Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Muhtaradana kırmızı olsun beş lira fazla olsun diyerek favorim tabiki Anadolu, ancak Gemlik'in rengine de bayıldığımı itiraf etmeliyim.

Resmi fiyatı henüz bilinmeyen bir ürün hakkında pek çok kişinin güncel ilanlarda kendi araçlarını satılığa çıkarması ilginç.

• Lansmani yapilan bir aracin tum teknik ozellikleri, fiyati vs… bilgileri paylasilir.
    Sadece siyasi show yapmak icin lansman yapilmis gibi geldi bana.zira arabanin fiyati ve teknik ozellikleri hicbir yerde paylasilmamis.

Ayrica turkiyede yillardir araba uretimi yapiliyor, bu arabaya bu kadar anlam yuklenmesi de sadece siyasi ve populist bir yaklasim. Turkiyenin elektrikli araba pazarinda bir markasi olmasi guzel ama bu kadar siyasi propoganda yapildigi icin bende cok buyuk soru isaretleri olusturdu. markanin kalici olabilmesi ve uluslararasi pazarda yer bulabilmesi esas basari kriteriyken, is tamamen propagandaya donmus durumda.

• ⭐⭐

hmmm ulkemiz icin hayirli olsun,ulkemizdeki vatandaslarimizin ihtiyaclarini karsiladiktan sonra dis devletlerede bu guzel arabalari ihrac ederiz insallah.

• ⭐⭐ Yasaklı

bizim yerli ve milli arabalarımız silverado ve f150 gerisi bu saatten sonra ben ilgilendirmiyor . Tog denilen siyasal islamik jipimsi ucube benim gözümde ve sagdan soldan ulufe yemeyen kendini otomotivci tanıtan herbokolok Hakkı ve Kabak gibiler hariç , veteran otomotiv tarihçilerinin gözünde devrimsellik anlamında Anadoldan degersiz. Devrim arabalarıyla ile hiç kiyaslanamaz bile. Akzo nobelin. Ig farbenin Basf, Axalta gibi ikinci dünya savasında hardal gazı üreten hiristiyan firmaların boyalarını da bize Gemlik memlük ot çöp diye iteklemek de akkoyunlu doktirininin goygoy propagandasında geldigi son noktadir.. Türkiyede en çulsuzundan en zenginine kadar şekilcilikle degilde evrensel kültür ve adalet ile ilerlenecegi hala bilinmediğinden oluk oluk okumus adam kirasını bile ödeyemeyip avuç kadar peynire 100 tl verdiginden ülkeyi varını yogunu satıp savıp terkederken şowmenliğe devam...Amerikaya kanadaya gidelim vs. Halbuki çok bir beklentimiz yoktu bizim.Tatlı dil güler yüz,Fakir ama mutlu Balkan medeniyeti tarzında ortakarar bir yaşam. Bulgaristanda 600 euro olan arabaya 150.000 vermemekti sadece istegimiz.. AMA ÖYLE OLMADI Arabın çölünde serap gördükleri bitmedi? TC nin başına ördükleri çoraplar yetmedi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

emre özpeynirci röportajını yayınladı kiminle yaptı togg ceosu gürcan bey ile

Röportajın tam metni

• @ayvalik10, içinde söyledi: TOGG - Yerli otomobil

emre özpeynirci röportajını yayınladı kiminle yaptı togg ceosu gürcan bey ile

Röportajın tam metni

@ayvalik10 röportajın tamamını okudum, lakin otomotiv mühendisi olmadığım için aşağıdaki maddeyi anlayamadım 😕 Bu üretim süresi dünya ortalamasının altında mı üstünde mi?

''Gemlik Kampüsü tam kapasiteye geçtiğinde 3 dakikada bir araç üretebilecekmiş. 15 saniye gibi kısa sürede banttan inecek aracın modelini değiştirilebiliyorlar. Örneğin C-SUV yerine C-XCoupe üretilebiliyor. Bu da büyük bir esneklik sağlıyor.''

Yıllık üretilecek araç sayısı benim beklentimin altında görünüyor. Sahibinden sitesinden Togg almak için satışa konulan ev/araç sayısı ivedilikle yıllık kapasitesini kapatacaktır. Ülke olarak milli bir marka yapılmasını önemsiyorum lakin bu yatırımın sadece seçim malzemesi olarak kullanılması fikri beni tedirgin ediyor

1. MÜŞTERİ
      • 2023’te 20 bin adetlik üretimden ve satıştan bahsettiniz. Ne kadarı bireysel kullanıcı ne kadarı kamu olacak?
      27 Aralık 2019’da Resmi Gazete’de yayınlanan Teşvik Belgesi’ne göre kamunun Togg’dan satın alacağı toplam araç sayısı 15 yılda 30 bin adettir. Yani kamunun yılda alacağı araç sayısı maksimum 2 bin adet. Bu da 2023 yılında 18 bine yakın aracın bireysel kullanıcılar tarafından alınacağını gösteriyor.

• 2 ay kadar bir sure kaldi. Subat 2023 de siparis almaya basliyorlarmis.

• ⭐⭐

aman aman ilk yapilan arabalarda hic ariza cikmamali,araba kotu puan alirsa yuzlerine kimse bakmaz.

• Siparişler alınıyor da, bu aracın çarpışma testleri yapılmadan mı satışa sunulacak? yoksa kervan yolda düzülür mantığı devreye girip, trafikte bir kaçı çarpışsın sonra bakarız durumu mu var?
    "Yok aslında ürettiğimiz aracımızı çok sağlam, maalesef takdiri ilahisi böyleymiş " le mi vaziyet idare edilecek?

• ⭐⭐

@kartalveat çarpışma testini yapacak olan kurumlar firmaya bize yaptığınız araçlardan gönderin demiyor. Bu şekilde zaten sağlam araç gönderilerek suistimal edilirdi. Araçlar üretilip satışa konulduğu zaman testi yapacak olan kurum piyasadan rastgele araç topluyor ve test ediyor

• @mikael, içinde söyledi: TOGG - Yerli otomobil

@kartalveat çarpışma testini yapacak olan kurumlar firmaya bize yaptığınız araçlardan gönderin demiyor. Bu şekilde zaten sağlam araç gönderilerek suistimal edilirdi. Araçlar üretilip satışa konulduğu zaman testi yapacak olan kurum piyasadan rastgele araç topluyor ve test ediyor

Çarpışma testi proesedürünü bilmiyorum fakat bu testi yaptıran üreticileri değilmi?
    Test yapan kurum talep doğrultusunda rast gele seçimler yoluyla üretilmiş araçları üreticiden alıp teste tabi tutmuyorlarmı? (piyasaya satışa sunmadan önce)

Aksi takdirde kalitesi ve sağlamlığı şüpheli olabilecek araçları satın alanlar yada üçüncü şahısların maddi ve manevi zarar görmesi riskini kim üstlenecek ? üreten mi yoksa ona üretim ve satış onayı veren bakanlık mı ?

Tüketicinin satın almadan önce en doğru bilgiyi alıp kişisel riskleri üstlenmesi ; satış öncesi bu çarpışma testlerin sonuçlarının belli olması üreticiler için daha avantajlı durum değil mi?

• ⭐⭐ Yasaklı

Halk için ekonomik model dedikleri böyle jip mip olmucak bangladesh spec third world tuktukları kitleye cekler göreceksiniz.yazın birkenere. Zaten piyasada cok az kalan ve mahfedilmiş haldeki 80 90 li yılların efsane arabalarında hem parçanın zor ve pahalı olmasından hemde gretacı uluslararası kapitalist endystri lobisinin baskısıyla cevrec ilik ayagına imha edecekler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

dünyanın neresi olursan ol bir ürün için ön sipariş vermek için sisteme girersin kaparo yatırırsın daha sonra geriye kalan parayı da ürün gelince verirsin. Fakat dahi olan togg üreticileri nasıl sipariş alacaklar.

• ⭐⭐

bende bir tane bu arabadan alayim diye dusunuyorum ama ne yazikki arabalarin direksiyonlari bize gore ters taraftan

• Togg dan haber var

• @Muhtaradana

Özetle :

• İçinde bulunduğumuz Mart 2023 ayının sonunda araç teslimatları başlanacak

• Bir iki gün içinde araç fiyatları belli olacak

• Fiyat belli olduktan hemen sonra siparişler alınmaya başlanacak

• 2023 yılıda 20.000 adet Togg piyasaya sürülecek

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana
    bu sitede puanlar açıklanmadan bir adet satamazlar.

https://www.euroncap.com/tr/search-results/?query=TOGG&x=16&y=15

• @ayvalik10 anlamadım neyi kastettiniz.
    Neden satamazlar yasal bir engel mi var yoksa insanlar güvenlik için tercih etmezler mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana avrupa ülkelerinde bir aracın güvenlik testinden geçmeden satışına onay verilmez. Bu sebepten dolayı martta satamayacaklar hatta programını indirdim orada teslim temmuz diyor ama önce 60.000 TL kayıt parası verilecek.

Screenshot_20230314-162944_Trumore.jpg

• Fiyatlar açıklandı

Benzer Başlıklar

• 7
  • 2491
  • 242
  • 11
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |