Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Bender-Rodriguez beni şu an sadece vesikalık çekinmekten nefret edenler anlar=( çok teşekkür ederim.

• @mindi DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@Bender-Rodriguez beni şu an sadece vesikalık çekinmekten nefret edenler anlar=( çok teşekkür ederim.

Geçmiş çekilişi vesikalıkla mı kazanmıştınız eğer öyleyse tüm tabuları yıkarsınız 🙂

• @Bender-Rodriguez Ben sistemin kapanmasına son 4-5 dakika kala sırf kardeşim başvur gitsin dediği için oldukça saçma bir fotoğrafla katılmıştım, bana kalsa başvurmazdım. Fotoğrafı da sadece boyutlarına uygun kırpıp yüklemiştim. Bu sene de ben kardeşime ısrar ediyorum, hayat garip=)

• Arkadaslar 4 defa error vermenin ardindan nihayet girisi şu an itibariyle gerceklestirdik.💕 Ancak fotografcida cekilip bize e mail ile gonderilen resim bile problemliydi nedense kabul etmedi. Dvlottery sayfasinda fotografcidan gelen resmi yuklerken 3 kere hata verdi. Kabul etmedi. 4. Kez fotografcidan gonderilen resmi idphoto4 you dan tekrar duzenledik. Mutlaka resim cercevelenmis olacak. Yani arkadaslarinda soyledigi gibi resim 5x5 de olsa bizdeki gibi kabul edilmeyebiliyor.Bence fotografcidan e mail ile de gelse 2. Kez Idphoto4you dan olusturup yedek olarak kopyalayin. Herkese bol sans. Umarim 2020 yili herkesin umut yili olur. Buna cok ihtiyacimiz var ulke ve insan olarak. 💕

• @mindi Surec yeni basladi 2019 icin. Bol sans .

• @uysalkedi çok teşekkürler 💕

• @mindi siz ilk giriste kazanmissiniz. Benim 4. Yılım😉 Bence sans sizden yana. 💕👍

• ⭐⭐ Yasaklı

yedinci basvurumu yaptım hayırlı olsun herkes için

• ⭐⭐

Fotoğrafla ilgili mesajları gördüm de, ben de her sene özene bezene fotoğraf çektirirdim, fotoğrafçıların kafasının etini yerdim şöyle olsa daha mı iyi olur diye. Ammavelakin bu sene telefon kamerasıyla anneme çektirdiğim fotoğrafla katıldım. Bakalım bu sefer sonuç ne olacak? 🙂

• Benim de koca zahmet edip fotoğrafını çektirse başvuracağız da.. En son fotosu geçen yıldan, zaten usa vizesi içindi, o yüzden yeni foto lazım, evde çekmeye de ikna olmadı. Beyin keyfini bekliyorum bakalım 🙂

• Merhabalar...
    Bu yıl greencart çekilişine katılmak istiyorum fakat eğitim durumum meslek lisesi mezunuyum.En az 12 yıllık eğitim olması gerektiği yazılıyor benim ise hem meslek lisesi hemde toplandığında 11 yıl yapıyor.(aslında açık öğretim 2.sınıf terkim).
    Bu şartlarda eğitim kısmına uygunmuyum,bu konuda beni aydınlatırmısınız..
    Çook çok teşekkür ederim.

• @lynbrook instructionsdan anladığım; istedikleri şey, usa daki 12 yıllık eğitime denk gelen resmi kurumlarda alınmış bir lise eğitimi. Yani sizin için sıkıntı yok.

• @calibraturbo Bir saatten sonra insan hirs yapiyor. Videolarda 15-16 yil sonra kazanan 55-60 li yaslardaki kisi videosunu izlemistim. Herkesin katilim gerekcesi farkli. O arada hirs yapip para biriktirdim demisti. Bol sans diliyorum.👍👏

• merhabalar; bu sene greencard dv lottery cekilisine katilmayi dusunuyorum. 3 yasindaki kzim icin ve 19 yasindaki oglum icinde dolduracagim. Benim sorum oglum universiyeye gidiyor ve kendisi tek olarak basvurmak istiyor. Bu durumda benimde 21 yas alti cocuklari yazmam gerekli(zorunlu) bu durumda oglum iki kezkalın yazı katilmis oluyor. Ve mukerrer oluyor mu? Nasil yapmam gerekli? Simdiden. cok tesekkur ederim.

• Herkese selam green card oldu da çıktı amerika ya geldiğim de yardımcı olucak orda yaşayan arkadaşlar varmı ? 🙂

• @ahmet-34 bizede çıkarsa bi araya bile gelebiliriz 🙂

• @mtcakadur hayır mükerrer olmuyor, eşinizin de bilgilerini giriyorsunuz mesela, isterse o da ayrıca başvurabilir şartları sağlıyorsa, o da mükerrer olmuyor. Oğlunuz da kendi şahsi başvurusunu yapabilir şartları sağladıktan sonra sıkıntı yok. Siz onun bilgilerini formunuza ilave ediyorsunuz, onun adına başvuru yapmak gibi değil tam olarak bu.

• @mtcakadur DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

merhabalar; bu sene greencard dv lottery cekilisine katilmayi dusunuyorum. 3 yasindaki kzim icin ve 19 yasindaki oglum icinde dolduracagim. Benim sorum oglum universiyeye gidiyor ve kendisi tek olarak basvurmak istiyor. Bu durumda benimde 21 yas alti cocuklari yazmam gerekli(zorunlu) bu durumda oglum iki kezkalın yazı katilmis oluyor. Ve mukerrer oluyor mu? Nasil yapmam gerekli? Simdiden. cok tesekkur ederim.

Kendi başvurunuzda sadece bilgi olarak oğlunuzu gireceksiniz, ayrıca başvuru yapmış sayılmayacak.
    oğlunuz ve eşiniz ayrıca başvurabilir.

• Herkese merhaba,
    Kendim için çalıştığım, derlediğim maliyet bilgilerini sizlerede aktarayım istedim. Umarım faydalı olur.

Sırasıyla;
    Muayne ücreti : 350 $ ( 300-400$ arası tuttuğu söyleniyor 350$ kabul ettim)
    Vize harcı : 330$
    Usics card ücreti : 220$
    +( Ankara ya gidiş geliş kalış masraflarınızı ekleyin, 1 kere gidip birkaç gün kalabilirsiniz veya 2 kere gidip 1 er gün kalabilirsiniz)

Bu günün kuruyla (6.10) gidiş geliş masraflarınız hariç Amerika’ya daha gitmeden 900$ , 5490TL Masraf bulunmakta.

Devam edelim ,
    Hesabınızda 10k $ göstereceğinizivarsayalım. 61k TL
    Uçak bileti : 4500TL- 5500 TL aralığında 5 k diyelim. Toplam maliyetiniz bugünün kuruyla 71.490 TL yapmakta.

Not: çocuklu aileler için maliyet biraz daha farklı , artık çocukların aşı kartları olduğu için sağlık muayenesi masrafı daha da düşebilmektedir.. örnek olması için 4 kişik bir aileyi ele alalım , çocuklardan biri 2 yaş altı olsun...
    Maliyet ;
    Muayne : 1200$
    Vize harcı : 330x4: 1320$
    Usics c. : 220x4: 880 $
    Uçak bileti : 12k TL, 14k TL arası
    En az : 15k$-20 k $ gösterip, yanınızda götüreceğinizi var sayalım. (15k kabul edelim)
    Toplamda 125.000 TL + Ankara gidiş kalış masraflarınız+ yoksa pasaport çıkartma maliyetiniz.

• ⭐⭐

@mindi hangi uygulama ile fotoğrafınızı kırdınız?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |