Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Green card ciktiktan sonra kimleri götürebiliriz

• herkese cümleten günaydın 🙂

• Selam arkadaşlar, ekşi sözlük kapanışının vermiş oldğu rahatsızlığımı dile getirmek isterim. sevgili dürümcüye yüklenmek istemem ama son 5-6 yılında bunun olacağı belliydi.

• @debbieLA77, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Chromium zaten bu 2018 sonu 2019 başı herşey kabusa döndü... hayatımız giderek zorlaşıyor benim uykularım falan kaçıyor inanın artık...ama türkler yani bazıları yüzünden bu muameleyi görüyoruz... mal mal meksikadan kaçanlar oradan buradan yasal olmayan yollardan ülkeye girenler yüzünden böyle... onların cahillliği bizim hayatımızı etkiliyor...amerikanın kuralları evet sert saçma olabilir ama bu sene olanlar birazda bu gerçek ilticacılar yüzünden... mülakat gecikmelerinde ve azalmasında bile oradaki görüşmelerin tıkanmasının sebebi bu olabilir sonuçta amerikadaki kcc bütün mültecilere bakan bir kurum... arkadaşımla tartışırken bunun farkına vardık... oradaki görüşmelerin tıkanması yoğunlaşması... ilticalar sizin buradaki mulakatlarınızı tıkayabiliyor bilginize... dolaylı yoldan etkililer buradaki herkesi... burdan bu gerzeklerin videolarını paylaşmayın o yüzden... eğitim şart ne güzel söyledi prof .valla ''senin cahilliğin benim hayatımı etkiliyor''her yerde durum aynı... o yüzden bu şekilde ülkeye giren ve bunu videolarda paylaşanları yuhalamanız lazım şak şak yapacağınıza... bu forumda da bir çok kişi ''vay be ne zorluklar çekmişler, yazık ailelerinden ayrı kalmışlar ne zorluklara katlanmışlar onlara da hak vermek lazım'' falan diyolar ben hiç acımıyorum beter olsunlar çünkü bu vize işlemlerinin uzaması, saçma sapan denetimlerin çoğalması hep onların yaptığı bu cahil hareketlerin sonuçları... eğer amerika da falan gidip te o şekil ülkeye girmiş birini görürsem türklerden; ya kafa atarım yada bir şekilde olay çıkartır gözaltına alınması için plan yaparım, onlar zaten orada hep mimliler ve gözler hep üstünde amerika sevmez öyle kurallar uymayanı, medeni ülkedir güzel yaşıyormuşlar gibi görünebilirler ama hiç bir olayda sıra onlarda değildir ilk... çünkü onlar o ülkede sığınmacılar ''iltica'' hep onların o kartlarında yazacak bir kelime, bu bile iğrenç bence... savaş olmadan taciz olmadan kan davası olmadan bu iltica olayı ''aç kaldık'' diye ülkeye girilmesi kabul edilemez... o damgayı bir kere yiyorsun ve hep öylesin... bulduğun işlerin niteliği bile uzun yılllar hatta her zaman iğrenç olur, süper vasıfsız olur...bürokratik hiçbir işiniz yolunda gitmez, uzun sözün kısası bu tür insalara alkış tutmayalım... bunlar pasaportların devre dışı bırakılmasından yada katılım ücreti alınmamasından daha vahim bir durumdur inanın... buarada ''ekşi sözlük kapanmış'' olayı yeni İleti mi? artık okuduklarımı da algılamakta zorlanıyorum sanırım... çok sıkıntılı bir durum içindeyiz öyleyse... bu nasıl bir şey ya? nasıl bir lke olduk yine... bunlar istemdikleri duymak istemedikleri herşey böyle önlemler larak 3 maymunu mu oynayacaklar anlamadım ki 😞

Aslında askeriye de bulunan sistem gibi Amerika'nın sistemi ödüller bireysel cezalar toplu verilir mantığı, birinin yaptığı olumsuz hareket herkesi etkiliyor. Forumda bir yerlerde okumuştum her ülke için belirlenen kontenjan varmış sanırım ve Meksika üzerinden geçen kişiler bu kontenjandan düşebilir gibi birşey okumuştum eğer öyle olursa GC hepten hayal olabilir, YouTube üzerinde çok fazla kanal görmeye başladım Meksika üzerinden giden nasıl gittiğini anlatan , sayı gittikçe artıyor aslında ve Amerika ödüller bireysel cezalar toplu derse işimiz zor

• ⭐⭐⭐

@ErdalK her ülkenin kotası olayı var göçmenlik konusunda 5 yıl içerisinde toplam sayıyı geçersek bir sonra ki seneye bizi çekilişten çıkarabilirler, en son rakamlarla çok büyük bir risk yok gibiydi ama tabiki sınırdan geçenlerin sayısı tamamen söylentiye dayalı net bir rakam veren yok bildiğim kadarı ile

• @tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@berolika evet spesifik noktaları belirtmekte fayda var, yurtdışı görevi isteyen arkadaşın IRAK a atanması gibi olmasın 😃

Kesinlikle net olmakta fayda var her zaman 😃 😃

• @AstamRua, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@daydreamer
    Merhaba ,

Durum şu şekilde ''
    Başvurunuz basım öncesi kontrol aşamasındadır. ''
    Başvuru tarihimde gözükmüyor artık.

Eşim 21 Aralık ben 26 Aralık'ta başvuru yaptım , ben Ocak ortası gibi 199'u arayıp Şubat'ta yurtdışı seyahati planlıyorum pasaport ne zaman elime geçer dedim aciliyet belirtelim dediler 2 gün sonra PTT eve teslim etti eşimin pasaport halen basım öncesi kontrol de diyor. Bence arayıp aciliyet belirtmeniz de fayda var

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ErdalK her ülke için şu kadar yüzdelik var diye tek tek kimse bilemez. Sadece @tolgasatir dediği gibi her ülke için sınırlar var. Eğer araştırmayı seviyorsan

2022 istatistikleri buradan bakabilirsin

2021 ve öncesine de buradan bakabilirsin

• Ben @debbieLA77 söylediklerinin altına imzamı atarım. Sadece legal yolları etkilemekle kalmıyorlar genel olarak ülkeler arası dış siyaseti etkiliyor ve ülke itibarını da zedeliyorlar. Yanlış politikalarla zaten zedelenen itibarımız daha da zedelenmesin bence. Buna bir son verilmeli.

• @tolgasatir evet net bir rakam yok şu kadar kişi geçti gibi fakat gözle görülür bir artış var tabi , eskiden çok fazla değildi sanırım Meksika üzerinden gidenler ama statü değiştiren çok kişi vardı başka vize türü ile gidip sonrasında değiştiren gibi

• @berolika, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Ben @debbieLA77 söylediklerinin altına imzamı atarım. Sadece legal yolları etkilemekle kalmıyorlar genel olarak ülkeler arası dış siyaseti etkiliyor ve ülke itibarını da zedeliyorlar. Yanlış politikalarla zaten zedelenen itibarımız daha da zedelenmesin bence. Buna bir son verilmeli.

Bizim ülke olarak öyle bir sıkıntımız kalmadı şükür, yedi düvele savaş açıp, ÖSO ayağına binlerce eli silahlı adamı toplayıp (kim olduklarını hepimiz biliyoruz sanırım), eğitip, Kuzey Suriye'ye doldurduğumuzda bütün dünya anlamıştı az çok ama, en son devletin resmi hizmet pasaportuyla, devletin belediyeleri, organize şekilde binlerce kişiyi Avrupa'ya toplu halde iltica etmeleri için yolladığında son kalan itibar kırıntılarımız da silinmişti zaten. Hala nasıl oluyor da yeşil pasaporta vize istemiyorlar Avrupa'da şaşıyorum. Büyük ihtimalle 10 milyon afganı, suriyeliyi, afrikalıyı bırakmakla tehdit ettiğimiz için sabrediyorlar. Artık 15-20 bin kişi kaçak göçmen oldu diye itibarımız düşmez yani merak etmeyin, o aşamayı çoktan geçtik. Düşse nereye düşecek zaten!

• @ErdalK, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@AstamRua, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@daydreamer
    Merhaba ,

Durum şu şekilde ''
    Başvurunuz basım öncesi kontrol aşamasındadır. ''
    Başvuru tarihimde gözükmüyor artık.

Eşim 21 Aralık ben 26 Aralık'ta başvuru yaptım , ben Ocak ortası gibi 199'u arayıp Şubat'ta yurtdışı seyahati planlıyorum pasaport ne zaman elime geçer dedim aciliyet belirtelim dediler 2 gün sonra PTT eve teslim etti eşimin pasaport halen basım öncesi kontrol de diyor. Bence arayıp aciliyet belirtmeniz de fayda var

@yenihayaletadam @ErdalK evet biraz araştırmıştım 2 gün önce twitter ve 199 no üzerinden kayıt bıraktım. Herşeyi böyle iteleyeceğiz sanırım. İşini zamanında ve düzgün yapan devlet memuru çok az.

• Yasaklı

• @daydreamer, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@berolika, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Ben @debbieLA77 söylediklerinin altına imzamı atarım. Sadece legal yolları etkilemekle kalmıyorlar genel olarak ülkeler arası dış siyaseti etkiliyor ve ülke itibarını da zedeliyorlar. Yanlış politikalarla zaten zedelenen itibarımız daha da zedelenmesin bence. Buna bir son verilmeli.

Bizim ülke olarak öyle bir sıkıntımız kalmadı şükür, yedi düvele savaş açıp, ÖSO ayağına binlerce eli silahlı adamı toplayıp (kim olduklarını hepimiz biliyoruz sanırım), eğitip, Kuzey Suriye'ye doldurduğumuzda bütün dünya anlamıştı az çok ama, en son devletin resmi hizmet pasaportuyla, devletin belediyeleri, organize şekilde binlerce kişiyi Avrupa'ya toplu halde iltica etmeleri için yolladığında son kalan itibar kırıntılarımız da silinmişti zaten. Hala nasıl oluyor da yeşil pasaporta vize istemiyorlar Avrupa'da şaşıyorum. Büyük ihtimalle 10 milyon afganı, suriyeliyi, afrikalıyı bırakmakla tehdit ettiğimiz için sabrediyorlar. Artık 15-20 bin kişi kaçak göçmen oldu diye itibarımız düşmez yani merak etmeyin, o aşamayı çoktan geçtik. Düşse nereye düşecek zaten!

Katılıyorum kesinlikle düştük zaten düşeceğimiz kadar daha da tüy dikmesinler yani demek istediğim oydu aslında.

• ya arkadaşlar yemin ediyorum iş olsun hayat olsun inanın yormaya başladı. Rabbimden dileğim mayıs ayında gc çıkması ve bir an önce abd ye yerleşmek. Çok doluyum eminim ki buradaki herkeste aynıdır diye düşünüyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

• ⭐⭐⭐

@Sencerium ya şuan hayatımdaki hiç bir şey den gram zevk almıyorum yaptığım her şey öyle bir yük geliyor ki anlatamam.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sencerium @tolgasatir önceki sayfada paylaşmıştım biraz olsun kafanız dağılır. başından geçen komik anısı 4. dakikadan sonra film kopuyor.

• @Sencerium Dün işten izin aldım 10 gibi sahile çektim aracı saatlerce oturdum kendi başıma turladım durdum. Aynı durumlar bende var. Çevremde konuştuğum bir kaç kişide var. Sanırım Korona sürecinde eve kapanmak bizlerin psikolojilerini ve yaşantılarını etkiledi. Ardından ekonomik sıkıntılar , ardından ülkede yaşanan afet yüzünden iyice bir demoralize olduk.
    Konuyla ilgili olarak bunun çok zararlı olduğunu araştırdım. Biraz daha iyimser ve olumlu olarak bakmak çok önemli. Hem ruh halinizi hem beyninizi hem de beden sağlığınızı olumlu etkiliyor. Zaten mevcut süreçte elimizden gelen yapabileceğimiz birşey yok , en azından kendi sağlığımızı ruh halimizi biraz yüksek tutmak önemli.
    iyimser olmak ile ilgili makaleleri okumanızı öneririm , çok yararını göreceksiniz kendinizi iyi hissedeceksiniz.

• @ErdalK sırf bu yüzden gördüğüm her kanalı,video şikayet ediyorum hepinize de tavsiyem bu forumdaşlar hepimizin iyiliği için şikayet edelim öyle kanallar

Bu kanalların sayısı ne kadar fazla olursa bizim için durum o kadar vahim olur
    Bizim milletimiz zaten kanmaya meyilli o kaçak gidenlerin videolarını izliyorlar(adamlarda her şeyi anlatmıyor kaçak yollarla gitmeye çalışan akrabalarımin söylediğine göre) sonra bende yaparmiyim acaba diyip yola başlıyorlar hadi bunu da geçtim yanına başka insanları da alıyorlar Facebook gruplarında görüyorum bazen 8-10 kişilik guruplar halinde gidenleri gördüm. Çoğunluğu zaten hüsranla bitiyor bir avukat kiraliyorsun 10 bin mahkemeye kadar bir yerde sığınacak,yemek yiyecek,araba alacaksın v.b çoktan 30 bin dolar giti mahkemenin de olumlu çıkacağı kesin değil, birde tanıdık yoksa macera başlamadan biter

Velhasıl kelam hem bizim için hemde kanmaya meyilli insanlarımız için şikayet edelim hepimizin iyiliği için.

• @AstamRua iyimser olmakla çözülmüyor ya aslında ben baya iyimser biriyim ama şuan sadece işle alakalı sıkıntıları sıralasam bir dünya eder. Evet parası çok güzel evet rahatım ama huzursuzum. yani nasıl anlatıcam bilemiyorum ama yaptığın işin bazı çevreler tarafından değeri yok gibi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |