Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba pasaport süresini farklı sorayım green kart sahibi kişinin amerika için yine 6 ay geçerlilik süresi şartı varmı?yoksa GC olduğu içşn sorun olmazmı?

• Arkadaşlar merhaba. Greencard kayıttan geçtiğim pasaportun süresinin bitmesine 10 ay kaldı ve 1 ay önce yeni pasaport aldım. İnşaallah kazanırsam ds 260 formunu hangi pasaportla doldurmalıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Şehriyar-Aslan yeni pasaportla ancak başvuru eski pasaportla yaptığın için mülakata her iki pasaportu yanında götüreceksin

• @ayvalik10 Teşekkürler

• Merhabalar, dv2022 talihlisiyim. Pasaportumun geçerlilik süresi bugün itibari ile 17 ay var. CN 20binlerde herhangi bir problem olmazsa tahmini 12ay sonra mülakata gireceğim. Mülakat tarihim geldiğinde pasaport süremin dolmasına 5 ay kalmış olacak. Mülakat tarihime 1-2 ay kala pasaport çıkarıp mülakata eski ve yeni pasaportumla gitmeyi planlıyorum. Fakat ds260 ı eski pasaportumla dolduracağım için bu mülakat günü problem oluşturur mu?

• @crazycells Merhaba pasaport sürem mayıs ayında dolmuş olacak o tarihe kadar e-posta ile evrakları istediklerinde süresi dolacak pasaportu iletmem gerekecek sonrasında yenileme olduğunda bunu yine e-posta ile mi bildirmeliyim? yoksa mülakata gitmeden DS260 formunda da değişiklik yapmam gerekir mi? gerekirse bu değişikliği yapıp yeniden submit etmem yeterli olacak mıdır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sercan-Göktürk, içinde söyledi: Green Card Pasaport Süresi

Merhabalar, dv2022 talihlisiyim. Pasaportumun geçerlilik süresi bugün itibari ile 17 ay var. CN 20binlerde herhangi bir problem olmazsa tahmini 12ay sonra mülakata gireceğim. Mülakat tarihim geldiğinde pasaport süremin dolmasına 5 ay kalmış olacak. Mülakat tarihime 1-2 ay kala pasaport çıkarıp mülakata eski ve yeni pasaportumla gitmeyi planlıyorum. Fakat ds260 ı eski pasaportumla dolduracağım için bu mülakat günü problem oluşturur mu?

problem olmaz.

Mulakattan once yeni pasaport alip mulakata bunlari goturebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@buokcun, içinde söyledi: Green Card Pasaport Süresi

@crazycells Merhaba pasaport sürem mayıs ayında dolmuş olacak o tarihe kadar e-posta ile evrakları istediklerinde süresi dolacak pasaportu iletmem gerekecek sonrasında yenileme olduğunda bunu yine e-posta ile mi bildirmeliyim? yoksa mülakata gitmeden DS260 formunda da değişiklik yapmam gerekir mi? gerekirse bu değişikliği yapıp yeniden submit etmem yeterli olacak mıdır?

Suresi gecmis pasaportu kabul etmiyorlar, o nedenle pasaport degisikligi yaptiginizda DS-260 formunuzu da actirip bilgileri guncelleyin. Sonra hem guncel hem de eski pasaportu KCC'ye gonderebilirsiniz. Bu islemler yeterlidir...

• @crazycells ben sanırım tam kendimi ifade edemedim. pasaportumun süresi henüz dolmadı ama dolmasına 8 ay var bu sürede mülakata çağrılırsam @Sercan-Göktürk dediği gibi mülakattan önce yenileme yapmam gerekecek bu durumda yine de DS 260 formu açtırıp pasaport bilgisi değişiklişği yapmam gerekecek mi yoksa mülakata hem eski hem yeni pasaportla birlikte gitmem yeter mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@buokcun sadece sen değil maddi durumu yeterli olmayanlar da senin gibi yapıyorlar. Nasıl diyeceksin. Ekim ayında pasaport çıkıyor 6 aylık daha sonra mayısta kazandığını öğrenince bu kısım önemli SENDE DS260 formuna eski pasaport değil yeni pasaportun bilgilerini gireceksin. DS260 kazandığını öğrendikten sonra doldurulan bir formdur. Mayıs ayında gece kazandığını öğrendiğin an hemen yeni pasaport için randevu alıp yeni pasaportu çıkartacaksın sonra DS 260 dolduracaksın. Dediğin gibi eski + yeni pasaport mülakata gidiyorsun. ds260 açtırmana gerek yok zaten eski pasaportun kalan günlerini yeni pasaporta ilave ediyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@buokcun, içinde söyledi: Green Card Pasaport Süresi

@crazycells ben sanırım tam kendimi ifade edemedim. pasaportumun süresi henüz dolmadı ama dolmasına 8 ay var bu sürede mülakata çağrılırsam @Sercan-Göktürk dediği gibi mülakattan önce yenileme yapmam gerekecek bu durumda yine de DS 260 formu açtırıp pasaport bilgisi değişiklişği yapmam gerekecek mi yoksa mülakata hem eski hem yeni pasaportla birlikte gitmem yeter mi?

dosya numaraniz 2020 ile mi basliyor?

Mulakat tarihiniz aciklandiktan sonra pasaportunuzu guncelleyip, DS-260 formunu acmak icin konsolosluga yazabilirsiniz.

• @crazycells 2022 :):) yanlış yazmışım düzelttim :):) teşekkür ederim bilgilendirme için.

• @gkhanfeez caseniz 17k imiş mayısta mülakat gelmiş tahmini 17klara hep mayıstamı geliyor örneğin bu senede sizce öylemi olur

• Merhaba Dv2022 green card'lıyım abd'ye bu ay içinde giriş yapacağım pasaport süremin bitmesine 3 ay var sizce sıkıntı olurmu? Yoğunluktan dolayı uzatamamıştım pasaportumun suresini ve mart'in sonuna kadar giriş yapmam lazım

• ⭐⭐⭐

@burakbarin bence hemen yeni pasaport başvurunuzu yapın ve uçak biletinizi ve aciliyetinizi bildiren kaydı açtırın muhtemelen 1-2 haftada pasaportunuz elinize geçer acil durumlara öncelik veriyorlar

• @tolgasatir Tesekkur ederim cevap için

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakbarin, içinde söyledi: Green Card Pasaport Süresi

Merhaba Dv2022 green card'lıyım abd'ye bu ay içinde giriş yapacağım pasaport süremin bitmesine 3 ay var sizce sıkıntı olurmu? Yoğunluktan dolayı uzatamamıştım pasaportumun suresini ve mart'in sonuna kadar giriş yapmam lazım

pasaportunuzu yenilerken vizeye zarar vermemeye dikkat edin. Eski pasaporttaki vizenizi ve yeni pasaportunuzu seyahat icin kullanabilirsiniz...

• @crazycells Vizem zarar görür diye uzatmak istememistim bu yuzden ama Pasaportlar delinmiyormuş artık. 3 ay süresi kaldı pasaportumun bitmesine bu süre yeterli olurmu abd'ye giriş icin tam net bilgi alamadim yeni pasaport cıkartsam gelmesi için cok beklerim diye endileseleniyorum

• ⭐⭐⭐

@burakbarin ben havalimanında çalışıyordum eskiden süresi dolumuna 6 ay dan az kalan pasaportların çıkışlarına izin vermiyorlar genelde bu herhangi bir ülkede bile böyle kaldı ki Amerika uçuşlarında Gözen Air kontrol yapıyor mümkün değil geçmenize izin vermezler (deport olursanız ülkeye kabul edilmezseniz ceza yiyorlar en son 2010 da 1600 $ dı kişi başı, ayrıca dönüş biletini de bunlar ödediğinden) bilginize, es kaza bir şansa geçtiniz ve çıktınız deport olma ihtimaliniz çok yüksek olur, ülkeye kabul edilmeyebilirsiniz.

• @tolgasatir Anladım Teşekkur ederim işi şansa bırakmayım ozaman yeni pasaport çıkartmak en iyisi. Green card başvurusu için 2 yıllık çıkartmıstim bilseydim 10 yıllık çıkartırdım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |