Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

9-10-11. sınıflar için Youth Exchange and Study (YES) programı (19 Ekim Cuma)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

📢 9. 10. ve 11. siniflara devam eden basarili ogrencilerin dikkatine!

Ayrintili bilgi icin" https://www.afsusa.org/yes-turkey/

The Kennedy-Lugar Youth Exchange and Study (YES) programı, ABD Kongresi tarafından 11 Eylül 2001 sonrasında Ekim 2002’de kuruldu. Program, ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından finanse edilmektedir ve Eğitim ve Kültürel İşler Bürosu (ECA), büyük ölçüde Müslüman nüfuslu ülkelerin ABD’de bir eğitim yılı geçirecek olan lise öğrencilerine burs sağlamaktadır. Program süresinde öğrenciler, Amerika’da yaşayan ailelerin yanında konaklıyor, yerel liselere gidiyor, Amerikan toplum ve değerleri hakkında bilgilenmek, liderlik becerileri kazanmak ve Amerikalıları kendi kültürleri ve ülkeleri hakkında eğitmeye yardımcı olmak için faaliyetlerde bulunuyor.

Detaylı bilgi için lütfen YES websitesini ziyaret edin.

27-28 Ekim’de gerçekleşecek değerlendirmeler için son başvuru tarihi 19 Ekim Cuma saat 17:00’dir.

Başvuru Koşulları

• T.C. Vatandaşı olmak veya T.C. tarafından tahsis edilmiş uzun süreli ikamet iznine sahip olmak.
    • Adayın ve ailesinin A.B.D. vatandaşı olmaması veya A.B.D. vatandaşlığına başvurmamış olması.
    • Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları, Özel Öğretim Kurumları, Mesleki ve Teknik Eğitim ve Din Öğretimi Genel Müdürlüklerine bağlı liselerin sadece 9, 10 ve 11. Sınıflarına devam ediyor olmak. (Lise Hazırlık ve 12. Sınıf öğrencileri YES Programlarına kesinlikle başvuramazlar)
    • 01 Ağustos 2001 - 01 Ağustos 2004 arasında doğmuş olmak.
    • Son 2 öğretim yılı (2016-2017 ve 2017-2018) için adayın genel not ortalamasının 100 üzerinden 65 ve üzeri olması.
    • Son 2 öğretim yılı (2016-2017 ve 2017-2018) için tüm derslerin yıl sonu not ortalamalarına bakıldığında hiçbir ders notunun 50 puan altında olmaması.
    • Devam eden öğrenim yılı (2018-2019) içerisinde ara dönemler dahil hiçbir dersten 65 ve altında almamış olmak.
    • Orta ve üstü seviyede İngilizce biliyor olmak.

• @crazycells abi merhaba .amerikadan ev aldikda oturum izni veriyorlarmi yoksa yok ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@samir, içinde söyledi: 9-10-11. sınıflar için Youth Exchange and Study (YES) programı (19 Ekim Cuma)

@crazycells abi merhaba .amerikadan ev aldikda oturum izni veriyorlarmi yoksa yok ?

maalesef ev almak size bir hak tanimiyor. Ayrica sorularinizi ilgili konularda sormalisiniz, lutfen ilgisiz basliklari kullanmayin.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 1
  • 4
  • 28
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |