DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,

Youtube'da görmüştüm ama bulamıyorum şimdiki sorumun cevabını. Örneğin, GreenCard'a başvurduk. Başvuru esnasında Eşim ve bir çocuğum ile kayıt oldum. Kazandım diyelim çekilişi. DS 260 formunu gönderme zamanında eşim hamile. Görüşme günü geldiğinde belki de 2.çocukla konsolosluğa gidilecek. Bu durumda

1- DS 260'ı güncelleme için o an mı formu tekrar güncellememiz için açıyorlar ?
    2-Yoksa görüşme öncesi bu durumu KCC gibi bir yere iletmek mi gerekiyor ?
    3-Bu durumda birinin konsolosluk görüşmesi günü vizeniz onaylandı cümlesini duymama ihtimali yüksek midir ?
    4-Vize ücretlerini ödeme aşamasında ne başvuruda ne DS260 formunda olmayan çocuk için de durum netleşmeden ödeme yapılması sizce uygun mu ?

• ⭐⭐ Yasaklı

@ethsea Hocam sözüm meclisten dışarı kesinlikle sizin verdiğiniz bilgi doğrudur fakat herkes o kadar çok biliyor ki. Şu şöyle bu böyle. Daha 2021 senesinde aynı fotoğrafla 4 kere başvuru yapıp 4. de çekilişi kazanan tanıdığım var. Şu an Amerika'da. Fotoğraf konusunda insanlar neyden eleniyor bunu hiçbir zaman çözemeyeceğiz. Ki adminlerin dediğime göre zaten öyle kötü fotoğraflar dahi kazanmış ki. Ne diyelim Hasbünallahu ve nimel vekil 🙂

• Arkadaşlar çok kritik bi soru soracağım😂 Atıyorum greencard kazandım, case numberımız yüksek bize sıra gelmez bu yüzden aos yapmaya karar verdim.Fakat aos için abd ye gitmem lazım ve turist vizem yok.Green card kazandıktan sonra turist vizesi alabilir miyim? Engel olur mu? Başvuru sonrası demiyorum dikkat edin kazandığımı öğrendikten sonra.

• ⭐⭐⭐

@teddydaniels Kazandıktan sonra DS formunuzu doldurarak içeri bir göçmenlik başvurusu iletmiş olacaksınız. Bu yüzden turist vizesine başvurduğunuzda hali hazırda göçmenlik başvurunuz mevcut olduğu için turist vizesinden red alma ihtimaliniz çok yüksek. Nadiren de olsa alabilenler var ama

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@teddydaniels yüksek numara bile olsa kesin mülakat çıkmaz nasılsın karar veriyorsun Green kart kazandığını sen öğrendiğin gibi konsolosluk görüyor hiç bulaşma ret alırsın.

• Arkadaşlar ben size saçma gelecek bir soru soracağım. Dereyi görmeden paçayı sıvama sorusudur.

Yahu ben mi bakmayı bilmiyorum acaba diye düşünüyorum öncelikle onu söyleyim.

Türkiye'den Ankara ya da İstanbul'dan, AustinTX'e direkt uçuş bulamıyorum bir türlü. (Aktarmalı uçuştan korkuyorum kaybolurum diye)

Yani nereden bakmamı tavsiye edersiniz acaba.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ballistix Houston havaalanı var austin yok ondan bulamazsın. Houston indikten sonra austin gideceksin

• ChatGPT diye bir şey çıkmış. https://chat.openai.com/chat Yapay zeka ile Türkçe dahil olmak üzere konuşma fırsatınız var. Bildiğiniz ÖSYM sorularını bile (hatta anadilimiz olmasına rağmen 2-3 kere okuyarak anlayabileceğimiz Türkçe soruları da dahil) çözmekte.
    Bir sıkıcı pazar akşamı, açtım siteyi sordum birkaç soru. Bence gayet güzel cevaplar aldım. Sizde kullanabilirsiniz en azından can sıkıntısına iyi geliyor.
    Son yazdığımı anlamadı ama olsun.

1.PNG
    2.PNG
    3.PNG

• @ayvalik10 yani mülakat sırası gelmediğini farz ettim. Bu kötü oldu neyse çıksın da öyle birşeyler düşünürüm.😄

• ⭐⭐⭐

@Ballistix Doğru bakıyorsunuz Austine direk uçuş yok Türkiyeden, bu yüzden aktarma yapmanız gerekecek

• Herkese iyi pazarlaaar. bı dereyi görmeden paçaları sıvama sorusu da ben sormak istiyorum musadenizle ☺️ GC çıkması durumunda eyalet seçimi düşüneceğimiz şeyler arasında başları çekicek malum. Ben okulların puanlarınin yüksek olduğu tabiki güvenli olan aşırı da pahalı olmayan mümkünse deniz olsun shajajak böyle bı eyalet düşünüyorum tavsiyesi olan var mıdir acaba ? Bu arada deniz meselesi hem şaka hem gerçek yani Çanakkale'de yaşıyoruz biz denizsiz yaşamadık hiç o yüzden denizsiz bı yerde zorlanırız diye düşünüyorum ama yeter ki çıksın tabi ona da alışırız 🤭 benim için asıl önemli olan okulların puanları ve güvelik

• @Simge-Kutlu ABD'de sağlık sistemi başlı başına bir kitap yazılacak cinstendir.
    Hastaneye özellikle ilk zamanlarda düşmemeniz gerekmekte. Anladığım kadarıyla çocuklarınız var. Bu yüzden çocukların hasta olma ihtimalinin düşük olacağı sıcak eyaletler ilk tercihiniz olabilir.

Onun dışında yapacağınız/yapabileceğiniz işlere uygun bir eyalet seçmek gerekiyor.

Başını bu ikisi çekmekte bana göre. Bol şans.

• @dilmel evet kesinlikle haklısınız sağlık konusu aklıma gelmemişti çocuklarım var ve iksi de küçükler biri henüz 4 yaşında diğeri 20 aylık sıcak yerler daha iyi olabilir tabiki daha doğrusu ılıman çünkü sıcağı da pek sevmeyiz. Tabi iş konusu da yazmayı unutmuşum ilk gittiğimizde başlangıç işlerini de yapmaya elverişli bı eyalet olması gerekiyo Uber doordash vs aman ne çok şey gerekiyo ☺

• @Simge-Kutlu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@dilmel evet kesinlikle haklısınız sağlık konusu aklıma gelmemişti çocuklarım var ve iksi de küçükler biri henüz 4 yaşında diğeri 20 aylık sıcak yerler daha iyi olabilir tabiki daha doğrusu ılıman çünkü sıcağı da pek sevmeyiz. Tabi iş konusu da yazmayı unutmuşum ilk gittiğimizde başlangıç işlerini de yapmaya elverişli bı eyalet olması gerekiyo Uber doordash vs aman ne çok şey gerekiyo ☺

Başlangıç için tx ideal. Neden böyle herkes oraya gidiyor diyecekseniz hemen hemen her şeyi karşılıyor tabi ki mülakatta göstereceğiniz para konusuda tx uygun oluyor. Sonradan herkes istediği eyalete kaçmaya çalışıyor zaten

• ⭐⭐⭐

@ricikli

1 ve 2) çocuğunuz doğduktan sonra add applicant ile çocuğunuza bir form oluşturup doldurursunuz. Ardından mülakat aldığınızda konsolosluğa mail atarak dosyanızı açtırırsınız ve sizin dosyalarınıza da yeni çocuğunuzu eklersiniz.

1. aile fertlerinden birinin onay alıp diğerinin APye kaldığı olabiliyor fakat bunun nedeni yeni doğan çocuk olmaz

2. DS260 formuna çocuğunuzu add applicant yapmış olacağınız için onada vize ücreti ödeyeceksiniz

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@Ballistix tek gidis en iyisi ya yaslan arkana amerikadasin ne ugrasacan avrupayla

• ⭐⭐⭐

@Simge-Kutlu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Herkese iyi pazarlaaar. bı dereyi görmeden paçaları sıvama sorusu da ben sormak istiyorum musadenizle ☺️ GC çıkması durumunda eyalet seçimi düşüneceğimiz şeyler arasında başları çekicek malum. Ben okulların puanlarınin yüksek olduğu tabiki güvenli olan aşırı da pahalı olmayan mümkünse deniz olsun shajajak böyle bı eyalet düşünüyorum tavsiyesi olan var mıdir acaba ? Bu arada deniz meselesi hem şaka hem gerçek yani Çanakkale'de yaşıyoruz biz denizsiz yaşamadık hiç o yüzden denizsiz bı yerde zorlanırız diye düşünüyorum ama yeter ki çıksın tabi ona da alışırız 🤭 benim için asıl önemli olan okulların puanları ve güvelik

Hayallerinizi yıkmam istemem ama ABD’de deniz yok her tarafı okyanus ile kaplı 😂😂 şaka maka bi yana böyle bi eyalet varsa dinlemek isterim bende

• Az önce baktım da istanbul-new York 2 kişi gidiş dönüş aktarmasız bilet 30 bin TL.. Şaka gibi. Biz yavaştan yürümeye başlayalım anca gideriz zaten yoksa bu pahalılıkta işimiz gerçekten çok zor

• @JesusLord Texas hep bı korkutucu hep bı olaylı hep bı güvensiz geliyo bana 🙈 ama evet haklısınız başlangıç için birçok kişinin Texası planladığını biliyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

67

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.2k

| | | |