Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @waterman 😄 deniz havasina alışkınız yani evet haklısınız California Havai Florida vs yerlerde de yaşamıycamiza göre deniz havasına hasret kalicaz gibi görünüyor. Çıksın da valla razıyım 🤭

• @istanbuladami 😄 ben de bakmıştım 2 kişi 2 de çocuk 49 bini görünce kalbimin atış hızı değişmişti 🙈

• @Simge-Kutlu muazzam paralar bunlar. Nasıl olacak bilemiyorum gerçekten

• @Simge-Kutlu sevgili @semavi nin YouTube hesabını takip etmenizi öneririm. Kendisi Texas Houston da yaşıyor. Texas nasıl bir yer, nasıl başlanıyor, acısı ne tatlısı ne. Her şeyi ince detayına kadar video ve canlı yayınlardan öğrenebilirsiniz. Tavsiye ederim.

• @Simge-Kutlu simge hanım bende eşimle çanakkaleden göçmeyi planlıyoruz green card çıkarsa eyalet konusunda çok fazla şey düşündük işin sonunda ilk durak houston texas oldu sonrasında duruma göre işimizi yapabilecek duruma geldikten sonra eyalet bölge değişimi zaten mümkün. Neden houstonda karar kıldınız derseniz madde madde açıklayım araştırmalarımı ;

1- ilk olarak fiyat dengesi diyebilirim hem kiraların aşırı uç noktalarda olmaması hemde texasta temel gıda ürünlerinde oldukça hissedilen vergi avantajı. Buna nazaran iyi delivery fırsatları ve iş kapıları. Emlak sektöründe çalısıyoruz çanakkalede özellikle eşim bu konuda abd de aynı sektörde çalısıcam diyor ve birkaç kişiyle araştırmalar yaptıgımızda satışların ve göçün en yoğun oldugu bölgelerden birisi olarak gözümüze çarptı buda aslında birçok iş kapısı demek abd özelinde.

2- havasının kuzeyde yer alan eyaletlere göre ılıman / yazları kavurucu sıcak olsada iyi olması. Çanakkalenin soğuğunu geçiyorum kamp atan çiftiz çoğu yılbaşını -10 dan daha soğuk bir dağda geçirmişizdir ancak kuzey eyaletlerdeki soğuğu görünce ilk başta sağlığımızı sigorta sistemini tanımadan riske atmamak daha mantıklı olarak düşündük.. Türkiyede hasta olmak daha kolay en kötü git aile hekimine bakkaldan milka alır gibi al antibiotiği iyileş sistemi orada işlemeyeceğinden hava önemli bence..

3- 50.000 dolar ile 100.000 dolar aralığında bir nakit ile gideceğiz şahsen bu parayla bostonda new yorkta yada californiada hayatta kalma süremiz ile houstondaki süremizin bir olmayacağını düşünüyoruz. Biraz garantici olup olduda iş bulamadık yada aksilik yaşadık (fiziksel sakatlık hastalık vs ) kenarda bir miktar ilk uyum için durması gerektiğini düşünerek daha uygun fiyatlı eyalete yönelmek istiyoruz.

Ve son olarak özellikle 3. Maddeden yola cıkarsak insanlar sürekli 15 bin dolar göstermenin dahi neden gerektiğini anlayamadığını ki bende araştırıp detaylıca sorgulamadan önce anlayamadığımı anladım. Yani 15 bin bile bence çok az.. İlk abd girişinde ortalama bir daire tutmaya kalksak aile olarak gidenler için oda tutmak güvenli gelmiyordur eminim çoğu insana 2000$ desek kirayı kredi puanı olmaması, sponsor referans bulunamaması, iş güç olmaması gibi etmenlerden dolayı 3 kira + 1 depozito + emlakcıya 500 dolar gibi ücretlerle mümkün hale gelebiliyor gibi duruyor kaba hesap yapsak 8500 $ sadece eve ilk girişte cepten cıkan oluyor.. bunun daha içini düzmesi var ilk ayın market alışverişi hatlar kredi kartı için gereken depozit vs yani ıvır zıvır 7 8 bin tutabiliyor gibi gördüm. Olduk 15 16 bin dolarlık daha henüz amerikada olmazsa olmaz araç almamız gerekiyor öncesinde en önemlisi ehliyet masrafları vs.. yani totalde 1 aya oluyoruz 20binlik minimumda.. aracıda kredi ile öyle geldim aldım diye birşey yapamıyoruz herşey kredi notuna bağlı (sponsor kefil falan yoksa) airbnb ev tutup gitsek rakam artar ben şahsen aile olarak doğru düzgün biraz olsun ilk 3 4 ayı sıkıntısız gidebilmek adına yaptığım araştırmaya göre minimum 25 30 bin dolar para gerektiğini düşünüyorum bu şartlardada ucuz eyalete (dolar tl paritesinin geldiği noktada) gitmeninde farz olduğunu düşünüyorum.

Bu rakamlar tamamen benim tarafımdan uzaktan atılmış rakamlardır. 5000 dolarla amerikaya varıp bugün 150 tane müstakil ev 6 tane ferrari almış kişileri hariç tutuyorum iyi günler saygılarımla 🙂 ha birde araç fiyatlarınada baktığım kadarıyla baya artış var özellikle covid araç fiyatlarını oldukça etkilemiş (türkiyedeki imkansızlık değil) biraz fazla para koymakta araç hesabında sanırım fayda var gibi 🙂

• @ilkerkaynar90 birebir aynı araştırmaları yapıp benzer rakamları elde etmiş biri olarak her geçen gün daha da zor olacağını görüyorum. Her şeyi içinde 15 bin kurtarır derdik ama son 1.5 sene içerisinde bu rakamlar 30 binleri buldu. Sizler eğer 50-100 bin arasında bir para sağlayabilecekseniz bu gerçekten çook çok iyi. Özellikle Houston gibi nispeten uygun bir yerde çok zorlanacağınızı düşünmüyorum. Hayırlısı olsun.

• @ilkerkaynar90 yazdıklarınızı okuduktan sonra tekrar dan hızlıca bekarken gitme isteği geldi şimdi gittik gittik yoksa evlenince nanay gibi masraflar ciddi artıyor 😕

• @ilkerkaynar90 Merhaba eğer kazanırsak ben ve eşimde houston a yerleşmeyi düşünüyoruz. Yazdıklarınızı görünce bir konuyu merak ettim. Delivery iş fırsatlarıyla ilgili bilgiyi nereden buldunuz acaba ben bu konuyla ilgili pek bilgi bulamamıştım.
    İlk götürülmesi gereken bütçe ile ilgili de size katılıyorum. Oturup detaylı fiyatlandırma yapıldığında minimum 25-30K dolarla giriş yapmak en mantıklısı zorlanmamak adına.

• @Ckfamily basit mantık düşündüğümüzde Türkiyede bile iş için şehir değiştirdiğinizde 3-4 ay zorluk yaşanıyor. bu açıdan bakıldığında bizde eğer GC çıkarsa hanımla en azından 1 yıl kadar houston düşünüyoruz. 20k dolar orası için gayet makul.

• @Sencerium Katılıyorum. Söylediklerinize houston oturdu kafamızda tamamen. Birde Has Been Randomly Selected yazısını görürsek. Bekle bizi Houston

• @Ckfamily İnş hepimizin dileği o yönde rabbim inş herkesin gönlüne göre verir istediğini. Bakarsınız bizede sizede çıkar houtonda bir Türk gecesi yaparız 🙂

• @Sencerium İnşallah diyelim. Yeter ki çıksın. Türk gecesi tabiki de yapılır.

• ⭐⭐

@istanbuladami, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Az önce baktım da istanbul-new York 2 kişi gidiş dönüş aktarmasız bilet 30 bin TL.. Şaka gibi. Biz yavaştan yürümeye başlayalım anca gideriz zaten yoksa bu pahalılıkta işimiz gerçekten çok zor

Dostum sen yine iyi bulmuşsun ben buna razıyım 🙂 2ay önce mi ne ben baktığımda 56bin di 🙂

• Ben bir yorum yaziyorum yorum bir gun sonra yayinlandigi icin coktan ustlerde kaliyo ve gozlerden kaciyo.. malesef..

• @sinanald90 mesela burada olan linkler artik acilmiyo bile cunku bir gun sonra yayinlandi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Lossantosdy uçak bileti alınacağı zaman salı günleri bakmayı unutmayın. skyscanner yetkilisini bir röportajında demişti. Genelde şirketler bu salı günleri en düşük tutarlar

• ⭐⭐

@Sencerium, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Ckfamily İnş hepimizin dileği o yönde rabbim inş herkesin gönlüne göre verir istediğini. Bakarsınız bizede sizede çıkar houtonda bir Türk gecesi yaparız 🙂

o zaman hepimiz houston da buluşuyoruz 🙂

• İyi günler arkadaşlarr

• @Lossantosdy @Ckfamily Seneye inş topluca bir organizasyon yaparız houstonda 🙂 Evli olmayanlar evlenip gelsin lütfen 🙂

• @ilkerkaynar90 Texas konusunda her ne kadar önyargıli ve ürkek olsam da söylediklerinizde çok haklısınız gerçekten. Vermiş olduğunuz bilgiler ve açıklamalarınız için de teşekkür ederim ayrıca. Kim bilir belki de şans bize güler ve Çanakkale'den göçmüş iki aile olarak Texas'ta buluşur yemek bile yeriz ☺️ bu arada buralı mısınız yani canakkaleli misiniz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

128

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |