öğrencisiyim. Bir aksilik çıkmazsa bu sene başvuracağımı ve olur da çıktığını düşünürsek takvim şu şekilde işleyecek. Herhangi bir yerde dikkatsizlik/hata yapmıyorum değil mi?

Ekim 2023: Başvuru
    Mayıs 2024: Sonuç
    Yaz 2025: Mezuniyet
    Eylül 2024-Eylül 2025: Vize Dağıtım

Olurda çıkmazsa zaten son sınıfta başvuru yaparım o zaman da tarih konusunda sıkıntı yaşama ihtimalim azalır.
    Böyle bir senaryo durumunun olmasını da isterim. Herkese bol şans. 🙂

Keşke bu sene başvurmuş olsaydınız. Bu sene forumdan başvuran herkese kesin çıkacaktı, tüh. Neyse ama arkadaşlar çok geveze, DV2024 Aşamaları ile DV2024 Mülakat Deneyimlerine yazarken duramaz bir yandan da DV2025 Sohbet Odasına da yazarlar zaten, yalnız bırakmayız yani sizi orda merak etmeyin. Şimdiden iyi şanslar...

• @dilmel Bu arada şiddetle WAT tavsiye ediyorum. Hatta sadece size değil, aklının bir köşesinde Amerika fikri olan tüm üniversite öğrencilerine. Hem çok güzel bir Amerika deneyiminiz olur, hem de eğlence parklarında bir iş ayarlayıp cebinizden hiç para çıkmadan güzel ve uzun bir Amerika tatili geçirebilirsiniz. En az $1000-2000 da artırırsınız ki iyi para. Veya GC ile yerleşmek için birikim olsun isterseniz direk Alaska'ya gidip çok ciddi bir birikim de yapabilirsiniz. Her durumda pişman olmazsınız. Etrafımda gidip pişman olan kimse olmadı bugüne kadar. Gitmeyi planlayıp bir şekilde gidemeyen herkes de istisnasız pişman oldu. Aklınızda bulunsun...

• ⭐⭐

@daydreamer, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@dilmel, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Bu sene çekilişe başvurmayı düşünüyorum arkadaşlar. 2020'den beri her türlü kısmını öğrendiğim, çıkarsa ne yapılır, nereye gidilir, vatandaşlık nasıl alınır dahil olmak üzere her bir konusunu öğrendiğim bir konu oldu bu green card. Maddi nedenler ve kişisel düşüncelerim nedeniyle bu zamana kadar hiç başvurmadım. Hatta 18 yaşından beridir başvuran arkadaşlarım hep niye diye sordu. Bende maddi olanağı sağlayamayacağımı, sağlasam bile ABD'de gidip giriş seviyesinde işler yapmak istemediğimi belirttim.

Geldiğim bu noktada artık başvurabileceğim bir kıvama geldiğimi düşünüyorum. Okuduğum bölüm itibariyle ABD'de hemen olmasa da iyi bir gelecek kurabileceğimi düşünüyorum. Yani ikinci bahsettiğim neden artık kalmıyor. İlk nedeni yani maddi durumu da bir şekilde halledeceğim artık. Birikim yapmaya başladım diyebilirim.

Şu an üniversite 2. sınıf öğrencisiyim. Bir aksilik çıkmazsa bu sene başvuracağımı ve olur da çıktığını düşünürsek takvim şu şekilde işleyecek. Herhangi bir yerde dikkatsizlik/hata yapmıyorum değil mi?

Olurda çıkmazsa zaten son sınıfta başvuru yaparım o zaman da tarih konusunda sıkıntı yaşama ihtimalim azalır.

Keşke bu sene başvurmuş olsaydınız. Bu sene forumdan başvuran herkese çıkacaktı, tüh. Ama arkadaşlar çok geveze, DV2024 Aşamaları ile DV2024 Mülakat Deneyimlerine yazarken duramaz bir yandan da DV2025 Sohbet Odasına da yazarlar zaten, yalnız bırakmayız yani sizi orda merak etmeyin. Şimdiden iyi şanslar...

Ben kesin yazarim net bilgi yayalım :))

• @Emrah-Borazan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@dilmel, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Keşke bu sene başvurmuş olsaydınız. Bu sene forumdan başvuran herkese çıkacaktı, tüh. Ama arkadaşlar çok geveze, DV2024 Aşamaları ile DV2024 Mülakat Deneyimlerine yazarken duramaz bir yandan da DV2025 Sohbet Odasına da yazarlar zaten, yalnız bırakmayız yani sizi orda merak etmeyin. Şimdiden iyi şanslar...

Ben kesin yazarim net bilgi yayalım :))

Ona hiç şüphem yok zaten 🤣

• @abrakadabra, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Emrah-Borazan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@abrakadabra AOS sadece Amerika'da yapabileceğin birşey zaten. Oturum konusu sadece mülakatını Türkiye'den (Amerika dışındaki) başka bir ülkeye taşımak istediğinde gerekiyor. AOS yapmak için Amerika'da yasal olarak bulunmak ve cn'nin cutoff içerisinde olması yeterli. Birde Amerika'da 3 ay bulunma gibi bir kural var ancak @zumrut arkadaşımız 3 ay dolmadan AOS başvurusunu yapıp gc almıştı. Bir sorun yasamamisti.

Bu durumda, turist vizesi ile de AOS yapılabiliyor.
    Ben bu şekilde olmuyor diye biliyordum demek ki yanlış biliyormuşum 🙂

Olmaz olur mu? Aportta bekliyorum, birisi var herkese kesin çıkacak filan yazıp duruyor sürekli, kesin bildiği birşey var, gerçekten çıkarsa dakkada atlayıp gitmeyi planlıyorum... 🚀🚀🚀

• ⭐⭐

@Emrah-Borazan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lossantosdy yanlış yere yazmışsın Green kart sahiplerinin ilk aylardaki tecrübelerine yaz belki biri tutar elinden götürür :)))

Hahaha 😅 ben gidecem zaten inşallah, gc çıktı bana ☺

• ⭐⭐

@dilmel Bu arada şiddetle WAT tavsiye ediyorum. Hatta sadece size değil, aklının bir köşesinde Amerika fikri olan tüm üniversite öğrencilerine. Hem çok güzel bir Amerika deneyiminiz olur, hem de eğlence parklarında bir iş ayarlayıp cebinizden hiç para çıkmadan güzel ve uzun bir Amerika tatili geçirebilirsiniz. En az $1000-2000 da artırırsınız ki iyi para. Veya GC ile yerleşmek için birikim olsun isterseniz direk Alaska'ya gidip çok ciddi bir birikim de yapabilirsiniz. Her durumda pişman olmazsınız. Etrafımda gidip pişman olan kimse olmadı bugüne kadar. Gitmeyi planlayıp bir şekilde gidemeyen herkes de istisnasız pişman oldu. Aklınızda bulunsun...

Açık ünv. Olmuyor dimi wat

• @Lossantosdy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@dilmel Bu arada şiddetle WAT tavsiye ediyorum. Hatta sadece size değil, aklının bir köşesinde Amerika fikri olan tüm üniversite öğrencilerine. Hem çok güzel bir Amerika deneyiminiz olur, hem de eğlence parklarında bir iş ayarlayıp cebinizden hiç para çıkmadan güzel ve uzun bir Amerika tatili geçirebilirsiniz. En az $1000-2000 da artırırsınız ki iyi para. Veya GC ile yerleşmek için birikim olsun isterseniz direk Alaska'ya gidip çok ciddi bir birikim de yapabilirsiniz. Her durumda pişman olmazsınız. Etrafımda gidip pişman olan kimse olmadı bugüne kadar. Gitmeyi planlayıp bir şekilde gidemeyen herkes de istisnasız pişman oldu. Aklınızda bulunsun...

Açık ünv. Olmuyor dimi wat

Örgün öğretim gerekiyor ne yazık ki

• 30 30 60 bir gemi batmış içindeki şişko kaç göbek atmış

• ⭐⭐⭐

Çocuklu aileler için uçuşları rahatlatacak bişey

• @celica, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ErdalK bi kendimize bi bidona

Bu bidon ne doymaz arkadaş napacak bu kadar arabayla carmax Türkiye şubesi mi açacak 🤔

• 6-Şubat Deprem
    6-Mart Berat Kandili🤲
    6-Nisan Dolunay🌕
    6-Mayıs GreenKart ✅
    60-Tokat Güncel Şafak😎

• Mayıs'ta kutlayacak çok şeyimiz olacak...

• Başka bir aşk istemez aşkınla çarpan kalbimiz,

❤️EY VATAN❤️ gözyaşların dinsin, yetiştik çünkü biz...

• Bu sene o sene 🙏

• Merhaba, ufak bir sorum var zor bir cevaba sahip olup olmadigi konusunda bir fikrim yok. yardimci olursaniz sevinirim.
    ben abd icerisinde j1 to f1 yapmis sekilde f1 statusuyle bulunuyorum ve green card basvurusu yaptigim zaman 21 yas altindaydim (20). sonuclar aciklandigi zaman da 20 yasinda olacagim halen. bu eylulde 21 oluyorum. annem babam ve kendim icin 3 ayri basvuru yaptim olmasi gerektigi gibi dogru bir sekilde.
    annem yahut babam bu cekilisi kazandigi zaman ve oldu da her sey sorunsuz gitti vize mulakati alip greencardlarini aldilar.
    onlar turkiyede ben buradayim, kurala gore gc isteyen herkes ana talihli ile birlikte giris yapmak durumunda. lakin ben turkiyeye donmek istemiyorsam ve sureci buradan devam ettirmek istiyorsam kazananlardan biri giris yaptiktan sonra veya once surece burada yasal haldeyken dahil olabilir miyim? veya diger opsiyonlar nedir? tesekkur ederim.

• ⭐⭐⭐

@dytmelek Geçmiş olsun, herkes içim çok kötü bir geceydi. Biz de Adana'da yaşadık, herkese sabır ve kaybı olanlara başsağlığı diliyorum.

• Bugün günaydın benden 🙂

• @daydreamer, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@yenihayaletadam, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Evet arkadaşlar benim için güzel bir haberi sizlerle de paylaşmak istiyorum 🙂 geçen ay almanya schenge başvuru yapmıştım bugün aldım ve 6 aylık vize vermişler ilk schengen ve ilk yurt dışı olacak heyecan dorukta. İnşallah bunu CN 100 diye de green card haberi vermek nasip olur 🙏

Güzel haber, şimdiden iyi tatiller. İlk önce Almanya'dan giriş yapmaya dikkat etmeni tavsiye ediyorum...

Teşekkür ederim abi sağolasın 🙏

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |