Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selam arkadaşlar, ABD konsolosluklarının Türkiyedeki seçimler ve güvenlik açıklarının oluşması sebebiyle kapandığı ve görüşmelerin ne zaman tekrar yapılacağının belli olmadığı bilgisini aldım. Bu ne kadar doğru ben bişeyler mi kaçırdım anlayamadım, bilgisi olan var mı acaba? Sıralamada 18binlerdeyim ilerleme çok yavaş gerçekleşiyor kaygı yaratmaya başladı.

• Arkadaşlar, Avrupa gibi Abd konsoloslukları da güvenlik sebebiyle belirsiz süreyle kapanmış diye duydum? Bilgisi olan var mı ben mi bişeyler kaçırdım? Bilgi ne kadar doğru bilemedim. Sıralamada 18XXX lerdeyim niye bu kadar yavaş ilerliyor kaygılanmaya başladım artık. Bu kapanma ile ilgili bilgisi olan var mı acaba?
    Bir de şuan sıralama kaçlara kadar geldi acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@selin hava koşulları sebebiyle 1 hafta kapalıydı, bugün itibariyle açıldı konsolosluk.
    bu arada lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

• @gucarslan teşekkürler! şuan sıralamada kaçlara kadar gelindi peki bi bilginiz var mı acaba? çok arkada olmamama rağmen bu kadar beklemek normal mi acaba, göremedim sitede kaçlarda kalındığını.

• @Emre-Kurtulmuş Emre Bey telegram grubuna rica etsem benimde dahil edebilir misiniz? neler gerekli gruba girebilmek için bilmiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, teşekkürler 🙏🏽

• ⭐⭐⭐

@selin DV23 Aşamaları konu başlığına giderseniz orada talihli kayıt formu var onu doldurmanız gerekiyor telegrama katılmak için

• @Emre-Kurtulmuş Emre Bey merhaba, yarın sağlık muayene randevunuz mu var 🤔 ben yanlış anlamadıysam?

• @Fatih-Taş, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhabalar. Dv2022'ye göre çok az vize dağılımı oldu Mart ayında. Dv2022'de Mart ayında 12000 cn dağıtılırken şu an dv 2023'te 6000 cn kaldı. toplu bir mülakat dağıtımı olur mu?

Rakamlarin cok onemi yok gecen sene cok az sayida insan vizesini alabildi rakamlar yuksek olsa vize alamazsaniz neye yarar , umarim hersey yolunda gider sizler icin

• @baran-bozdogan Bey mülakata girdiniz mi acaba? Siz de Ankara'da yaşıyordunuz bir kaç postta yazılarınızı okudum, merak ettim.

Bu uzuun bekleyiş beni de endişelendirmeye başladı açıkçası, hayatımda ki hiç bir şeye tam olarak odaklanamıyorum kaç aydır...

• @iyilikyapveiyilikbul yok henüz mülakat gelmedi excelden süreçleri takip edebilirsiniz 6100 dü en son bu hafta yeni mülakatlar dağıtılır umarım çok kişiye verirler gerçekden sıkıyor bekleme süreci insanı.

• ⭐⭐⭐

@daydreamer yarın için randevumuz vardı normalde ama bu afet nedeniyle ertelemek zorunda kaldım iptal ettim

• @Emre-Kurtulmuş Anladım, imzada görünce öyle olduğunu düşünmüştüm. Ankara'da birşeye ihtiyacınız olursa haber vermeniz yeter, (muayene veya mülakat öncesi farketmez) lütfen çekinmeyin. Kolay gelsin şimdiden

• ⭐⭐⭐

@daydreamer çok teşekkürler sağolun

• @Emre-Kurtulmuş Rica ederim, ama çok samimi olarak söylüyorum, herhangi bir ihtiyacınız olursa hiç çekinmeden ulaşabilirsiniz. Aklınızda bulunsun, selamlar

• Merhaba arkadaşlar, 1 sorum olucaktı yardımcı olursanız çok sevinirim. Ebeveynin GC başvurusu zamanı "childrens" kısmında sadece 21 yaş altı olan çocuklarını mı eklemesi lazım yoksa bütün (21+) çocukları eklemeli?

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@Gökhan-Öz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@waterman
    4 kişilik bir aileyiz
    15000 dolar, ev ve araba yeterli midir
    Forumdaki paylaşımlara göre düşünceniz nedir

fazlasıyla yeterli... zaten "şart" diye bir şey yok, "kural" hiç değil. ama de ki öyle, belirttiğiniz şeyler oldukça yeterli.

• ⭐⭐⭐

@SUAT-GUNAY yinede kesin konuşmamakta fayda var bence. bundan daha yüksek miktarla sponsor istenenler oldu daha önce ki senelerde bu demek değil ki sizin bu gösterdiğiniz yeterli olmaz yanlış anlamayın. Gösterebileceğiniz bütün birikimi, varlığı gösterin. Gerisi konsolosluk çalışanının takdiri

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@SUAT-GUNAY yinede kesin konuşmamakta fayda var bence. bundan daha yüksek miktarla sponsor istenenler oldu daha önce ki senelerde bu demek değil ki sizin bu gösterdiğiniz yeterli olmaz yanlış anlamayın. Gösterebileceğiniz bütün birikimi, varlığı gösterin. Gerisi konsolosluk çalışanının takdiri

elbette dediğiniz doğru ama şu yanlış anlaşılmayı her gördüğümde düzeltmek istiyorum.
    bir kere GC talihlisi için "şu kadar paran olacak yanında" diye bir kural yok. hem de kesinlikle yok. hatta başka ülkelerde gelir beyanı yapılmıyor bile. konu tamamen ABD devletine yük olup olmamak ile alakalı. bekledikleri ve GC sürecinde beyanı istenen tek şey bu. olay bir bütün. hep şu örneği veriyorum (uç örnek ama anlaşılması adına tabi ki de); TR'de CEO ol, milyonların olsun, yaş 50 olsun, İngilizcen olmasın, ABD'de geçerli mesleğin olmasın o zaman sana "hop birader ne yapacaksın orada, senin bir garantin yok, kadayıf da olmuşsun zaten" denebilir. bunun aksine, 25-30 yaşlarında ol, mühendis ol, orada geçerli olacak bir mesleğin olsun ama görüşmede mal-para beyanın çok düşük olsun, hatta belki de hiç olmasın (o kadar da değil elbette), vize alman daha olası. kısacası değerlendirme bir bütün. öyle şu kadar K USD+ adam başı 5K vs vs olayı gerçek bir yaklaşım değil. tamamen mantık işi, "bu adam, kolundaki bileziklerle (meslek, yetenek, fiziki şartlar, eğitimi ile bütün olarak) ABD'de tutunur" ya da "bu adam kolundaki bilezikleri (beyan ettiği para vs) çaldırınca ya da bitirince yük olur" sorularının cevabı belirliyor her şeyi. şunu da ekleyeyim, bizzat konsolos açıklaması, vize alana kadar ev-araba satmayın. sonuçta görüşmede taşınır-taşınmaz mal varlığınız da kaile alınıyor, illa banka cüzdanınız değil. ve kesinlikle yanlış anlaşılmasın, bu şans size geldiyse riske atmanın da anlamı yok, ne kadar gösterebiliyorsanız gösterin hesabınızda.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SUAT-GUNAY dün @denizci10 paylaştı iki kişinin masraflarını 7.000 dolar ve biraz üstü kaldı ki houston için. Ondan dolayı ne kadar fazla olursa o kadar rahat nefes alırsınız. Bu 7.000 dolar bir hafta içinde harcandı. İş yok güç yok kira gelecek diğer ay yani konsolosluk keyfinden istemiyor parayı işte bu harcamalar için istiyor. Ayrıca buzdolabı markası bosch içi de bosch daha gıda masrafları yok.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/393/amerika-da-yaşayanlardan-yaşam-maliyeti-örnekleri/1293?page=65

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |